Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Wielka wpadka w "Wiadomościach" TVP. Zobaczyła to cała Polska! Natychmiast interweniowano
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.09.2023 21:16

Wielka wpadka w "Wiadomościach" TVP. Zobaczyła to cała Polska! Natychmiast interweniowano

Wiadomości TVP
Wpadka w "Wiadomościach" TVP, fot. TVP VOD

Wpadki w „Wiadomościach” TVP nie zdarzają się zbyt często, ale za to regularnie. Właśnie doszło do kolejnej, podczas wydania specjalnego serwisu informacyjnego. Prowadziła je Danuta Holecka: wszystko poszło na żywo.

Kolejna wpadka w „Wiadomościach” TVP

Danuta Holecka jest doświadczoną dziennikarką. Do TVP trafiła w 1993, po wygraniu konkursu na prezentera. Początkowo prowadziła relacje z obrad Senatu, ale szybko została prowadzącą programów informacyjnych. Od 1 maja 2019 roku pracuje na stanowisku szefowej „Wiadomości” TVP1.

Dziś prowadziła wydanie specjalne, poświęcone wizycie Andrzeja i Agaty Dudy w USA, gdzie odbywa się 78. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Redakcja TVP relacjonowała przebieg wydarzeń na żywo z Nowego Jorku. W pewnym momencie doszło do poważnej wpadki.

Danuta Holecka.jpg
Danuta Holecka w studiu “Wiadomości" TVP w 2008 roku, fot. KAPiF
Danuta Holecka.jpg
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Wpadka w TVP. Tak powiedzieli o zmarłej Tinie Turner

Wpadka Danuty Holeckiej w „Wiadomościach” TVP

Wszystko wydarzyło się w momencie, kiedy Holecka podsumowywała przebieg działań Andrzeja Dudy i przy okazji zapowiadała kolejnego rozmówcę.

Polska występuje na forum ONZ jako lider interesów wolnego świata w naszym regionie. Amerykanie szanują starania Warszawy o zapewnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO i doceniają utrzymującą się na historycznym poziomie współpracę militarną. O znaczenie Polski na świecie w Nowym Jorku pytał Piotr Pawelec. Powiedz, czy po napaści Rosji na Ukrainę... – zaczęła mówić, ale zupełnie niespodziewanie jej głos zanikł.

Mało tego: tuż po chwili zamiast Holeckiej zobaczyli mapę Stanów Zjednoczonych. Za chwilę zrobiło się jeszcze dziwnej.

Wiadomości TVP.png
"Wiadomości" TVP, wydanie 19.09.2023, fot. TVP VOD
Wiadomości TVP.png
"Wiadomości" TVP, wydanie 19.09.2023, fot. TVP VOD

Co wydarzyło się w w „Wiadomościach” TVP?

Po chwili mapa USA znikła, a Holecka wróciła na wizję, jednak na ekranie zupełnie pomieszał się dźwięk. Widzowie usłyszeli fragment, który mówiła już wcześniej, co szybko wyciszono. Później na ekranie pojawił się zapowiadany reporter, jednak jego głos zlał się ze słowami Holeckiej, a później sam jego obraz został „zamrożony” w kadrze. Na szczęście wreszcie udało się usłyszeć, choć spóźnioną, jego odpowiedź.

Polska jest krajem, którego diagnozy i doświadczenia mają strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa światowego. Reakcja Polaków na agresję Rosji na Ukrainę jest doceniana przez Narody Zjednoczone – relacjonował Pawelec.

Zobacz: Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Wiadomości TVP.png
"Wiadomości" TVP, wydanie 19.09.2023, fot. TVP VOD
Wiadomości TVP.png
"Wiadomości" TVP, wydanie 19.09.2023, fot. TVP VOD
Danuta Holecka.jpg
Danuta Holecka, fot. KAPiF
Tagi: TVP