Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja Junior: Fala krytyki po występie reprezentantki. Cała Europa zobaczyła wpadkę, która zrujnowała występ
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.11.2023 17:48

Eurowizja Junior: Fala krytyki po występie reprezentantki. Cała Europa zobaczyła wpadkę, która zrujnowała występ

Eurowizja Junior 2023
Afera na Eurowizja Junior 2023, fot. instagram.com/junioreurovisionofficial

Twa finał 21. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wśród uczestników znajduje się Polska, nasz kraj reprezentuje Maja Krzyżewska. Tymczasem po występie uczestniczki Portugalii wybuchła dzika awantura. Co wydarzyło się na Eurowizji dla Dzieci?

Eurowizja Junior 2023: skandal po występie kandydatki Portugalii

26 listopada 2023 w Nicei odbywa się finał 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. To już druga w ciągu trzech lat edycja organizowana w tym miejscu. W gigantycznej hali Palais Nikaïa, mogącej pomieścić 9 tysięcy ludzi, odbywają się najważniejsze muzyczne zawody nastolatków.

Tegoroczny slogan konkursu brzmi „Heroes”. Startuje w nim szesnaście państwa, w tym Polska. Nasz kraj reprezentuje Maja Krzyżewska. Przed chwilą występy zostały jednak zakłócone. Wszystko wydarzyło się podczas występu kandydatki Portugalii. Co się tam dzieje?

TYLKO U NAS: Roksana Węgiel zwróciła się do Mai Krzyżewskiej przed Eurowizją Junior. Tak oceniła jej piosenkę Eurowizja Junior 2023. Poznaliśmy reprezentanta Polski! Posłuchaj piosenki, z którą Maja Krzyżewska zawalczy o zwycięstwo

Afera na Eurowizja Junior 2023, burza w sieci po występie Portugalii

Portugalię w tym roku reprezentuje Júlia Machado. Na scenie pojawiła się z piosenką „Where I Belong”. Utwór wykonała z ogromnym dramatyzmem i zaserwowała widzom potężną dawkę emocji. Wrażenie podkreślał też zwiewny strój nastolatki i fantazyjny makijaż.

Nagle jednak doszło do potężnej awarii. Ekran LED, który się za nią znajdował, przestał działać. Uczestniczka musiała poradzić sobie z faktem, że jej występ został zakłócony w ostatniej chwili. 

Po tym zdarzeniu w oficjalnych mediach społecznościowych konkursu wybuchła potężna awantura. Widzowie domagali się powtórzenia jej występu.

  • LED przestał działać, dajcie jej drugą szansę!
  • Ekran LED przestał działać w ostatniej minucie występu.
  • Tło LED nie działało! Musi wystąpić ponownie! – czytamy w komentarzach.

Niestety zażalenia widzów nie zostały wzięte pod uwagę i po zakończeniu występu Portugalii konkurs był kontynuowany. Tuż po niej zaśpiewało jeszcze kilkoro innych reprezentantów, po czym konkurs zamknięto. Ostatecznie Portugalia zajęła 13. miejsce z 30 punktami.

Poniżej możecie zobaczyć cały występ uczestniczki Portugalii: