Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Przemysław Cypryański: Żona, kariera, życie prywatne. Co wiadomo o byłej gwieździe "M jak miłość"?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.03.2023 22:12

Przemysław Cypryański: Żona, kariera, życie prywatne. Co wiadomo o byłej gwieździe "M jak miłość"?

Przemysław Cypryański
Fot. KAPiF

Kiedy wcielił się w Jakuba w „M jak miłość”, został ochrzczony przez media mianem „polskiego Jamesa Deana”. Przemysław Cypryański bardzo zmienił się od tego czasu, jednak nieustająco przyciąga wzrok fanek i fanów. Co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Aktor nie narzeka na brak propozycji. Tylko w ostatnich latach wziął udział w produkcjach „Komisarz mama”, „Papiery na szczęście” czy „Święty”. Jego odejście z „Pierwszej miłości” odbiło się głośnym echem w mediach. Gwiazdor, mimo wielkiej popularności, wciąż pozostaje jednak bardzo skryty.

Przemysław Cypryański: dzieciństwo, wykształcenie, rodzina

 Cypryański urodził się 2 sierpnia 1981 we Wrześni, niedaleko Poznania. Tam też skończył Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. Ma liczne rodzeństwo: trzy siostry i dwóch braci. Młodszy od niego jest tylko jego brat Piotr. Przyznaje w wywiadach, że bywał nazywany przez resztę rodziny maminsynkiem i przyznawał temu sporo racji.

Początkowo nie wiązał swojej przyszłości z aktorstwem. Studiował informatykę na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, później zaś kierunku Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji. W czasie studiów dorabiał pracując w fast foodach i grywając w reklamach. W końcu ukończył naukę w Studium Aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Żona Michała Wiśniewskiego dostała białej gorączki. Tak podsumowała swojego męża

Przemysław Cypryański: kariera, filmy, dorobek

Jako aktor debiutował w 2005 roku w serialu „Klan”. Przez pół roku grał tam postać Kostka. Występował też w Teatrze Żydowskim. Sławę i rozpoznawalność przyniosła mu rola  Jakuba Ziobra w serii TVP2 „M jak miłość”. Popularność sprawiła, że w 2006 roku zaproszono go do 4. edycji programu „Taniec z gwiazdami” TVN.

Rok później zagrał w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego „Dlaczego nie!”. Wkrótce też zdał egzamin, dzięki któremu uzyskał tytuł aktora zawodowego. Do dziś na jego koncie znalazło się wiele znanych tytułów: „Tajemnica Westerplatte”, „Jeszcze raz”, „Przyjaciółki” czy „O mnie się nie martw”. W 2020 uczestniczył w drugiej edycji programu TVP2 „Dance Dance Dance”.

Przemysław Cypryański: żona, miłość, życie prywatne, zainteresowania

Aktor chętnie udziela wywiadów, niezwykle rzadko opowiada jednak o swoim życiu prywatnym. Wyjątek zrobił jedynie z 2008 roku, kiedy w rozmowie z tygodnikiem „Na Żywo” wyznał: „Zrobiono ze mnie supersingla! Dzwonią z radia, telewizji z prośbą, bym wypowiedział się w kwestii: "Nie żenię się". A ja nie chcę do końca życia być starym kawalerem!”

W 2010 roku w mediach plotkowano na temat jego relacji z Katarzyną Kępką, para jednak miała rozstać się niedługo później. Od tego czasu nikt nie wie, czy serce Przemysława jest zajęte. Chętnie mówi on za to o swojej pasji do sportu.

Cypryański należy do Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. Interesuje się też joggingiem i jazdą na rowerze. Lubi też pływać. Co jeszcze o nim wiadomo? Ma 176 centymetrów wzrostu oraz prawo jazdy kategorii A i B.

Zobacz zdjęcia:

Przemysław Cypryański
Przemysław Cypryański w 2014 roku, fot. KAPiF
Przemysław Cypryański
Przemysław Cypryański w 2023 roku, fot. KAPiF
Przemysław Cypryański
Przemysław Cypryański w 2006 roku, plan “M jak miłość”, fot. KAPiF
Przemysław Cypryański
Przemysław Cypryański w 2006 roku, fot. KAPiF
Przemysław Cypryański
Przemysław Cypryański w 2022 roku, fot. KAPiF

Źródło: menazeria.com.pl, Na Żywo