Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Netflix: Ostrzeżenie przed finałem 4. sezonu "You". Odcinek tylko dla widzów z mocnymi nerwami?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.03.2023 21:50

Netflix: Ostrzeżenie przed finałem 4. sezonu "You". Odcinek tylko dla widzów z mocnymi nerwami?

"You"/Netflix
kadr z "You"/Netflix

Netflix ostrzega przed finałem jednego z najpopularniejszych seriali platformy, kryminału “You”. Tuż przed odcinek emitowana jest plansza, która ma przestrzec wrażliwych widzów przed obecnością scen, które mogą negatywnie wpłynąć na odbiorcę. 

Serial “You” od zawsze budził ogromne emocje, ale tym razem nawet jego produkcja zdecydowała się na to, by uprzedzić widzów o pewnych elementach, które pojawiają się w ostatnim odcinku show. 

Netflix wystosował ostrzeżenie

O tym, że obok serialu “You” nie sposób przejść obojętnie przekonali się wszyscy ci, którzy zdecydowali się na obejrzenie chociaż jednego sezonu produkcji Netflixa. Całkiem niedawno na platformie zadebiutował czwarty sezon kryminału

Nowa odsłona serii zbiera pozytywne recenzje, a zarówno fani jak i krytycy zgodnie podkreślają, że trzyma poziom poprzednich, wprowadzając nowe intrygujące wątki i zaskakujące rozwiązania fabularne. 

Finał “You” nie jest jednak dla wszystkich, o czym ostrzega sam Netflix. Tuż przed rozpoczęciem odcinka emitowana jest plansza, z której dowiedzieć możemy się o frapującej scenie. Dzięki tej informacji wrażliwi widzowie mogą zrezygnować z kontynuowania seansu. 

Tylko na Świecie Gwiazd: Niezwykły prezent Radosława Pazury dla Doroty Choteckiej. Aktorka obchodzi dziś urodziny

Kontrowersyjna scena w finale "You"

- Uwaga: ten odcinek zawiera sceny samobójstwa - to komunikat, który odczytają widzowie, którzy zdecydują się obejrzeć ostatni odcinek serialu “You”. Anglojęzyczni fani otrzymają dodatkową informację. 

screen.png
screen “You”/Netflix

Na planszy znajduje się bowiem adres strony internetowej w języku angielskim, za pośrednictwem której otrzymać można wsparcie w związku z myślami samobójczymi i innymi problemami natury psychicznej. 

"You" - o czym jest nowy sezon?

Czwarty sezon serialu “You” został podzielony na dwie części. Druga z nich miała premierę zaledwie kilka dni temu. Joe (Penn Badgley) po ucieczce ze Stanów Zjednoczonych wyrusza do Europy, gdzie osiada w Londynie. Choć planuje wieść poukładane życie, szybko porzuci nadzieję na zmiany. Wkrótce dochodzi do szeregu morderstw popełnianych przez tzw. Bogaczożercę

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze ostrzeżenie, jakie przed produkcjami dostępnymi na Netflixie wydaje serwis. Produkcja postanowiła uprzedzić również widzów filmu “Nie patrz w dół”; wszystko ze względu na sceny mogące przyprawić o mdłości lub zawrót głowy. 

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy specjalisty, wybierz jeden z poniższych numerów:

116 111 - całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
800 70 22 22 - całodobowy telefon dla osób w kryzysie psychicznym,
116 123 - telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
22 484 88 01 - antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
22 484 88 04 - telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

net1.jpg
kadr z “You”/Netflix
net2.jpg
kadr z “You”/Netflix
net3.jpg
kadr z “You”/Netflix