Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Już typują kolejnego reprezentanta na Eurowizję 2024? Michał Szpak może być dumny, fani byli jednogłośni
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.05.2023 11:34

Już typują kolejnego reprezentanta na Eurowizję 2024? Michał Szpak może być dumny, fani byli jednogłośni

Eurowizja / Michał Szpak
Fot. Rex Features/East News; KAPiF

Ostatnie lata na Eurowizji nie były dla Polski zbyt łaskawe. Nawet Krystian Ochman, który był bardzo obiecującym reprezentantem, zajął finalnie dwunaste miejsce w finale. Fani zdają się już wiedzieć, kogo chcieliby zobaczyć w konkursie za rok. Michał Szpak ma wielkie powody do radości.

We wczorajszym finale Blanka zajęła dopiero dziewiętnaste miejsce. Gdyby liczyły się tylko głosy jury, byłoby jeszcze gorzej. Kogo Polacy mogliby wystawić w 2024 roku?

Michał Szpak w konkursie Eurowizji

Jednym z nielicznych reprezentantów Polski, którzy mogą pochwalić się eurowizyjnym sukcesem, jest Szpak. W 2016 roku w półfinałach zajął szóste miejsce, w samym finale zaś – ósme, z aż 222 punktami od widzów.

Później miał jeszcze jeden kontakt z konkursem: w 2020 roku znalazł się w jury polskich preselekcji, które wybrało Alicję Szemplińską. Jak wiemy, nie usłyszeliśmy jej utworu „Empires” z powodu odwołania wydarzenia przez pandemię COVID-19. Teraz wygląda na to, że fani chcą powrotu Michała.

Finałowy występ Blanki na Eurowizji 2023. Rozgrzała scenę do czerwoności, czekamy już tylko na wyniki

Fani chcą powrotu Michała Szpaka na Eurowizję?

Michał śledził tegoroczny konkurs. Wczoraj wyznał, komu kibicował: okazuje się, że najbardziej trzymał kciuki za reprezentanta Finlandii oraz uczestniczkę z Izraela. Zadał też pytanie fanom, co myślą o tym, by w 2024 roku wziął udział w konkursie.

„Może ja powinienem wziąć udział w nadchodzącej Eurowizji?” zapytał w ankiecie. Dodał też zdjęcie, na którym pozuje z bardzo zamyśloną miną. Wyniki ankiety są powalające: aż 96% osób odpowiedziało na jego pytanie twierdząco.

Twórcy, którzy wystąpili kilka razy na Eurowizji

Co ciekawe, Szpak nie byłby jedynym polskim twórcą, który w konkursie brał udział dwukrotnie. Na eurowizyjnym show dwa razy występowała grupa Ich Troje: po raz pierwszy w 2003 roku, później w 2006. Niestety sukces odnieśli tylko za pierwszy razem, zajmując 7. miejsce z utworem „Keine Grenzen – Żadnych granic”.

Tylko w tym roku mieliśmy też do czynienia z dwójką „reprezentantów z odzysku”. Pasha Parfeny z Mołdawii brał już udział w 2012. W tym samym konkursie wygrała też po raz pierwszy tegoroczna zwyciężczyni, czyli Loreen.

Zobacz zdjęcia:

Eurowizja/Michał Szpak
Fot. instagram.com/michal_szpakofficial
Eurowizja/Michał Szpak
Michał Szpak na próbach na Eurowizji w 2016 roku, fot. KAPiF
Eurowizja/Michał Szpak
Polskie preselekcje do Eurowizji, fot. KAPiF
Eurowizja/Michał Szpak
Michał Szpak na próbach na Eurowizji w 2016 roku, fot. KAPiF
Eurowizja/Michał Szpak
Blanka na otwarciu konkursu w 2023, fot. Rex Features/East News
Eurowizja/Michał Szpak
Michał Szpak na próbach na Eurowizji w 2016 roku, fot. KAPiF