Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Nagły zwrot akcji w "1 z 10"! Myśleli, że wygra Artur Baranowski, niespodziewane to on zgarnął główną nagrodę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.11.2023 19:31

Nagły zwrot akcji w "1 z 10"! Myśleli, że wygra Artur Baranowski, niespodziewane to on zgarnął główną nagrodę

kto wygrał 1 z 10
Kto wygrał "1 z 10", fot.

Za nami Wielki Finał 140. sezonu teleturnieju TVP. Kto wygrał „1 z 10” w ostatnim odcinku 24 listopada? Nigdy jeszcze w historii programu nie towarzyszyły mu tak silne emocje. Co wiadomo o zwycięzcy?

Wielki Finał 140. edycji "1 z 10". Co dostał zwycięzca?

W teleturnieju TVP przewidziane są przeróżne nagrody dla zwycięzców. Finaliści trzeciego etapu każdego odcinka „Jeden z dziesięciu” otrzymują kuferki z takimi upominkami, jak zestawy kosmetyczne czy słodycze. Zwycięzca odcinka zdobywa 5 tysięcy złotych, luksusowy zegarek, pobyt w dobrym hotelu i inne nagrody rzeczowe.

W Wielkim Finale stawka jest znacznie wyższa. Od 2003 roku zwycięzca każdego sezonu otrzymuje 40 tysięcy złotych. Poza tym każdy uczestnik z najwyższą sumą punktów z odcinka oraz finału dostaje dodatkowo 10 tysięcy. Oczywiście zwycięzcy muszą opłacić podatek dochodowy od nagrody. Tym razem wszyscy oczekiwali, że najwyższa nagroda przypadnie Arturowi Baranowskiemu.

Tuż przed emisją finałowego odcinka w prasie gruchnęły bardzo niepokojące informacje. Co stało się tuż przed finałem?

Artur Baranowski nie dotarł na Wielki Finał "1 z 10"! Co się stało? Pojechali do domu rekordzisty "1 z 10", ale odmówił wywiadu. Do akcji wkroczył ojciec

Wielki Finał 140. edycji "Jeden z dziesięciu". Afera przed finałowym odcinkiem

Portal Onet donosił dziś, że zwycięzca ostatniego odcinka, Artur Baranowski, nie dotarł na nagrania Wielkiego Finału. Uczestnik, który zdobył w programie rekordowe 803 punktu, nie pojawił się w studiu. Jeden z uczestników finałowego składu miał przekazać dziennikarzom:

Baranowski nie pojawił się na nagraniu i usłyszeliśmy od produkcji, że nie weźmie udziału w naszym finale z powodu awarii auta – czytamy na portalu.

Wszystko to wywołało jeszcze większe emocje i napięcie przed finałem. Co zobaczyliśmy dzisiaj i kto wygrał w 140. sezonie? Poniżej wszystkie szczegóły.

Kto wygrał w finale "1 z 10"?

Finał 140. sezonu „Jednego z dziesięciu” został wyemitowany piątek 24 listopada o godzinie 18:55 na TVP1. Podczas programu nie brakowało ostrych starć i niespodziewanych zwrotów akcji. Rywalizacja była zażarta. W programie finalnie zwyciężył Daniel Szymański, zdobywając 132 punkty (w ostatecznym rozrachunku zaś 404 punkty). Tadeusz Sznuk z dumą gratulował uczestnikowi. Nagroda za najwyższą ilość punktów, jak przekazały wcześniej media, przypadła zaś nieobecnemu Arturowi Baranowskiemu.

Teraz na dłuższy czas musimy pożegnać się z teleturniejem. Nowe odcinki pojawią się dopiero wiosną 2024 roku. Od przyszłego tygodnia Telewizja Polska będzie emitować powtórki wcześniej wyemitowanych epizodów.

Jeden z dziesięciu
Uczestnicy finału ostatniego odcinka “1 z 10”, fot. TVP

Zobacz także: Na te pytania odpowiadał Baranowski! A ty dasz radę? Sprawdź się