Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Netflix ostrzega wszystkich, którzy chcą obejrzeć "Nie patrz w dół". U widzów pojawiły się poważne kłopoty
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.03.2023 16:52

Netflix ostrzega wszystkich, którzy chcą obejrzeć "Nie patrz w dół". U widzów pojawiły się poważne kłopoty

Nie patrz w dół, Netflix
Kadr z: "Nie patrz w dół", Lionsgate Films (2022)

Na platformie Netflix kilka dni temu pojawił się film „Nie patrz w dół”. Niemal od razu okazało się, że produkcja może mieć bardzo negatywny wpływ na stan psychiczny oraz fizyczny widzów. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że sam serwis opublikował ostrzeżenie.

Produkcja miała światową premierę w sierpniu 2022 roku, jednak w streamingu dostępny jest od niedawna. W sieci nie brakuje wpisów osób, które spotkały spore nieprzyjemności podczas seansu.

"Nie patrz w dół" na Netflixie. O czym jest film?

Film w reżyserii Scotta Manna opowiada o dwóch dziewczynach, które decydują się wspiąć na jedną z najwyższych wież telewizyjnych w Ameryce. Becky próbuje dzięki temu walczyć z traumą, Hunter chce zdobyć nowych obserwujących jej profil w sieci. Niestety w wyniku wypadku obie przyjaciółki zostają uwięzione 600 metrów nad ziemią.

Produkcja ma doskonałą obsadę. W głównych rolach wystąpili tu Virginia Gardner, Grace Fulton, Jeffrey Dean Morgan i Mason Gooding. Także ich niezwykle przekonująca gra sprawia, że widz może naprawdę wczuć się w koszmarne położenie bohaterek. Niestety właśnie to dodatkowo przyczynia się do problemów.

Prowadzące "Dzień Dobry TVN" zamarły, Ostrowska rzuciła wulgaryzmem. Nie dało się "wypikać". "Już cię nie zaproszą"

"Nie patrz w dół" wywołuje problemy ze zdrowiem

Tytuł pojawił się w ofercie Netflixa w Wielkiej Brytanii i Irlandii na początku marca. Widzowie, którzy go obejrzeli, zaczęli zgłaszać w sieci poważny dyskomfort podczas oglądania. Jako że większość scen rozgrywa się kilkaset metrów nad ziemią, u części osób wywołało to wielki problemy ze zdrowiem.

Produkcja ma powodować zawroty głowy, kłopoty z akcją serca i ciśnieniem, mdłości, przyśpieszony oddech i silny niepokój. Szczególnie mocne objawy mają osoby cierpiące na lęk wysokości. Wygląda na to, że zdjęcia i montaż filmu są aż za bardzo realistyczne.

Netflix ostrzega widzów przed seansem

Głosy widzów okazały się tak liczne, że serwis streamingowy postanowił opublikować w mediach społecznościowych ostrzeżenie. Uprzedza w nim przed seansem, jaki stan może wywołać oglądanie filmu.

Prawie każde ujęcie z „Nie patrz w dół” (2022) – filmu o dwóch kobietach, które utknęły po wejściu na szczyt mierzącej 2000 stóp wieży radiowej – sprawi, że może ci się zakręcić w głowie – czytamy w komunikacie.

Pod postem na Twitterze zaroiło się od komentarzy osób, które odczuły podobne dolegliwości. Ostrzegają one, że produkcja może być nieodpowiednia dla tych, którzy mają naprawdę silny lęk wysokości. Część dodaje, że obraz i tak podniósł im ciśnienie, mimo że wiedzieli, czego się po nim spodziewać.

Zobacz zdjęcia i zwiastun: