Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Jej śmierć w "Przyjaciółkach" przeżyła cała Polska. Ujawniono, dlaczego naprawdę Anita Sokołowska odeszła z serialu!
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.09.2023 14:04

Jej śmierć w "Przyjaciółkach" przeżyła cała Polska. Ujawniono, dlaczego naprawdę Anita Sokołowska odeszła z serialu!

Jej śmierć w "Przyjaciółkach" przeżyła cała Polska, fot. KAPiF
Jej śmierć w "Przyjaciółkach" przeżyła cała Polska, fot. KAPiF

“Przyjaciółki” to jeden z najpopularniejszych seriali Polsatu, z iście gwiazdorską obsadą. Niestety, już wkrótce nie będziemy mogli podziwiać w nim Anity Sokołowskiej, która zrezygnowała z dalszego udziału w produkcji? Co wpłynęło na decyzję aktorki? Wygląda na to, że wszystko jest już jasne.

"Przyjaciółki" bez kluczowej postaci

“Przyjaciółki” to popularny serial Polsatu, opowiadający o perypetiach czterech tytułowych postaci: Ingi (Małgorzata Socha), Patrycji (Joanna Liszowska), Anki (Magdalena Stużyńska) oraz Zuzy (Anita Sokołowska).

We wrześniu rozpoczęła się emisja 22. już sezonu produkcji, jednak już wkrótce fanów czeka niemiła niespodzianka. Fabuła przewiduje bowiem śmierć jednej z kluczowych bohaterek.

Anita Sokołowska (2).png
Scenarzyści “Przyjaciółek” uśmiercają jedną z bohaterek, fot. KAPiF
Sebastian Karpiel-Bułecka i Kayah... razem?! Przez lata ukrywali swój związek przed całym światem. Dzieliła ich prawie dekada

Zuza z "Przyjaciółek" umrze

To już koniec historii uwielbianej przez widzów “Przyjaciółek” Zuzy. Anita Sokołowska zdecydowała się odejść z serialu, w związku z czym scenarzyści zmuszeni zostali do uśmiercenia jej postaci.

Gwiazda pożegnała się z bohaterką oraz widzami w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych, w którym podziękowała za tę niesamowitą przygodę członkom produkcji oraz jej fanom.

Dziękuję za to doświadczenie. Do zobaczenia na szlaku - czytamy w poście artystki.

Aktorka nie wyjaśniła jednak, jakie są powody zakończenia współpracy z twórcami serialu. Rąbka tajemnicy uchyliła jednak fotografka, która w ostatnim czasie wykonywała zdjęcia Anity Sokołowskiej.

Dlaczego Anita Sokołowska odeszła z "Przyjaciółek"?

Chodzi o to żeby zobaczyć kogoś na nowo. Anita była świetną przyjaciółką, ale teraz może być kimkolwiek zechce. Niech będzie małym chłopcem, niech będzie Marilyn Monroe, niech będzie pretty women. Multiplikacja każdego archetypu jest w jej zasięgu.  Jeśli by to zależało ode mnie - to bym wykasowała pamięć każdego castingera tylko po to, aby mógł zobaczyć Anitę na nowo. Tak jak ja po tej sesji. Stop szufladkom i ograniczeniom - czytamy we wpisie fotografki, który na swoim własnym Instagramie opublikowała również sama zainteresowana.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Anita Sokołowska chce rozpocząć po prostu nową przygodę, pozbywając się wszelkich ograniczeń i skojarzeń odwołujących się do serialu, z którym związana była przez wiele lat. Trzymamy kciuki!

Anita Sokołowska (1).png
Anita Sokołowska, fot. KAPiF
Anita Sokołowska (3).png
Anita Sokołowska, fot. KAPiF
Anita Sokołowska (4).png
Anita Sokołowska, fot. KAPiF