Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > 5 lat temu była objawieniem "Voice Kids". Teraz Elena startuje na Eurowizję i wygląda tak, że WOW! To naprawdę ona?!
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 06.02.2024 22:18

5 lat temu była objawieniem "Voice Kids". Teraz Elena startuje na Eurowizję i wygląda tak, że WOW! To naprawdę ona?!

Jak zmieniła się Elena z The Voice Kids?
Jak zmieniła się Elena z The Voice Kids?

Elena Ewangelopulu z “The Voice Kids” zmieniła się nie do poznania! To już nie jest słodka dziewczynka z show TVP. Jej metamorfoza ścina z nóg, tak samo jak piosenka, którą zgłosiła na Eurowizję 2024. Już teraz jest w gronie faworytów.

Eurowizja 2024. Kiedy i gdzie?

Już 7, 9 i 11 maja w Szwecji odbędzie się konkurs Eurowizji 2024. W wydarzeniu udział weźmie 37 państw, wśród których nie zabraknie reprezentanta Polski. Pojawi się też powracający po ponad 30 latach Luksemburg.

Nasz artysta wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału. Zmierzy się m.in. z artystami z Ukrainy, Chorwacji, Irlandii i Australii. Jak sobie poradzi? Pierwsze recenzje fanów i bukmacherów poznamy dopiero, gdy TVP wybierze kandydata do Malmö. Kto zgłosił się do preselekcji?

Eurowizja 2024. Nie Justyna Steczkowska tylko on! Za granicą już okrzyknęli polskiego wokalistę zwycięzcą Tego w historii Eurowizji jeszcze nie było! Media rozpisują się o rywalizacji Justyny Steczkowskiej z synem. Ona z Polski, a on?

Eurowizja 2024. Kandydaci z Polski. Wybrano najlepsze piosenki

Fani Eurowizji na bieżąco aktualizują listę kandydatów na Eurowizję 2024. Wśród chętnych do występu w Szwecji są Anna Jurksztowicz, Krystyna Prońko, Justyna Steczkowska, Maciej Musiałowski, Bryska i znany z “Top Model” Krystian Embradora. Internauci wskazali najlepszych z najlepszych. Czytelnicy “Dziennika Eurowizyjnego” na podstawie głosowania wyłonili 15 utworów, które ich zdaniem najlepiej poradziłyby sobie w konkursie.

Kto trafił na listę? Oto polskie piosenki na Eurowizję 2024, które zasługują na szczególną uwagę:

 1. Dominika Kwiatkowska „To ja?
 2. Krystian Embradora „Rebel
 3. Daria Marx „Feelings
 4. Naczzos „Tell me what to do
 5. Stasiek Kukulski „World of Liars
 6. Izabela Zabielska „Nowhere to go
 7. Mr Narcissus „Warrior
 8. Piotr Odoszewski „dzień noc
 9. Nita „Thunder
 10. Dama „Kwiaty
 11. Sonia Maselik „A Warrior
 12. Izdeb „Duch
 13. Justyna Steczkowska „Witch-ER Tarohoro
 14. Luna „The Tower
 15. Elena „Everybody knows

Ostatnia z uczestniczek szczególnie zaintrygowała internautów, a wszystko za sprawą swojej urody i pochodzenia. Zgodnie z regulaminem preselekcji, do konkursu zgłosić się mogli jedynie artyści z polskim obywatelstwem. Czy Elena zostanie zakwalifikowana? Kim jest wokalistka, która właśnie debiutuje na rynku muzycznym?

Kim jest ELENA Ewangelopulu?

Na starcie uspakajamy wszystkich, którzy obawiają się, że Elena nie zostanie dopuszczona do konkursu. Chociaż jej tata jest Grekiem, to ze strony mamy płynie w jej żyłach polska krew, a co za tym idzie – ma polskie obywatelstwo.

A kim jest Elena? To debiutująca artystka greckiego pochodzenia zaprezentowała utrzymaną w mocnym brzmieniu kompozycję na tegoroczną Eurowizję. Utwór „EVERYBODY KNOWS” sprawił, że wszyscy zaczęli trzymać rękę na pulsie muzycznej rewolucji.

ELENA Ewangelopulu, to młoda i utalentowana finalistka “The Voice Kids II”, która zaskoczyła wszystkich swoim odważnym podejściem do rywalizacji.

Jej utwór nie tylko zwraca uwagę, ale także podbija serca fanów muzyki eurowizyjnej, przenosząc do świata, w którym łączą się greckie korzenie z pulsującym dubstepem. To prawdziwa uczta dla zmysłów, której nikt się nie spodziewał!

Utwór ELENY „EVERYBODY KNOWS” to nie tylko muzyczne doświadczenie, ale również podróż przez greckie klimaty, które momentami przywodzą na myśl odległe wyspy. To połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że artystka wyróżnia się spośród innych uczestników.
Co ciekawe, imię artystki zostało nadane po zwyciężczyni Eurowizji w latach 2005, co tylko dodaje magii całemu wydarzeniu.
 

EVERYBODY KNOWS” to piosenka, którą każdy może odebrać na swój sposób, opowiada owewnętrznej walce z niemijającym uczuciem do drugiej osoby. Jest odzwierciedleniem mojej duszy i umysłu. Przewijająca się w utworze fraza “everybody knows” bardzo namacalnie pokazuje słuchaczom fakt, że wszyscy wiedzą o tej sytuacji. Jednak jeśli wczujemy się w tekst, zauważymy, że to utwór z dedykacją dla mnie ode mnie. Relacja mojego umysłu z moją duszą. Jeśli miałabym pokazać komuś co dzieje się w mojej głowie, pokazałabym mu ten utwór. Jeszcze nie słyszałam czegoś takiego na polskim rynku muzycznym. Uważam, że to bardzo świeży numer, połączenie tradycji z małym twistem teraźniejszości. Niesamowicie odważna piosenka, pełna elementów zaskoczenia i wiele więcej. Prezentuję Wam, zwierciadło mojej duszy – powiedziała nam Elena.

Elena to młoda, obiecująca artystka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 10 lat. Uznanie zdobyła już w programie "The Voice Kids" docierając aż do półfinału. Elena jest osobą wrażliwą i nie ukrywa swoich emocji. Podkreśla, że inspiracje czerpie ze spontaniczności i życia na krawędzi. Jej twórczość jest refleksją nad przemijaniem czasu i koniecznością spełniania marzeń, niezależnie od przeciwności losu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprezentować wam utwór kandydatki na Eurowizję. Elena powinna nas reprezentować w Szwecji?

ELENA Ewangelopulu
ELENA Ewangelopulu
ELENA Ewangelopulu
ELENA Ewangelopulu
ELENA Ewangelopulu
ELENA Ewangelopulu
Elena Ewangelopulu w The Voice Kids
Elena Ewangelopulu w The Voice Kids
Elena Ewangelopulu w The Voice Kids
Elena Ewangelopulu w The Voice Kids