Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Zagrał Tracza w "Plebanii" a potem słuch po nim zaginął. Jak dziś wygląda czarny charakter z serialu?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.01.2024 23:16

Zagrał Tracza w "Plebanii" a potem słuch po nim zaginął. Jak dziś wygląda czarny charakter z serialu?

Plebania
Jak wygląda teraz serialowy Janusz Tracz?, fot. "Plebania", TVP1

Serial „Plebania” dobiegł już końca, ale jego bohaterowie zapadli w pamięć kilku pokoleniom Polaków. Janusz Tracz jest dziś uważany za najmroczniejszy czarny charakter polskiej telewizji. A co robi teraz i jak wygląda grający go Dariusz Kowalski? Będziecie nieźle zdziwieni…

Dariusz Kowalski jako Janusz Tracz w "Plebanii"

Serial „Plebania” emitowany był od 2000 do 2012 roku. Tyle wystarczyło, by widzowie na zawsze zapamiętali ukochanych bohaterów. Uwielbianym i nienawidzonym jednocześnie był Janusz Tracz, okrutny biznesmen i wyrachowany gangster, którym na początku XXI wieku w Polsce matki straszyły swoje małe dzieci.

No dobrze, może troszeczkę przesadzamy. Nie zmienia to faktu, że Dariusz Kowalski z wielką charyzmą stworzył postać, której teksty „Jestem zły, brutalny i nikczemny. Z tego żyję!”, „Ja nie pracuję na godziny. Ja wyrządzam zło na akord” czy „nie odmawia się, kiedy pieniądz woła” pamiętamy do dzisiaj.

Co robi teraz aktor? W ostatnich latach było o nim bardzo cicho w show-biznesie. A kiedy wreszcie pojawił się na branżowym wydarzeniu, niejeden mógł być w szoku. Szczegóły poniżej.

Była gwiazdą "Plebanii" i nagle zniknęła. Ujawniono, co dziś dzieje się z Bernadettą Machałą-Krzemińską, czyli serialową Krysią Fani pokochali jego Romusia z "Plebanii". Aktor zmarł nagle. Miał 35 lat

Co robi teraz Dariusz Kowalski z "Plebanii"?

Odtwórca roli Janusza Tracza nigdy nie zabiegła o to, by być na pierwszych stronach gazet. Realizował się jako mąż i ojciec, od czasu do czasu pojawiał się jednak na ekranie. Mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak „Prawo Agaty”, „Korona królów” czy „Archiwista II”. Poza tym kilka lat temu powstał apel do TVP, by powstał spin-off „Plebanii”, w którym on grałby główną rolę. Prośby widzów zdały się jednak na nic.

Serialowy Janusz Tracz słynął nie tylko z występnego charakteru i przestępczej działalności. Jego kolejną cechą była otwarta wrogość wobec duchownych i kościoła. Potrafił nawet powiedzieć „dobry klecha to martwy klecha”. Dlatego osoby, które nie znają prywatnych poglądów aktora, mogły być bardzo zdziwione, kiedy zobaczyły go teraz na premierze serialu o Jezusie. Jak wyglądał? Zdjęcia i szczegóły poniżej.

Plebania, Dariusz Kowalski, Janusz Tracz
Dariusz Kowalski jako Janusz Tracz, fot. “Plebania”, TVP1

Janusz Tracz na premierze serialu o Jezusie?!

Dariusz Kowalski pojawił się na przedpremierowym pokazie 4. sezonu serialu „The Chosen”, który odbył się w Warszawie. Produkcja opowiada o życiu Jezusa, a w wydarzeniu w stolicy brały udział odtwórcy głównych ról. Poza nimi na ściankach pozowały polskie gwiazdy, jak właśnie Dariusz Kowalski.

Trzeba przyznać, że aktor nie zmienił się aż tak bardzo. Jego włosy stały się już całkowicie srebrne, a on sam najwyraźniej zaczął nosić okulary. Mimo to wciąż ma błysk w chłodnym spojrzeniu i nieco “krzywy” uśmiech, za który pokochały go miliony widzów „Plebanii”.

Plebania, Dariusz Kowalski, Janusz Tracz
Dariusz Kowalski na premierze “The Chosen”, fot. KAPiF
Plebania, Dariusz Kowalski, Janusz Tracz
Dariusz Kowalski na premierze “The Chosen”, fot. KAPiF
Plebania, Dariusz Kowalski, Janusz Tracz
Dariusz Kowalski na premierze “The Chosen”, fot. KAPiF
Plebania, Dariusz Kowalski, Janusz Tracz
Dariusz Kowalski jako Janusz Tracz, fot. “Plebania”, TVP1
Matuszak Wlodzimierz, Bernadetta Machała Krzemińska, Kaminska Dorota, Dariusz Kowalski
Główni bohaterowie serialu “Plebania”, fot. KAPiF