Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Opole 2024. Wpadka goniła wpadkę. Widzowie bezlitośni dla Kayah i Piaska
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 31.05.2024 22:59

Opole 2024. Wpadka goniła wpadkę. Widzowie bezlitośni dla Kayah i Piaska

Kayah, Opole 2024
fot. AKPA

Za nami pierwszy dzień słynnego festiwalu muzycznego Opole 2024. Na scenie w roli prowadzących wyjątkowo zobaczyliśmy Kayah oraz Andrzeja Piasecznego. Duet nie tylko wcielił się w rolę gospodarzy, ale dał także wokalny popis. Jak ich starania ocenili widzowie? Nie obyło się bez ostrej krytyki.

Opole 2024. Kayah i Andrzej Piaseczny w roli prowadzących

Stacje telewizyjne rozpoczęły już sezon plenerowych koncertów z masą znanych artystów. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć Polsat Hit Festiwal, który przebiegł w atmosferze skandali i wielkich powrotów. Po długiej przerwie na scenie zobaczyliśmy Kasię Cichopek, która poprowadziła jubileusz Majki Jeżowskiej.

Ten weekend należy natomiast do festiwalu w opolskim Amfiteatrze. Organizatorzy Opola 2024 zrezygnowali jednak z czołowych gwiazd w roli gospodarzy. W piątkowy wieczór swoją obecnością publiczność zaszczyciła Kayah i Andrzej Piaseczny. Duet powitał wszystkich mocnymi słowami.

Jest tu cudownie! Jak zawsze! Strasznie się stęskniłam za tym magicznym sygnałem, rozpoczynającym opolski festiwal. Nie było mnie tu 8 lat. Bardzo za wami tęskniłam. Dobry wieczór Polsko. Dobry wieczór Opole. Dobrze was widzieć i jeszcze lepiej słyszeć – zaczęła Kayah.

Andrzej Piaseczny dodał od siebie:
 

Trochę nas nie było, dlatego wracamy z wytęsknieniem tej festiwalowej atmosfery, ale przede wszystkim was droga publiczności.

Wieczór zapowiadał się pełen emocji. Internauci mieli o czym rozmawiać po pierwszym dniu festiwalu.

Awantura po finale "Szansy na sukces". Zwrócili uwagę na jedno i grzmią o ustawce w TVP! "Dziwny zbieg okoliczności" Opole 2024. Kto wygrał "Premiery"? Widzowie i jury zdecydowało. Sceny jak w "Idolu"

Opole 2024. Kto wygrał konkurs "Premiery"?

Pierwszy dzień festiwalu to przede wszystkim dwa prestiżowe konkursu. W części "Debiuty" uczestnicy oddali hołd Czesławowi Niemenowi, wykonując jego największe przeboje. W tym roku bowiem obchodzimy 20. rocznicę śmierci legendarnego artysty.

Sporą uwagę przykuły także "Premiery", na których wystąpiły takie gwiazdy jak Alicja, Lanberry, Józefina & Skubas, Łukasz Drapała, Piotr Cugowski, Monika Lewczuk, Marcin Sójka, Tatiana Okupnik oraz Jan Górka. Występów słuchało jury w gronie: Jacek Cygan, Elżbieta Zapendowska, Maria Szabłowska, Anna Wyszkoni  i Jarosław Wasik. Ostatecznie zwycięzcą został duet Józefina & Skubas z piosenką “Gdy jest brzydko”, a nagroda widzów powędrowała do duetu Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil z utworem “Ławeczka”.

W mediach społecznościowych nie brakowało gratulacji dla piosenkarza, jednak część widzów skupiła się na innym aspekcie. Po pierwszym dniu Opola 2024 zaczęto wytykać błędy znanym gwiazdom. Internauci byli bezlitośni.

Opole 2024. Widzowie zawiedzeni. Oberwało się sławnym gwiazdom

Koncerty na żywo charakteryzują się tym, że prowadzący często muszą poradzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Nie ma tutaj miejsca na dubel czy montaż. Tym bardziej więc zaskakująca jest decyzja organizatorów by Kayah i Andrzej Piaseczny otwierali Opole 2024.

Co prawda duet świetnie czuje się na scenie, jednak nie koniecznie w roli prowadzących. Przed kamerami nie brakowało pomyłek i drobnych wpadek, które wyłapali widzowie. W mediach społecznościowych posypała się krytyka.

  • Prowadzacy do wymiany...
  • Prowadzący jednak nie dają rady w moim odczuciu.
  • Coś się niedobrego dzieje dzisiaj z Kayah.
  • Słabi prowadzący…
  • Żenada…
  • Prowadzący co chwilę się mylili, totalnie niezgrani… to już nie to co kiedyś… niestety…
  • Niestety okropnie się to oglądało…
  • Uwielbiam twórczość obu. Ale razem prowadzenie dziś, to jakaś kompletna porażka. Nie da się tego słuchać. Jeszcze Pan Andrzej się stara. Ale Kayah z tym wchodzeniem w słowo mu, itd. to niestety kicha tego wieczoru. A szkoda…

Przypomnijmy, że Festiwal w Opolu w ubiegłym roku prowadzili m.in. Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak. Wtedy widzowie nie mieli żadnych zastrzeżeń do festiwalowej konferansjerki i zwracali uwagę na profesjonalizm - byłych już dziś - dziennikarzy TVP.

kammel szymkowiak.jpg
Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak w Opolu, fot. AKPA

Wygląda na to, że widzowie chłodno przywitali zmiany wprowadzone przez organizatorów. Czas pokaże, czy następne odsłony Opola 2024 przypadną im do gustu. Festiwal trwa do 2 czerwca.

Kayah, fot. AKPA
Kayah i Andrzej Piaseczny poprowadzili Opole 2024, fot. AKPA
Kayah, Andrzej Piaseczny (1).jpg
Kayah i Andrzej Piaseczny poprowadzili Opole 2024, fot. TVP
Kayah, Andrzej Piaseczny
Kayah i Andrzej Piaseczny poprowadzili Opole 2024, fot. TVP