Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Nie lubisz świąt? Oto lista filmów i seriali dla ciebie. Przy nich odpoczniesz od świątecznej gorączki
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.12.2023 11:56

Nie lubisz świąt? Oto lista filmów i seriali dla ciebie. Przy nich odpoczniesz od świątecznej gorączki

filmy i seriale na święta
Filmy i seriale ze świętami w tle, fot. ShowNews, PISF, Universal Pictures

Co oglądać w święta Bożego Narodzenia, jeżeli mamy już dość „Kevina samego w domu”, nie znosimy barszczu z uszkami, a na myśl o rodzinnym spotkaniu robi się nam niedobrze? Czyli jednym słowem: po jakie filmy i seriale sięgnąć, jeżeli nie lubimy świąt? Oto brutalna, cyniczna i długa lista produkcji, dzięki którym poczujemy się jak Grinch.

Co oglądać w Święta? Bardzo nie-święci Mikołajowie

Nie tylko filmy o zielonym, kosmatym stworze o imieniu Grinch wywołają na naszej twarzy złośliwy uśmieszek. Podobnie działają te produkcje, w których o Mikołaju można powiedzieć wszystko, tylko nie, to, że jest „święty”. W tej kategorii najciekawsze tytuły to:

Zły Mikołaj (2004)
Absolutna klasyka. Billy Bob Thornton w roli złodziejaszka, który w okresie świątecznym dorabia jako Mikołaj w domu towarowym, rozbawi was do łez.
Gdzie obejrzeć: SkyShowtime

Dzika noc (2022)
Bardzo przystojny święty Mikołaj, grany przez Davida Harboura (czyli Jima Coppera ze „Stranger Things”), musi rozbić zespół elitarnych najemników, którzy w Wigilię włamują się do domu pewnej rodziny i biorą ją na zakładników. Czego chcieć więcej?
Gdzie obejrzeć: SkyShowtime

Happy! (2017-2019), serial
Nick Sax jest byłym gliniarzem, pogrążającym się w uzależnieniu od wszystkiego, co tylko uda mu się wypić lub wciągnąć. W pewnym momencie ukazuje mu się jednorożec, który informuje go, że jego córka została porwana przez psychopatycznego Mikołaja.
Gdzie obejrzeć: Netflix

Matka Kevina po latach odtworzyła kultową scenę z filmu. Wideo jest hitem, choć czas nie oszczędził aktorki... Mamy nowe zdjęcia Macaulay Culkin po raz pierwszy pokazał dzieci! Tak wyglądają synowie filmowego Kevina! Starszy to kopia taty

Co oglądać w Święta? Potwory spod choinki, czyli horrory bożonarodzeniowe

Zamiast uroczych, podnoszących na duchu produkcji ze świątecznym przesłaniem wolicie się bać? Słodycz pierników sprawiła, że chcecie odreagować przy filmach lub serialach grozy? Jeżeli tak, poniższe propozycje są dla was.

Krampus. Duch Świąt (2015)
W ludowych wierzeniach Krampus jest potężną bestią, która w okresie świątecznym karze niegrzeczne dzieci. Jak poradzi sobie z przeciętną amerykańską rodziną, która nie czuje ducha świąt? W rolach głównych Adam Scott i Toni Collette.
Gdzie obejrzeć: SkyShowtime

Nisser (2021), serial
Duński serial z pogranicza horroru i fantasy. Pewna rodzina odkrywa, że wyspa, na której postanowili spędzić Boże Narodzenie, została opanowana przez prastare złowrogie istoty. I choć można je nazwać elfami, nie są pokojowo nastawione. Wyjazd zamienia się w koszmar.
Gdzie obejrzeć: Netflix

Rare Export: Opowieść wigilijna (2010)
Tak oryginalne spojrzenie na bożonarodzeniową tradycję mogli stworzyć tylko Finowie. W tym horrorze zespół naukowców odkrywa tajemniczy grobowiec. Tuż po tym z pobliskich wiosek zaczynają znikać dzieci. Czy robi to Mikołaj, który w rzeczywistości jest żądnym krwi demonem, czy może prawda jest jeszcze gorsza?
Gdzie obejrzeć: Prime Video

Co oglądać w Święta? Dramaty rodzinne z Bożym Narodzeniem

Cicha noc (2017)
Ten film w pełni uświadamia, czemu można nie lubić świąt. Szara, błotnista prowincja pozbawiona śniegu, toksyczne relacje rodzinne, uzależnienia i kradziona choinka, a wszystko to z gwiazdorską obsadą (Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Ziętek)
Gdzie obejrzeć: TVP VOD, Prime Video, Polsat Box Go, ViaPlay

Świąteczne opowieści (2008)
Catherine Deneuve i Chiara Mastroianni w pełnej goryczy, francuskiej opowieści o skłóconej rodzinie Vuillardów. Wszystko zaczęło się, kiedy synek Junin i Abla zachorował na białaczkę i zmarł.
Gdzie obejrzeć: Canal+ Online

Czas tajemnic (2019), serial
Na świąteczne spotkanie przybywają trzy pokolenia rodziny. Niestety, odkopane stare tajemnice sprawiają, że więzi, zamiast się zacieśniać, rozpadają się z hukiem.
Gdzie obejrzeć: Netflix