Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Filip Chajzer o nowych prowadzących "DDTVN". Padły gorzkie słowa
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 04.12.2023 22:59

Filip Chajzer o nowych prowadzących "DDTVN". Padły gorzkie słowa

Filip Chajzer o Sandrze Hajduk i Annie Senkarze, fot. KAPIF/IG
Filip Chajzer o Sandrze Hajduk i Annie Senkarze, fot. KAPIF/IG

Sandra Hajduk i Anna Senkara nowymi prowadzącymi “Dzień Dobry TVN”. Wybór żeńskiego duetu skomentował Filip Chajzer. To nie są miłe słowa.

Oświadczenie Filipa Chajzera po odejściu z "Dzień Dobry TVN"

Obsada “Dzień Dobry TVN” zmienia się jak w kalejdoskopie. W tym roku z pracą w śniadaniówce pożegnał się m.in. Filip Chajzer. Prezenter do grona stałych prowadzących dołączył w 2019 roku, ale z formatem związany był od 2011. Najpierw był reporterem, a później prowadzącym wakacyjne wydania.

W sierpniu na swoim profilu w mediach społecznościowych wydał oświadczenie, w którym poinformował, że już nie wyobraża sobie pracy w TVN-ie:

W życiu trzeba być szczerym. Ściema zawsze ma krótkie nogi. Dlatego należy się Wam pełna informacja. Dziś zostałem wezwany "na dywanik" w TVN. Powodem jest moja "działalność uliczna". Moja sonda z Panią opiekującą się mężem chorym na stwardnienie rozsiane, którą mieliście przyjemność oglądać na moich prywatnych social mediach oraz planowana jedna w tygodniu audycja w Radiu ZET zostały uznane za działalność konkurencyjną i złamanie zapisów umowy. Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem. Żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu nerwów, rozwiązuję właśnie tę umowę sam i na tym kończę przygodę z moją kochaną stacją.

Nowy duet w "DDTVN" ostro krytykowany przez widzów. Takiego rozczarowania dawno nie było. Lawina komentarzy "Opowiem to drastycznie, żeby wszyscy zrozumieli". Filip Chajzer o pogrzebie synka. Zgotowano mu piekło

Kto ma poprowadzić "Dzień Dobry TVN"?

Po odejściu Filipa pojawiły się spekulacje na temat nowych prowadzących. Mówiło się o angażu Huberta Urbańskiego. Ostatecznie do współpracy nie doszło, o czym jako pierwszy informował Świat Gwiazd.

Hubert Urbański zrezygnował z prowadzenia „Dzień dobry TVN”, i to tuż przed startem programu. Miał prowadzić poranne pasmo razem z Dagmarą Kaczmarek–Szałkow z TVN24. I nagle zrezygnował  – zdradził w rozmowie ze „Światem gwiazd” jeden z pracowników TVN.

Nasze źródło ujawniło nam również, że poważnymi kandydatami do dołączenia do obsady śniadaniówki są również Mikołaj Komar, Piotr Kędzierski, Sandra Hajduk i Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Po tym, jak z prowadzenia „Dzień dobry TVN” zrezygnował Hubert Urbański, byliśmy w trudnej sytuacji. Produkcja zrobiła burzę mózgów, kogo zaprosić na castingi. Zapadła decyzja, że Dagmara Kaczmarek-Szałkow zostaje, bo świetnie wypadła na próbach kamerowych, ma poza tym ogromne doświadczenie w prowadzeniu programu na żywo w TVN24, nie chcieliśmy jej stracić – słyszymy

Pierwsze nazwisko z listy już zostało oficjalnie ujawnione.

Jak widzowie oceniają Sandrę Hajduk i Annę Senkarę jako prowadzące "Dzień Dobry TVN"?

W minioną niedzielę 3 grudnia TVN zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym przekazał widzom, że od 6 grudnia będzie się z nimi witać o poranku żeński duet – Sandra Hajduk i Anna Senkara.

Anna Senkara i Sandra Hajduk serdecznie gratulujemy nowej roli i życzymy samych sukcesów! Na pierwsze wspólne wydanie tego duetu zapraszamy już 6 grudnia.

Jak zareagowali internauci? Oto co można przeczytać w sieci:

 • Z całym szacunkiem do obu pań, ale Ania Kalczyńska i Agnieszka Woźniak-Starak to były gwiazdy tego programu.
   
 • Uważam, że można było dokonać lepszego wyboru.
   
 • Mam mieszane uczucia. Panią Anię Senkarę lubię, ale nie wiem czy w tak dużych dawkach.
   
 • Niestety śniadaniówka w Polsce upada, i nie rozumiem czym pani Lidia Kazen się kieruje w wyborze prowadzących w programach TVN i TTV - czytamy w sekcji komentarzy.
   
 • A gdzie Gabi i Mateusz???
   
 • Miałam nadzieję na powrót Agi Woźniak-Starak i Anny Kalczyńskiej. Sandra i Anna Senkara mnie nie przekonują.
   
 • Agnieszka niech wróci.
   
 • Duży chaos.
Nowe prowadzące DDTVN fot. kadr TVN
Nowe prowadzącej Dzień Dobry TVN, fot. TVN

Filip Chajzer o nowych prowadzących "Dzień Dobry TVN"

Do zmian odniósł się także Filip Chajzer, który w audycji “Wojewódzki & Kędzierski” w chłodnym tonie powiedział, co myśli o decyzji producentów śniadaniówki. Kuba Wojewódzki podkreślił, że Sandra Hajduk jest dziennikarką, która w przeszłości związana była z jednym z serwisów plotkarskich:

Z jednej strony myślę sobie, że to już nie jest to "Dzień dobry TVN", ten prestiż tego programu i ta wielka estyma, którą tworzył Edward Miszczak. Jak ten program kreował rzeczywistością, kiedy była tam Kinga Rusin. Można się było z tym zgadzać, albo nie zgadzać, z tymi jej wstępami semi-politycznymi, kiedy zaczynała program, ale to było jakieś, to było wartościowe. O tym się mówiło.

Po chwili dodał, że TVN bez Edwarda Miszczaka jest już inną stacją:

Ten program się zmienił, nie ma Edwarda Miszczaka, który tworzył też sukces telewizji TVN. Ta telewizja się zmienia. I czy mi się to podoba, czy mi się to nie podoba, ważne, że cieszę się czyimś sukcesem.

Zgadzacie się z opinią Filipa?

Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. KAPIF
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. KAPIF