Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Paulina Koziejowska z przerażeniem o pracy Macieja Orłosia: „To powinno być już oczywiste”. Mocne słowa ukochanej dziennikarza
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 12.02.2024 10:14

Paulina Koziejowska z przerażeniem o pracy Macieja Orłosia: „To powinno być już oczywiste”. Mocne słowa ukochanej dziennikarza

Paulina Koziejowska i Maciej Orłoś, fot. KAPiF
Paulina Koziejowska i Maciej Orłoś, fot. KAPiF

Paulina Koziejowska udostępniła w swoich mediach społecznościowych fragment wywiadu przeprowadzonego przez Macieja Orłosia. Jedna z kwestii poruszonych w rozmowie wyjątkowo dotknęła dziennikarkę.

Maciej Orłoś legendą polskiego dziennikarstwa

Maciej Orłoś to bez wątpienia jeden z najbardziej cenionych polskich dziennikarzy. 63-letni gwiazdor rozpoczynał swoją karierę od aktorstwa, szybko zrozumiał jednak, że to z mediami chce łączyć swoją przyszłość.

W 1991 r. rozpoczął pracę w “Teleexpressie”, gdzie występował aż do 2016 r. Gdy na fotelu prezesa TVP zasiadł były polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski, dziennikarz zdecydował się zrezygnować z dalszego prowadzenia formatu. Do programu wrócił dopiero po ponad siedmiu latach przerwy, w styczniu 2024 r.

W czasie swojej kariery Maciej Orłoś miał okazję prowadzić wywiady z wieloma sławami znanymi z pierwszych stron gazet. W 1997 r. rozmawiał z grupą Spice Girls, jednym z największych girlsbandów w historii. Podczas dyskusji nie zabrakło wyjątkowo ważnego tematu.

Maciej Orłoś zabrał głos ws. festiwalu w Opolu, nie gryzł się w język. Wspomniał o propagandzie Nowe prowadzące "Dzień Dobry TVN" w odważnych słowach o konkurencji. Ich wyznanie może zaskoczyć wielu

Maciej Orłoś rozmawia ze Spice Girls

Rozmowę z 1997 r. przypomniała Paulina Koziejowska, obecna partnerka Macieja Orłosia, sama będąca również dziennikarką. W swoich mediach społecznościowych opublikowała fragment wywiadu.

Poruszony w nim został temat “girl power”, feministycznej idei promowanej przez Spice Girls, skupiającej się na dążeniu do równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Piosenkarki zgodnie przyznawały, że walka o ich prawa wciąż trwa.

Kobiety walczą o swoje prawa od wielu lat. Kiedyś przykuwały się łańcuchami do muru, żeby przyznano im prawo do głosowania. Kiedy pojawia się jakaś nowa idea, ludzie zawsze zastanawiają się, co to takiego. Jeśli kobieta chce pracować albo jeśli chce wychowywać dzieci, to jej wybór. Może być nawet samotną matką, jeśli tego chce. A jeśli mężczyzna chce zostać w domu i zająć się dziećmi to też ma do tego prawo - przekonywała Geri Halliwell.

Wypowiedzi gwiazd Spice Girls skłoniły Paulinę Koziejowską do refleksji, którą podzieliła się z internautami.

Paulina Koziejowska wspomina wywiad Macieja Orłosia

Paulina Koziejowska zauważyła, że mimo, że od wywiadu upłynęło już prawie 30 lat, niewiele zmieniło się w świadomości społecznej, jeśli chodzi o kwestię równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

To jest przerażające! Wywiad Macieja Orłosia z dziewczynami ze Spice Girls jest z 1997 roku! A tak sobie myślę, że mógłby być wyemitowany równie dobrze i teraz. Przerażające jest to, że po 27 latach nadal rozmawiamy o tym samym. Nadal wielu osobom trzeba tłumaczyć, co to jest równouprawnienie, na czym polega równouprawnienie w życiu zawodowym i w związku. A to powinno być tak oczywiste - oburzyła się dziennikarka.

Chęć podzielenia się archiwalną rozmową z fanami docenił również sam Maciej Orłoś, który w komentarzu pod postem swojej ukochanej postanowił podzielić się krótkim wspomnieniem na temat wywiadu.

Dziękuję! Tym bardziej mi miło, że to nie był łatwy wywiad… - napisał tajemniczo dziennikarz.

Zobacz: Szok! Caroline Derpienski stawia na naturalność. Tak wygląda bez “tony makijażu, doczepianych rzęs, włosów i paznokci”

Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska
Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska, fot. KAPiF
Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska
Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska, fot. KAPiF
Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska
Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska, fot. KAPiF