Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja Junior: Po występie reprezentacji Ukrainy publiczność zaczęła krzyczeć. W oczach 14-latki pojawiły się łzy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 12.12.2022 12:12

Eurowizja Junior: Po występie reprezentacji Ukrainy publiczność zaczęła krzyczeć. W oczach 14-latki pojawiły się łzy

Eurowizja Junior
Kadr z konkursu Eurowizja Junior 2022, youtube.com @ Junior Eurovision Song Contest

W niedzielę Armenia powitała najbardziej utalentowane wokalnie dzieci z całej Europy. Konkurs Eurowizji Junior obił się szerokim echem ze względu na występ 14-letniej Ukrainki. Po jej wykonaniu cała arena zawrzała.

20. edycja międzynarodowego konkursu zapewniła widzom ogrom prawdziwych emocji. Kandydaci mierzyli się z muzycznymi utworami o głosy profesjonalnego jury oraz widzów. Jeden z występów na długo pozostanie im w pamięci.

Eurowizja Junior: Ukrainka poruszyła publiczność

14-letnia Złata Dziunka rozwijała swój wokalny kunszt pod okiem największych gwiazda wschodniej estrady, w tym popularnej w Polsce Jamalii. Przed armeńską publicznością wykonała poruszający utwór w ojczystym języku, "Nezlamna".

Inspiracją do tekstu były wiersze nastolatki, które powstały w czasie skrywania się przed efektami brutalnej wojny. 14-latka chciała poruszyć bolesny temat przezywania młodości przez swoich rówieśników w cieniu krwawych walk.

Na scenie dało się zauważyć, że wokalistka bardzo przeżywała swój występ i mimo bezbłędnego wykonania, do oczu napływały jej łzy. Po zakończeniu wykonania mogła liczyć na gromkie brawa publiczności Eurowizji Junior.

Ostatecznie Złata Dziunka zajęła miejsce w drugiej połowie stawki, jednak jej wystąpienie na długo zapadnie w pamięć fanom konkurs.

Eurowizja Junior: Wyniki i zwycięzca

Podczas tegorocznego konkursu w Erywaniu zmierzyło się 16 krajów, w tym Polska. Laura Bączkiewicz podczas niedzielnego wydarzenia zaprezentowała swój utwór "To the Moon" jako druga.

Ostatecznie za sprawą głosów widzów i jurorów Polka zajęła 10. miejsce, otrzymując 95 punktów. Wspomniana już Ukrainka wyprzedziła ją o jedno miejsce z wynikiem 111 punktów.

Laureatem nagrody głównej okazał się reprezentant Francji, Lissandro, który porwał publiczność ze swoim tanecznym hitem "Oh Maman!". Na podium uplasowali się również wykonawcy z Aremnii oraz Gruzji.

Według tradycji następna edycja Eurowizji Junior odbędzie się w kraju zwycięzcy. Polacy mają nadzieję na kolejne zwycięstwa tak jak w 2018 i 2019 roku za sprawą Roksany Węgiel oraz Viki Gabor.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Kosztują 6 tysięcy złotych, Kasia Cichopek znalazła podobne za 130 zł. Niemal identyczne są też w Zarze

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].