Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > NIK o umowach pracowników "Wiadomości". Podano, ile zarabiają gwiazdy TVP
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 20.11.2023 11:14

NIK o umowach pracowników "Wiadomości". Podano, ile zarabiają gwiazdy TVP

Wiadomości
Ujawniono ile zarabiają gwiazdy "Wiadomości", fot. KAPiF/Getty Images

Prowadzący serwisu informacyjnego "Wiadomości" są istnymi gwiazdami Telewizji Polskiej. Do tej pory głośno było o ich pracy pod kątem sprzyjania dotychczasowej władzy. Teraz ujawniono ich zarobki. Kwoty szokują, a NIK znalazła nieprawidłowości w umowach najsławniejszych nazwisk stacji.

Ujawniono zarobki pracowników "Wiadomości". Szokujące kwoty

Po osiągnięciu większości parlamentarnej przez Koalicję Obywatelską sytuacja w Telewizji Polskiej zmieniła się diametralnie. Pracownicy drżą o posady, a na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące ich pracy. Teraz doszło do prawdziwego przełomu, ponieważ ujawniono zarobki najgłośniejszych nazwisk stacji.

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z ostatniej kontroli TVP, z której wynika, że umowy pracowników zawierały wiele "nieprawidłowości". Co więcej, portal Onet dotarł do konkretnych kwot. Miesięczne sumy gwiazd "Wiadomości" potrafią zaskoczyć.

Najwyższa Izba Kontroli wykazała liczne nieprawidłowości w umowach zawieranych przez TVP z prowadzącymi «Wiadomości». Dokumenty były podpisywane ze wsteczną datą. A pracownicy etatowi świadczyli usługi w ramach umów B2B, bo TVP zwolniła ich z zakazu konkurencji  - podano w Fakcie.

Sylwester TVP 2023. Pojawiły się doniesienia z Zakopanego. Urzędnicy mówią o organizacji koncertu Najmłodszy syn Bieniuka i Przybylskiej gwiazdą TVP. Tata długo ukrywał go przed światem

Ile zarabiają pracownicy "Wiadomości"?

Dziennikarze "Wiadomości" są doskonale rozpoznawalnymi twarzami Telewizji Polskiej, przez co mogłoby się wydawać, że powinni dawać przykład profesjonalnego dziennikarstwa. Okazuje się jednak, że wraz z popularnością przede wszystkim w grę wchodzą wielkie pieniądze.

Fakt ujawnił, że w przypadku Michała Adamczyka miesięczna pensja może wynosić nawet 47 tysięcy złotych. Nieco mniejszą stawką mogą pochwalić się jego programowe koleżanki.  Edyta Lewandowska i Marta Kielczyk mają przyjmować miesięcznie kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec zaskakujących szczegółów. W klasyfikacji nie można było zapomnieć o bezapelacyjnej gwieździe "Wiadomości". Stawka Danuty Holeckiej jest jednak nieco bardziej skomplikowana.

Ile zarabia Danuta Holecka w TVP?

Wśród gwiazd serwisu informacyjnego nie ma bardziej rozpoznawalnej od Danuty Holeckiej. Dziennikarka jest nie tylko gospodynią, ale także szefową "Wiadomości". Wraz z popularnością i obowiązkami idzie także wynagrodzenie. 

W przypadku gwiazdy TVP miało zawrzeć umowę zarówno z osobą fizyczną jak i jednoosobową firmą. Z tego względu miesięczne zarobki sięgają nawet 50 tysięcy złotych jedynie w przypadku kontraktu B2B. Jako firma może natomiast odliczać wydatki od podatków, a umowa o pracę zapewnia jej odprowadzanie składek na ZUS. 

Jeszcze niedawno wydawało się, że Danuta Holecka drży o posadę w Telewizji Polskiej. Wydaje się jednak, że nawet najczarniejszy scenariusz nie zrobi na niej wrażenia. Gwiazda w ciągu wielu lat pracy zapewniła sobie wygodne życie.

Danuta Holecka
Ujawniono ile zarabiają gwiazdy "Wiadomości", fot. KAPiF
Michał Adamczyk
Ujawniono ile zarabiają gwiazdy "Wiadomości", fot. KAPiF

Źródło: Fakt, Onet