Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > To już koniec. "MasterChef Junior" znika z anteny TVN. Wiemy już, czym go zastąpią. Ogromne zaskoczenie!
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.09.2023 12:08

To już koniec. "MasterChef Junior" znika z anteny TVN. Wiemy już, czym go zastąpią. Ogromne zaskoczenie!

MasterChef Junior
"MasterChef Junior" znika z anteny TVN, fot. AKPA

Po siedmiu latach emocji programu kulinarnego "MasterChef Junior" TVN podjęło ostateczną decyzję. Hit z młodymi kucharzami w roli głównej nie powróci do oferty programowej przyszłej wiosny. Na antenie pojawią się za to nowe propozycje. Wiemy, jaki pomysł ma stacja telewizyjna.

"MasterChef Junior" był kontynuacją kulinarnego hitu TVN

Pierwszy raz widzowie mogli obserwować kulinarne zmagania dorosłych uczestników w programie "MasterChef". Rosnąca popularność formatu sprawiła, że TVN postanowił stworzyć odpowiednik także dla najmłodszych uczestników.

Program "MasterChef Junior" zawitał w ofercie w 2016 roku i od razu przykuł uwagę młodymi talentami. Uczestnikami byli kucharze w wieku od 8 do 13 lat. Wielu z nich zupełnie się zmieniło.

MasterChef Junior.jpg
"MasterChef Junior" znika z anteny TVN, fot. AKPA
MasterChef Junior (2).jpg
"MasterChef Junior" znika z anteny TVN, fot. AKPA
Czułe gesty Barbary Kurdej-Szatan i znanego Polaka… To wcale nie jej mąż! Rafał natychmiast zabrał głos

"MasterChef Junior" doczekał się ośmiu edycji

Młodzi kucharze uczyli się tajników gastronomii pod wodzą doświadczonych gwiazd. W pierwszych sześciu sezonach ich umiejętności oceniali: Michele Morrone, Ania Starmach i Mateusz Gessler. Później ostatniego z wymienionych zastąpił Tomasz Jakubiak.

Ostatecznie TVN podjęło decyzję o wstrzymaniu produkcji "MasteChef Junior", która po raz ostatni pojawiła się na antenie w maju. Co więcej, nie wiadomo, czy format wróci w przyszłych latach. Stacja postanowiła zachęcić widzów innymi programami.

"MasterChef Junior" znika z anteny. Co zastąpi program?

Jak podaje portal Wirtualne Media, program "MasterChef Junior" nie powróci na antenę TVN wiosną 2024 roku. Nie oznacza to jednak przestoju w ofercie programowej stacji. Widzowie będą mogli zapoznać się z zupełnie nową odsłoną kulinarnego hitu.

Tym razem uczestnikami zostaną nastolatkowie w wieku od 13 do 17 lat. Pierwsze odcinki mają pojawić się na antenie już na przełomie 2023 i 2024 roku. 

Dodatkowo TVN chce wprowadzić nowość pod postacią programu "Zacznijmy odNowa" pod wodzą Ewy Chodakowskiej i Joanny Krupy. 

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: TVN