Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Skandaliczny materiał w "Wiadomościach". "Rynsztokowy język"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:54

Skandaliczny materiał w "Wiadomościach". "Rynsztokowy język"

Wiadomości
Fot. Fragment wydania "Wiadomości" (vod.tvp.pl/wiadomosci)

Ostatnie wydanie "Wiadomości" pozostawiło w telewidzach mieszane odczucia. Dziennikarz TVP podczas przygotowywania materiału użył nieprzyzwoitego słownictwa. W materiale padło słowo "szmata".

Codzienne wydanie Wiadomości powinno informować o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata. Oczywiście wiadomo, że obecnie najbardziej nagłaśnianą sprawą jest konflikt na terytorium Ukrainy. Od minionego czwartku wojska rosyjskie atakują tereny suwerennego kraju, nie zważając na straty w ludności cywilnej.

W momentach europejskiego zagrożenia telewidzowie liczą na rzetelne informacje o aktualnej sytuacji zza wschodniej granicy. Podczas ostatniego głównego wydania Wiadomości odbiorcy TVP mogli przeżyć niemały szok.

Widzowie TVP w szoku, dziennikarz zastosował niekulturalny zwrot

Odbiorcy Telewizji Polskiej jak co wieczór zasiedli przed swoimi telewizorami, by przyswoić kolejną dawkę najistotniejszych informacji z kraju i ze świata. Podczas ostatniego wydania Wiadomości materiał mógł zaskoczyć widzów.

Autorem wideo jest dziennikarz TVP Krzysztof Nowina Konopka. To jego głos na początku filmiku mogli usłyszeć telewidzowie Wiadomości. Pierwsze słowa mężczyzny zszokowały niektórych odbiorców pierwszego kanału.

- Rosyjski czołg pod sowiecką szmatą zmierzający na Kijów. Te zdjęcia przypominają historię sprzed blisko 80. lat, gdy przez polskie miasta i miasteczka przetaczały się sowieckie kolumny tak jak wtedy, tak i dziś pod hasłami wyzwolenia to samo: śmierć, gwałty i rabunek - rozpoczął materiał dziennikarz TVP.

W materiale pojawił się czołg z zawieszoną flagą ZSRR, a następnie materiały archiwalne z czasów wojny. O niewłaściwym zwrocie zaalarmował internautów użytkownik Twittera. W wypowiedzi porównał słowa pracownika TVP do rynsztokowego języka.

Przerażająca rzeczywistość naszych wschodnich sąsiadów spędza sen z powiek wielu z nas. Wszyscy odczuwamy zgrozę, jaką pochłonęła naród Ukrainy. Solidarnie chcemy też pomagać im w przezwyciężeniu tak trudnego czasu. Natłok informacji często doprowadza do dezinformacji i rozszerzenia się paniki.

Ważne by media publiczne pamiętały o rzetelnym przekazywaniu aktualnych informacji. W obecnej chwili to właśnie one stanowią pion wiedzy statystycznego odbiorcy. Nie warto więc zasiewać w widzach strachu, a tym bardziej nienawiści przez cechowanie swoich wypowiedzi niestosownym językiem.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Michał Szpak pokazał, co myśli o Putinie. "Jest mi przykro"

  2. Niebywałe, co Melania Trump zrobiła podczas pierwszego spotkania z Putinem

  3. Kuba Wojewódzki zostanie tatą? Ogłosił to na wizji, widzowie osłupieli

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: TVP