Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Nowy dyrektor TVP wydał komunikat ws. Zenka Martyniuka. Cios prosto w uwielbianego muzyka
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 22.02.2024 12:55

Nowy dyrektor TVP wydał komunikat ws. Zenka Martyniuka. Cios prosto w uwielbianego muzyka

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF

Zenek Martyniuk od wielu lat kojarzony jest ze stacją TVP. Zagrał w dużej ilości koncertów przez nią organizowanych.  Po zmianie władzy i rewolucji, która trwa, nikt ze starej gwardii nie może czuć się pewnie. Nowy dyrektor TVP wypowiedział się o przyszłości Zenka w stacji. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń

Zmiany w TVP

W pod koniec roku 2023 Tomasz Sygut objął stanowisko głównego szefa Telewizji Polskiej. Jest odpowiedzialny za kierowanie różnymi obszarami. Do jego zadań należy planowanie programów, zarządzanie Centrum Kultury i Historii, Telewizyjną Agencją Informacyjną, wszystkimi kanałami TVP, Teatrem Telewizji oraz agencją odpowiedzialną za tworzenie rozrywki i oprawy. 

Widzowie szybko zauważyli zmiany w ramówce. Program "Wiadomości" został zastąpiony przez nowy format “19:30”, a także zmienili się wszyscy prowadzący porannego show "Pytanie na śniadanie". Wracają do telewizji takie znane postaci jak: Beata Tadla, Katarzyna Dowbor czy Maciej Orłoś.

Nie da się ukryć, że wielu widzom TVP kojarzy się z muzyką disco polo. Żona najpopularniejszego wykonawcy tego gatunku zajęła stanowisko odnośnie zachodzących zmian.

Danuta Martyniuk w "Tańcu z gwiazdami"? Ujawniono, ile tysięcy za jeden odcinek może dostać żona piosenkarza Wyjątkowy koncert w TVP. Na scenie Zenek Martyniuk, zespół Boys i Weekend

Danuta Martyniuk skomentowała zmiany w TVP

W związku z powyższymi zmianami żona Zenka Martyniuka mogła odczuwać znaczny niepokój. Jest więc zrozumiałe, że zdecydowała się publicznie wyrazić swoje wsparcie dla protestujących polityków w Telewizji Polskiej. 

Danuta Martyniuk bardzo aktywnie angażuje się w mediach społecznościowych. Na Facebooku udostępniła nagranie  sprzed siedziby TVP, gdzie przez kilka dni trwały protesty przeciwko planowanym zmianom. W filmie widać dotychczasowego dziennikarza TVP, Miłosza Kłeczka, który rozmawia z uczestnikami protestu. Martyniuk opublikowała ten film bez dodawania własnego komentarza. Jednak sam ten gest może być interpretowany jako wyraźne poparcie dla protestujących i polityków partii Prawo i Sprawiedliwość.

W takim razie wielu zastanawia się, więc, co z przyszłością Zenka Martyniuka w stacji TVP?

Nowy szef TVP o przyszłości Zenka Martyniuka w stacji

W najświeższym wywiadzie Tomasz Sygut zadeklarował, że zamierza przywrócić dawną świetność festiwalowi w Opolu. Na scenie pojawią się artyści, którzy z powodu obecnej polityki unikali udziału w programach Telewizji Polskiej w ostatnich latach.

Jeśli chodzi o te wystawne eventy - były rzeczy dobre, były rzeczy złe. Te drugie były dyrektor TVP1 z czasów Kurskiego nazywał "kosztownym badziewiem, którego nikt nie oglądał". Sylwestry kosztujące krocie, z tymi samymi artystami śpiewającymi od lat te same piosenki, do tego z playbacku, to przeszłość. Natomiast porządna rozrywka jest ważna. Na początek chcemy przywrócić blask festiwalowi w Opolu, który znów musi się stać świętem polskiej piosenki. Zobaczymy wielkich artystów, którzy przez ostatnie lata nie chcieli mieć z TVP nic wspólnego. Ten festiwal będzie łączył, a nie dzielił - powiedział Tomasz Sygut w wywiadzie dla "Polityki".

Przez ostatnie lata na festiwalu w Opolu gościł również Zenon Martyniuk. Występował regularnie jako jedna z głównych gwiazd koncertów sylwestrowych. Teraz Tomasz Sygut zwiastuje również zmiany w tej kwestii.

Ta telewizja przez ostatnie lata miała twarz Zenona Martyniuka, co też nie było przypadkowe i co wielu ludzi oburzało. To się zmieni. Do TVP wrócą artyści o nieco innej wrażliwości muzycznej - mówi wprost Tomasz Sygut.

Szef TVP uspokoił fanów jednak, że muzyka disco polo zostanie całkowicie wyeliminowana z ramówki Telewizji Polskiej.

Chciałbym, abyśmy realizowali - być może z radiową Trójką - kameralne koncerty, zarówno znanych, jak i zupełnie nowych artystów i kapel. Ale fanów muzyki tanecznej chciałbym uspokoić: jesteście dla nas ważni i na pewno znajdzie się miejsce w TVP dla biesiadnej nuty - wyjaśnił dyrektor Telewizji.

Myślicie, że widzowie będą zadowoleni z takich zmian?

Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Tagi: TVP