Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > TYLKO U NAS: Edyta Górniak oszukała światową gwiazdę. Przez lata nikt się nie zorientował, co zrobiła
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 20.12.2023 13:35

TYLKO U NAS: Edyta Górniak oszukała światową gwiazdę. Przez lata nikt się nie zorientował, co zrobiła

Edyta Górniak oszukała Jose Carrerasa
Edyta Górniak, fot. KAPIF

Kto by pomyślał, że po latach wyjdzie na jaw, jak Edyta Górniak oszukała światową gwiazdę. Oto, czego Świat Gwiazd dowiedział się podczas świątecznego show diwy dla TVP.

Początki kariery Edyty Górniak

Edyta Górniak w przyszłym roku będzie świętować 30-lecie swojego sukcesu na Eurowizji. W 1994 roku w Dublinie zajęła 2. miejsce z piosenką “To nie ja!”. Przez trzy dekady żaden polski artysta nie osiągnął podobnego wyniku. Najbliżej było Ich Troje w 2003 roku, gdy w Rydze zajęło 7. miejsce z utworem “Keine Grenzen – Żadnych granic”.

Po Eurowizji kariera Edyty ruszyła z kopyta. W Polsce z dnia na dzień została czołową gwiazdą estrady, a kilka miesięcy później ruszyła na podbój zagranicy. Jej pierwszym długogrającym albumem, który ukazał się na rynach innych niż ojczysty, był album “Edyta Gorniak”. Płyta cieszyła się szczególną popularnością w Norwegii, Niemczech i Portugalii.

Album promowały single “When you come back to me”, “One & One”, “Linger”. W Polsce doczekał się on reedycji, która została wzbogacona o dodatkowe utwory. 

TYLKO U NAS: Zrobiło się niezręcznie po tym, co Edyta Górniak powiedziała Rafałowi Brzozowskiemu. Okoliczności nie sprzyjały sytuacji Justyna Steczkowska chce jechać na Eurowizję w 30-lecie występu Edyty Górniak. Co na to diwa? TYLKO U NAS

Świąteczny koncert Edyty Górniak. Co powiedziała do widzów?

Edyta podczas swojego świątecznego koncertu dla TVP – pierwszego takiego w historii polskiej telewizji, którego emisja zaplanowana jest na Boże Narodzenie, wróciła wspomnieniami do tamtych czasów. Po jednym z występów opowiedziała o spotkaniu ze światową gwiazdą, z którą nagrała duet – piosenkę “Hope for us”.

Ich wspólne nagranie poszerzyło listę utwór, które trafiły na wznowione wydanie wspomnianego, międzynarodowego krążka. W kolejnych latach spotkali się na scenie jeszcze kilka razy.

Kogo oszukała Edyta Górniak i w jaki sposób?

Górniak, opowiadając historię sprzed lat, przyznała się do drobnego oszustwa. Zdradziła, co zrobiła podczas występu z José Carrerasem, z którym zaśpiewała w duecie kolędę “Cicha noc”. 

Na łamach Świata Gwiazd, którego redakcja miała przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, zdradzamy, co dokładnie powiedziała diwa. Zachwalając orkiestrę symfoniczną, z którą nagrywała koncert, przyznała, że sama nie zna się na nutach:

Przyznam szczerze, że trochę oszukałam pana Carrerasa. […] Nie umiem czytać z nut, ale nauczyłam się patrzeć, kiedy orkiestra zmienia strony. Ja robiłam tak samo. Więc o muzyce nie opowiadam nutami, tylko obrazami. I to jest bardzo trudne. – powiedziała Edyta, dodając: – To, co państwo dzisiaj słyszycie, to są wirtuozi. Najlepsi z najlepszych muzyków.

Artystka wypadła profesjonalnie i nie dała po sobie poznać braku umiejętności, o którym wspomniała widzom TVP. To kolejny raz, gdy możemy przekonać się o tym, że Edyta jest naturszczykiem – sama się szkoliła i doskonaliła od dziecka, więc nikt nie może sobie przypisać zasług za jej umiejętności

To niejedyna anegdota sprzed lat, jaką Edyta podzieliła się z gośćmi zaproszonymi na koncert bożonarodzeniowy. Tego, co jeszcze dokładnie zdradziła widzom, dowiecie się już za niecały tydzień.

Świąteczny koncert Edyty Górniak – kiedy emisja w TVP?

Koncert z kolędami Edyty Górniak zostanie wyemitowany kilka razy. Premiera muzycznego show odbędzie się w poniedziałek 25 grudnia, o godzinie 18:35 na TVP1.

Osoby, które nie będą mogły obejrzeć „Edyta Górniak świątecznie” w Boże Narodzenie, będą mogły zobaczyć koncert 26 grudnia na TVP2 o godzinie 20:00, lub na TVP Polonia o godzinie 16:00, tego samego dnia.

Edyta Górniak Świątecznie
Edyta Górniak na świątecznym koncercie TVP, fot. KAPIF
Edyta Górniak Świątecznie
Edyta Górniak na świątecznym koncercie TVP, fot. KAPIF
Edyta Górniak Świątecznie
Edyta Górniak na świątecznym koncercie TVP, fot. KAPIF
Edyta Górniak Świątecznie
Edyta Górniak na świątecznym koncercie TVP, fot. KAPIF