Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > To ona stoi za "Twoja twarz brzmi znajomo". Kim naprawdę jest Agnieszka Hekiert?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.03.2023 21:09

To ona stoi za "Twoja twarz brzmi znajomo". Kim naprawdę jest Agnieszka Hekiert?

Agnieszka Hekiert
Fot. KAPiF

Program „Twoja twarz brzmi znajomo” cieszy widzów Polsatu od niemal dziesięciu lat. Kto odpowiada za to, że gwiazdy wypadają tak świetnie w nowych wcieleniach? Okazuje się, że od początku za wiele kwestii odpowiada jedna osoba: Agnieszka Hekiert.

Na co dzień jest wokalistką jazzową i nauczycielką śpiewu. Poza tym komponuje i pisze teksty. W „TTBZ” pełni dwie kluczowe funkcje. Fani formatu mogli też oglądać ją w jednym z odcinków, który zresztą wygrała.

Kim jest Agnieszka Hekiert?

Hekiert urodziła się 5 maja 1974 roku w Świnoujściu. Rodzice od początku wspierali jej pasję do śpiewania. Ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej utworów można posłuchać na albumach „Night And Day Swing”, „European Impressions” i „Soulnation ”.

Występuje na festiwalach w Polsce i za granicą, współpracuje z takimi gwiazdami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski czy Krzysztof Ścierański. W 2009 roku zaczęła współpracę z Bobbym McFerrinem, którego nie trzeba przedstawiać wielbicielom muzyki. Razem występowali w ramach projektu Vocabularies.

Brat Wiktorii Gąsiewskiej gorzko o Adamie Zdrójkowskim. "Źle ją traktował"

Agnieszka Hekiert w "Twoja twarz brzmi znajomo"

„TTBZ” to nie pierwszy program rozrywkowy, w którym Hekiert pomaga uczestnikom zaprezentować się od jak najlepszej strony. Wcześniej współpracowała przy formatach „X-Factor”, „Mam Talent”, „My Camp Rock II” i „Fabryka Gwiazd”. 

Od 2014 roku w „Twoja twarz brzmi znajomo” pełni dwie funkcje. Jest nauczycielką śpiewu oraz kierowniczką artystyczną programu. W 2021 roku wyemitowano odcinek świąteczny, w którym wzięła udział jako Rod Stewart. Decyzją jury to właśnie ona zwyciężyła, a nagrodę w wysokości 100 000 złotych przekazała Fundacji Polsat.

Agnieszka Hekiert: życie prywatne

Hekiert bardzo chroni swoje życie prywatne. Wiadomo jednak, że jest zamężna: jej ukochany to niejaki Robert, z zawodu lekarz. Mężczyzna jest Chorwatem o austriackich, węgierskich i polskich korzeniach.

Para mieszka razem w Niemczech, w Bawarii. Oznacza to, że Agnieszka musi dzielić życie na dwa domy: ten, w którym mieszka z mężem oraz ten w Warszawie, w którym przebywa podczas kręcenia zdjęć do programów.

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Hekiert
Agnieszka Hekiert, fot. Tomasz Zukowski/East News
Agnieszka Hekiert
Agnieszka Hekiert, fot. Tomasz Zukowski/East News