Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "Milionerzy" z nowym mistrzem! Mateusz Żaboklicki wygrał MILION dziecinnie prostym pytaniem!
Anna Lipska
Anna Lipska 12.03.2024 21:54

"Milionerzy" z nowym mistrzem! Mateusz Żaboklicki wygrał MILION dziecinnie prostym pytaniem!

Milionerzy
Mateusz Żaboklicki, fot. screen TVN

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" Mateusz Żaboklicki przeszedł bezproblemowo przez pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego. We wtorek stanął przed szansą wygrania miliona złotych.

"Milionerzy". Kim jest Mateusz Żaboklicki?

Mateusz Żaboklicki ma 33 lata. Mężczyzna jest poetą, tłumaczem z języków klasycznych, dramatopisarzem i fotografem.

Za debiutancki tom poetycki “Nucić” zdobył Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021 oraz II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Jest także laureatem Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Publiczności na XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina 2019 za projekt tomu Nucić.

Pracuje jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego prace można oglądać w mediach społecznościowych. Jest żonaty i ma dwóch synów.

TVP ma nowego geniusza. Artur Baranowski przy nim wymięka. To on przejdzie do historii! Artur Baranowski wróci do "1 z 10"? Jest jeden warunek. Właśnie ruszyły zdjęcia do nowej serii

Mateusz Żaboklicki w "Milionerach"

Mateusz Żaboklicki poradził sobie bez problemu z "Kto pierwszy, ten lepszy", bo zadanie polegało na dopasowaniu łacińskich nazw, a on jest tłumaczem. Potem było coraz lepiej.

Pierwsze koło, pomoc publiczności, wykorzystał przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. Drugie, pół na pół, przy pytaniu za 20 tysięcy. Następnie udało mu się dojść bez wykorzystania wsparcia, aż do pytania za pół miliona złotych, które brzmiało tak:

W którym państwie pasażerska komunikacja kolejowa jest najsłabiej rozwinięta?

Drogą dedukcji, Mateusz doszedł do właściwej odpowiedzi, czyli wybrał Kolumbię, i we wtorek, 12 marca, usłyszał ostatnie pytanie za milion. 

"Milionerzy". Mateusz Żaboklicki wygrał milion

We wtorek cała Polska zamarła przed telewizorami. Mateusz Żaboklicki stanął przed szansą wygrania miliona złotych! Miał do dyspozycji dwa koła ratunkowe. Czy mu się udało? 

Hubert Urbański dopytywał, jak się czuje pan Mateusz. On odpowiadał tylko, że w porządku. Gdy usłyszał pytanie, na jego twarzy pojawił się uśmiech. Nie należało ono do najtrudniejszych. Internauci uważają, że nie było godne miliona złotych, chociaż za pewne są osoby, którym sprawiłoby ono trudność.

Do czworonogów, tetrapodów, nie zaliczamy: a. gadów, b. płazów, c. ptaków, d. owadów - padło pytanie.

Mateusz zdecydował się na telefon do przyjaciela, choć był pewien odpowiedzi. Tylko utwierdził się w przekonaniu, że zdobycia miliona złotych jest formalnością. Oczywiście odpowiedział poprawnie i wygrał milion!!!!

Zobacz także: Na te pytania odpowiedział w "Milionerach" i wygrał MILION! Rozwiąż quiz i spróbuj mu dorównać!

Mateusz Żaboklicki, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, Milionerzy, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, Milionerzy, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, Milionerzy, fot. Instagram
Mateusz Żaboklicki, fot. FB/TVN
Mateusz Żaboklicki, fot. FB/TVN
Tagi: Milionerzy