Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Edyta Górniak zalała się łazami w "Dzień Dobry TVN". Nie powstrzymała emocji
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 08.06.2024 11:07

Edyta Górniak zalała się łazami w "Dzień Dobry TVN". Nie powstrzymała emocji

Edyta Górniak
fot. kadr TVN

Edyta Górniak w tym roku świętuje 30. lecie swojego występu na Eurowizji. Dzisiaj była gościem “Dzień Dobry TVN”, gdzie popłakała się na wizji. Co się stało?

Edyta Górniak świętuje rocznicę swojego występu na Eurowizji

Od początku lat 90. Edyta Górniak jest aktywna w dziedzinie sztuki. Zyskała ogromną popularność dzięki dwóm wydarzeniom: niezapomnianym wykonaniom piosenek w filmie "Pocahontas" Disneya oraz udziałowi w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku.

 Konkurs odbył się w Dublinie, gdzie młoda artystka zaśpiewała przebój "To nie ja byłam Ewą". Tekst do tego utworu napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Stanisław Syrewicz. Jej emocjonalne i widowiskowe wykonanie "To nie ja!" przyniosło jej drugie miejsce w finale, co żaden inny reprezentant Polski nie powtórzył od tego czasu. W 2024 roku Edyta w wyjątkowy sposób uczciła tę rocznicę.

Jeśli można trwać w kilku miejscach naszego życia równolegle, to mnie udaje się to poprzez Muzykę. Chyba tylko ona i zapachy potrafią przybliżać do siebie wspomnienia, tęsknoty i czułość. Większość Świata, który znamy, odeszła. Ale jeszcze nie wszystko – napisała Edyta na Instagramie.

TYLKO U NAS: Edyta Górniak oszukała światową gwiazdę. Przez lata nikt się nie zorientował, co zrobiła Edyta Górniak gwiazdą wydarzenia, jakiego jeszcze nie było. Pierwsze takie świąteczne show w Polsce

Edyta Górniak rozpłakała się na wizji

Dzisiaj Edyta Górniak była gościem “Dzień Dobry TVN”. Pokazany został materiał o wspomnieniach z jej występu z Eurowizji z 1994 roku. Wokalistka rozpłakała się na wizji, wzruszona tym pokazem. Przez całą rozmowę gwiazda ocierała łzy, po tym, co usłyszała. Sama opowiedziała też o tym, co najbardziej zapamiętała z tamtego czasu.

Powiem państwu to, co najbardziej pamiętam to poziom odpowiedzialności – wyznała Edyta.

Górniak podziękowała również wszystkim, którzy ją wspierali w tym czasie.

Czułam wtedy to wsparcie Polaków, to jest sukces wszystkich Polaków, a nie tylko mój – powiedziała.

Edyta Górniak przedstawiła również swój singiel “I remember" który bezpośrednio nawiązuje do ”To nie ja". Pod tekstem zdjęcia Edyty z dzisiejszej wizyty w “DDTVN”

Tak Edyta Górniak uczciła rocznicę swojego występu na Eurowizji

W roku 2024 Edyta Górniak zgłosiła utwór do polskich preselekcji do Eurowizji, który przez długi czas był znany tylko komisji konkursowej. Premiera singla "I Remember" odbyła się 28 maja, a premiera teledysku zbliża się wielkimi krokami. 

Nie tylko tekst tego utworu nawiązuje do słów "To nie ja", ale także jego strona wizualna. Oprócz Edyty Górniak, za utworem "I Remember" stoi Luiza Ganczarska i Chris Aiken. Singiel, zgłoszony do preselekcji na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, niestety zdobył tylko 5 punktów, co dało mu 18. miejsce. Po premierze singla internauci wyrazili przekonanie, że ten przebój mógłby wygrać, gdyby został wysłany zamiast "The Tower" Luny. 

Edyta Górniak w
Edyta Górniak w "DDTVN", fot. kadr "DDTVN"
Edyta Górniak w
Edyta Górniak w "DDTVN", fot. kadr "DDTVN"
Edyta Górniak w
Edyta Górniak w "DDTVN", fot. kadr "DDTVN"