Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > Robert Lewandowski otworzył się na tematy rodzinnych tragedii. "Będzie mnie to bolało"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 01.05.2023 12:59

Robert Lewandowski otworzył się na tematy rodzinnych tragedii. "Będzie mnie to bolało"

"Rozmowy. Dzień Dobry TVN"
kadr z "Rozmowy. Dzień dobry TVN"/TVN/01.05.2023

Robert Lewandowski był gościem Damiana Michałowskiego w “Rozmowach. Dzień Dobry TVN”. Podczas wywiadu poruszono tematy osobistych tragedii polskiego piłkarza: poronienia jego małżonki oraz utraty ojca. 

Choć jeszcze niedawno Anna Lewandowska przekonywała, że Robert Lewandowski ma problem z wyrażaniem emocji, widzowie przekonali się dziś, że piłkarz potrafi w prostych i dosadnych słowach opowiadać o swoich uczuciach. 

Robert Lewandowski nie tylko o piłce nożnej

Robert Lewandowski to bez wątpienia nasza sportowa duma narodowa. Nazwisko piłkarza, który w swojej dziedzinie osiągnął już niemal wszystko, jest dziś wymieniany jako pierwszy przez obcokrajowców, gdy mowa o Polsce. 

Wszyscy znamy go jako napastnika FC Barcelony, ale czy wiemy, jakim naprawdę jest człowiekiem? Przekonać się o tym próbował Damian Michałowski, który w poniedziałkowym wydaniu “Rozmów. Dzień dobry TVN” przeprowadził wywiad z gwiazdą futbolu. 

Anna Powierza poddała się plastyce powiek. Pochwaliła się nowym wizerunkiem

Robert Lewandowski o stracie ojca

Ojciec Roberta Lewandowskiego zmarł, gdy piłkarz miał zaledwie 16 lat. Rodzic nie doczekał, by móc na własne oczy zobaczyć sukcesy osiągane przez własnego syna. Sportowiec nie ukrywał, że bardzo tego żałuje. 

Bardzo często myślę o tacie, mój tata nie zdążył zobaczyć ani jednego meczu w mojej profesjonalnej karierze. Woził mnie na treningi, mecze (…) Będzie mnie to bolało, jakie byłoby to uczucie, gdyby tato zobaczył mnie na stadionie — opowiadał wyraźnie poruszony napastnik Barcelony. 

Robert Lewandowski wspomina poronienie

Robert Lewandowski otworzył się również na temat straty pierwszego dziecka, które odeszło w wyniku poronienia ciąży jego żony. Piłkarz wyznał, że małżeństwo bardzo przeżyło tę tragedię, a on sam nie potrafił skupić się wówczas na swojej profesji. 

Pamiętam dokładnie ten moment (…) rozmawialiśmy o tym, staraliśmy się zrozumieć, znaleźć wytłumaczenie dlaczego. Tym bardziej, że okres starania się o pierwsze dziecko był dosyć długi. Ludzie oceniają cię, że nie strzeliłeś bramki, dlaczego tak grasz, a na głowie masz ważniejsze sprawy — tłumaczył w rozmowie z Damianem Michałowskim sportowiec. 

Zobacz zdjęcia: 

Robert Lewandowski 1.jpg
kadr z "Rozmowy. Dzień dobry TVN"/TVN/01.05.2023
Robert Lewandowski 2.jpg
kadr z "Rozmowy. Dzień dobry TVN"/TVN/01.05.2023
Robert Lewandowski 3.jpg
kadr z "Rozmowy. Dzień dobry TVN"/TVN/01.05.2023