Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Kolejny pracownik TVP żegna się ze stacją! Aż trudno uwierzyć, gdzie ma teraz trafić...
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.11.2023 13:19

Kolejny pracownik TVP żegna się ze stacją! Aż trudno uwierzyć, gdzie ma teraz trafić...

TVP
Pracownik TVP żegna się ze stacją, fot. KAPiF

Wieści o burzliwej atmosferze w Telewizji Polskiej zaczynają powoli się ziszczać. Nowe informacje na temat pracowników "Wiadomości" nie zwiastują nadziei dla pozostałych gwiazd stacji. Jeden ze znanych reporterów właśnie stracił pracę. Szok, czym teraz będzie się zajmował.

Pracownicy "Wiadomości" w poważnych tarapatach

Wynik październikowych wyborów parlamentarnych zwiastował mnóstwo zmian w szeregach Telewizji Polskiej. Pracownicy "Wiadomości" od dłuższego czasu zmagali się z krytyką dotyczącą stronniczości publicznej stacji.

Niedawno sprawa przybrała jeszcze gorszy obrót, gdy NIK opublikowała raport dotyczący umów zawartych pomiędzy TVP a największymi gwiazdami. Doszło do wielu nieprawidłowości w dokumentach.

Rozpoczęto nawet wymierzanie konsekwencji niektórym gwiazdo stacji. Już dwójka dziennikarzy pożegnała się z serwisem informacyjnym. Szokujące, gdzie teraz będzie pracował jeden z nich.

NIK o umowach pracowników "Wiadomości". Podano, ile zarabiają gwiazdy TVP Sylwester TVP 2023. Pojawiły się doniesienia z Zakopanego. Urzędnicy mówią o organizacji koncertu

Pracownicy "Wiadomości" tracą pracę. Padły już pierwsze nazwiska

Grono programu informacyjnego to przede wszystkim "działka" Danuty Holeckiej. Ta od lat była prowadzącą wieczornego wydania "Wiadomości", a od 2019 roku stała się szefową serwisu. 

To o jej posadę drżeli pozostali pracownicy TVP. Okazuje się jednak, że na razie jej pozycja wydaje się stabilna. I choć zapewniała, że "nie porzuci współpracowników" w ostatnim czasie musiała zacząć pożegnania.

Niedawno z redakcją musiał pożegnać się Bartłomiej Graczak, gospodarz programów informacyjnych w TVP Info. Wiadomość była szokiem i zapowiedzią kolejnych zwolnień. Teraz dochodzą słuchy o następnym pracowniku mediów publicznych, który pożegnał się z TVP.

Bardzo dziękuję widzom za ostatnie 8 lat. Nie mówię żegnam, ale do zobaczenia - pisał prezenter.

Dziennikarz "Wiadomości" żegna się z pracą. Co dalej z jego karierą?

W niefortunne ślady telewizyjnego kolegi poszedł prezenter "Wiadomości", Damian Diaz. Reporter przez wiele lat współpracował z Telewizją Polską, przygotowując reportaże z dziedziny gospodarki dla serwisu informacyjnego.

Ta współpraca została zakończona, choć portal Wirtualne Media donosi, że nie został on "na lodzie". Choć jego praca przed kamerami na razie się zakończyła, prezenter miał rozpocząć współpracę z Narodowym Bankiem Polskim.

Widzowie "Wiadomości" z trwogą mogą rozpocząć wykreślankę z najbardziej znanymi nazwiskami serwisu. Czystki z pewnością jeszcze się nie zakończyły.