Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Milionerzy". Mamy kolejnego milionera! Piekielnie trudne pytanie nie zatrzymało pana Tomka!
Anna Lipska
Anna Lipska 03.04.2024 21:03

"Milionerzy". Mamy kolejnego milionera! Piekielnie trudne pytanie nie zatrzymało pana Tomka!

Milionerzy
Milionerzy, fot. Facebook

“Milionerzy”. Tomasz Boruch z Warszawy we wtorek 2 kwietnia doszedł do pół miliona złotych. Dziś odpowiadał na pytanie o milion! Mamy kolejnego zwycięzcę teleturnieju?

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

“Milionerzy” to niezwykle popularny teleturniej stacji TVN, którego prowadzącym jest Hubert Urbański. Widzowie z wypiekami obserwują, jak uczestnicy sprawdzają się z różnych dziedzin wiedzy, korzystając z “kół ratunkowych”.

Ile osób do tej pory zgarnęło milion? Byli to do tej pory: doktorant Krzysztof Wójcik (2010), emerytowana nauczycielka Maria Romanek (2018), filolożka klasyczna Katarzyna Kant-Wysocka (2019), muzykolog Jacek Iwaszko (2021) i księgowy Tomasz Orzechowski (2022). 12 marca dołączył do nich Mateusz Żaboklicki. Pytania za milion padły dotąd łącznie 31 razy.

Zwycięzca "Milionerów" jest zmuszony oddać część wygranej! W zamian TVN wręczy mu nagrodę pocieszenia Wygrał milion w „Milionerach”. Już wie, na co wyda fortunę. Ma trzy cele

"Milionerzy". Tomasz Boruch usłyszał pytanie o milion. Kim jest?

Tomasz Boruch mieszka w Warszawie i ukończył weterynarię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W zawodzie przepracował ponad rok, po czym stwierdził, że potrzebuje nieco mniej stresu. Obecnie zajmuje się badaniami klinicznymi i bada leki na konkretne wskazania.

W “Milionerach” usłyszał już pytanie za pół miliona. Był jedną z trzech osób, która udzieliła poprawnej odpowiedzi w "Kto pierwszy, ten lepszy". Potem ekspresowo odpowiadał na pytania od Urbańskiego z takich dziedzin wiedzy jak biologia, historia, geografia czy muzyka. Pierwsze koło - 50:50 wykorzystał przy pytaniu za 75 tysięcy złotych, a drugie, telefon do przyjaciela, walcząc o pół miliona. Kiedy w środę usłyszał pytanie za milion, miał do dyspozycji dwa koła ratunkowe.

Czy Tomasz Boruch wygrał milion w "Milionerach"?

W środę 3 kwietnia Tomasz Boruch miał dwa koła ratunkowe i jedno pytanie… 

W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?

Tym razem nie było to dziecinie łatwe pytanie i Boruch skorzystał z pomocy widowni. ostatecznie wybrał odpowiedź “d”, że w cieśninie Beringa i wygrał MILON!

Milionerzy, fot. TVN
Milionerzy, fot. TVN
Milionerzy, fot. TVN
Milionerzy, fot. TVN
Tomasz Boruch, Milionerzy, fot. Facebook
Tomasz Boruch, Milionerzy, fot. Facebook
Tomasz Boruch, Milionerzy, fot. Facebook
Tomasz Boruch, Milionerzy, fot. Facebook