Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Nie żyje gwiazda programu "Idol". Miała 47 lat. Co się stało?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 19.04.2024 20:14

Nie żyje gwiazda programu "Idol". Miała 47 lat. Co się stało?

Idol
fot. canva.com

Media obiegła wstrząsająca informacja o nagłej śmierci znanej i cenionej piosenkarki, która zaczynała swoją karierę w popularnym programie telewizyjnym łowiącym wokalne talenty. Oto wszystko, co wiadomo o niespodziewanym zgonie popularnej artystki.

"Idol"- popularny format na całym świcie

Pop Idol to brytyjski program telewizyjny typu talent show. Był emitowany w tamtejszej telewizji w latach 2001-2003. Ideą show jest wyłowienie talentów muzycznych. Program stał się jedną z najpopularniejszych franczyz telewizyjnych na świecie. Własną wersję formatu posiadają m.in. Niemcy, gdzie nosi on tytuł “Deutschland sucht den Superstar”, Australia i Stany Zjednoczone, a tam program nazywa się odpowiednio “Australian Idol" i ”American Idol". 

Gwiazda "Idola" pierwszą uczestniczką nowej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Wraca do gry po 20 latach 22-letni aktor zmarł po serii operacji plastycznych. Chciał upodobnić się do wokalisty BTS

Program "Idol" w Polsce

W Polsce “Idol” nadawany od 2002 do 2005 roku. W 2017 roku powrócił na antenę, jednak został po zdjęty po ostatniej, piątej edycji. Dzięki talent show kilkoro zwycięzców i nie tylko zrobiło karierę muzyczną. Byli to m.in. Alicja Janosz, Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, czy Sławek Uniatowski. 

Jurorami formatu w poszczególnych odsłonach byli Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki, Maciej Maleńczuk, Marcin Prokop, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Ewa Farna, Janusz Panasewicz oraz Wojciech Łuszczykiewicz. W roli prowadzących wystąpili Maciej Rock, Paulina Jaskólska oraz Kamil Baleja.

Gwiazda "Idola" nie żyje

W mediach pojawiła się informacja, że gwiazda programu “American Idol” i zdobywczyni nagrody Grammy Mandisa Lynn Hundley zmarła w w wieki 47 lat. Wzięła ona udział w 5, edycji show, która została wyemitowana w 2006 roku. W talent show zajęła 9. miejsce. Jednak po zakończeniu formatu Mandisie udało się odnieść sukces w muzyce chrześcijańskiej.  

Piosenkarka wydała kilka albumów. Jej krążek “Overcomer” zdobył nagrodę Grammy w kategorii “Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej”, co dało jej status tego gatunku. 

Informacja o jej śmierci została przekazana poprzez Facebooka. Wynika z niej, że Mandisa została znaleziona martwa w swoim domu w czwartek 18 kwietnia 2024 roku. Przyczyna śmierci nie jest znana, jednak w mediach kilka lat temu pisano, iż wokalistka cierpi na depresję. 

Mandisa, fot. Instagram
Mandisa, fot. Instagram
Mandisa, fot. Instagram
Mandisa, fot. Instagram
Maciej Rock wprost o relacji z Maciejem Dowborem. "Nie jest to łatwa relacja"
Maciej Rock, Maciej Dowbor
Maciej Rock, Ramówka wiosenna Polsat i Polsat Box Go, fot. KAPiF, Maciej Dowbor, Polsat SuperHit Festiwal 2022 - dzień 2, fot. KAPiF
Na dniach miało miejsce oficjalne wydarzenie, zapowiadające nowy sezon w stacji Polsat. Ramówka odbyła się w czwartkowy wieczór i nie zabrakło na niej Macieja Rocka, który w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zastąpi Piotra Gąsowskiego. Opowiedział o relacji z Maciejem Dowborem. Maciej Rock ma spore doświadczenie w prowadzeniu programów muzycznych. Pracował jako prezentem w "Idolu" czy "Must be the music". Od lat nie był widziany na ekranie i postanowił wrócić w wielkim stylu.
Czytaj dalej
Marcin Maciejczak po zwycięstwie w "The Voice Kids" zmienił się nie do poznania. 16-latek zaskoczył odważną stylizacją
Marcin Maciejczak
fot. kadr z programu "The Voice Kids"
Zwyciężył w 3. edycji "The Voice Kids", odkąd tylko pojawił się na scenie, rozkochał w sobie miliony widzów, a jurorzy podczas przesłuchań nie mogli powstrzymać łez. Marcin Maciejczak dał nam się poznać, jako uroczy 13-latek. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Młody wokalista przeszedł oszałamiającą metamorfozę. Trudno uwierzyć, że Marcin Maciejczyk ma już 16 lat. Kiedy w 2019 roku, podczas przesłuchań wykonywał utwór „I'll Never Love Again” Lady Gagi, Dawid Kwiatkowski słuchał na stojąco z wyrazem uniesienia na twarzy. Ostatecznie młody ulubieniec widowni trafił właśnie pod jego skrzydła, choć już w po kilku sekundach w jego stronę odwróciły się wszystkie fotele.Trudno uwierzyć, że to on trzy lata temu zwyciężył w "The Voice Kids". Marcin Mikołajczak zmienił się nie do poznaniaWraz z jurorami pokochaliśmy go w szczególności za anielski głos, a kiedy wykonywał kolejne utwory, publiczność zalewała się łzami. Nie jest jednak tajemnicą, że zdumiewająca, oryginalna uroda także zwracała uwagę. Jedno spojrzenie na uroczego 13-latka dosłownie topiło serca. Od tego momentu minęły jednak 3 lata. Młody idol podrósł, a w międzyczasie wydał kilka singli, które dość dobrze przyjęły się wśród słuchaczy — choć żaden kolejny jak na razie nie powtórzył sukcesu "Jak gdyby nic" z 2020 roku. Nagrodzony platyną utwór trafił z resztą do albumu "Tamte dni" wydanego kilka miesięcy później. Dziś Marcin Maciejczak jest kojarzony przede wszystkim ze swoimi triumfami sprzed lat, zaś sam 16-latek, jak się wydawało, nieco przycichł. Pozostał jednak aktywny na Instagramie, gdzie mogliśmy śledzić jego rozwój. Wreszcie, kilka dni temu, objawił się w zupełnie nowym, oszałamiającym wydaniu.
Czytaj dalej