Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja Junior 2023. Poznaliśmy reprezentanta Polski! Posłuchaj piosenki, z którą Maja Krzyżewska zawalczy o zwycięstwo
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.09.2023 17:58

Eurowizja Junior 2023. Poznaliśmy reprezentanta Polski! Posłuchaj piosenki, z którą Maja Krzyżewska zawalczy o zwycięstwo

Eurowizja Junior/Maja Krzyżewska
Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2023?, fot. Jarosław Wojtalewicz/AKPA

Wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2023. Kto pojedzie do Nicei? W finale „Szansy na sukces”, który wyłonił polskiego zwycięzcę wygrała Maja Krzyżewska. Co zaśpiewa w konkursie i co o niej wiadomo?

Eurowizja Junior 2023: reprezentantka Polski to Maja Krzyżewska

O tym, kto będzie reprezentował Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizja Junior, zadecydowali sami telewidzowie w finale programu „Szansa na sukces”. Zwyciężyła Maja Krzyżewska i to ona już niedługo pojedzie do Nicei.

Czy powtórzy sukces Roksany Węgiel, która wygrała zawody w 2018 roku w Mińsku, lub Viki Gabor, która odniosła zwycięstwo w Gliwicach rok później? Warto też wspomnieć o drugim miejscu Sary James. W tegorocznych preselekcjach do 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Nicei do ostatniej chwili o sympatię widzów walczyła Maja i Leon Olek. Wiadomo już, jaką piosenkę zaśpiewa w Nicei młoda gwiazda.

Eurowizja Junior/Maja Krzyżewska.jpg
Polskie preselekcje do Eurowizji Junior 2023, fot. Jarosław Wojtalewicz/AKPA
Eurowizja Junior: Po występie reprezentacji Ukrainy publiczność zaczęła krzyczeć. W oczach 14-latki pojawiły się łzy Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Eurowizja Junior 2023: co wiadomo o zawodnikach?

W polskich preselekcjach do 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Nicei do półfinału dostało się pięcioro młodych artystów: Leon Olek, Maja Krzyżewska, Daria Malicka, Filip Robak i Gracjana Górka. Najlepszą dwójkę wybrali jurorzy i widzowie, a ich punkty liczyły się po połowie. Do finału doszli Olek i Krzyżewska.

Oboje zaprezentowali piosenkę „I Just Need A Friend”, napisaną specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior przez Patryka Kumóra, Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka i Carlę Fernandez. Lepsze okazało się wykonanie Mai. A co zaśpiewa ona w Nicei? To może być dla was spore zaskoczenie.

Eurowizja Junior/Maja Krzyżewska.jpg
Maja Krzyżewska, fot. Jarosław Wojtalewicz/AKPA

Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2023: data, piosenka, polski reprezentant

Krzyżewska bywa nazywana „Mają z końca świata”. Pochodzi z miasteczka Szeszupka w gminie Jeleniewo. Uczy się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. Ma 12 lat i brała udział w 6. sezonie „The Voice Kids”, gdzie należała do drużyny Cleo.

Sama mówi, że udział w programach muzycznych jest dla niej szansą na rozwijanie talentu. Czy teraz uda się jej zabłysnąć na międzynarodowej scenie? Na 21. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior wykona ona utwór Adele „Set Fire To The Rain”.

Konkurs odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2023 w Nicei, gigantycznej hali Palais Nikaïa. Slogan w tym roku brzmi „Heroes”.

Zobacz piosenkę, którą Maja Krzyżowska wykona na Eurowizji Junior 2023:

Eurowizja Junior/Maja Krzyżewska.jpg
Maja Krzyżewska, fot. Jarosław Wojtalewicz/AKPA

Poniżej pierwsza rozmowa z Mają: