Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Mieszkanka Lwowa dziękuje Polakom. Piękne, co zaoferowała reporterom Polsatu
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:53

Mieszkanka Lwowa dziękuje Polakom. Piękne, co zaoferowała reporterom Polsatu

Polsat
fot. Kadr z relacji na żywo w Polsat News (https://www.facebook.com/polsatnewspl)

Podczas reportażu polskiego dziennikarza dla stacji Polsat podeszła do niego mieszkanka obleganego Lwowa. Wzruszona kobieta podziękowała naszym rodakom za dotychczasową pomoc i wsparcie.

Sytuacja na Ukrainie od ubiegłego czwartku przypomina najgorszy koszmar, który niestety okazał się rzeczywistością. Brutalny atak na naszych wschodnich sąsiadów sparaliżował mieszkającą tam niewinną ludność. W pogoni za bezpieczeństwem ludność opuszczała swój dobytek.

Część uciekających mieszkańców Ukrainy znalazła tymczasowy schron i wsparcie na naszej wschodniej granicy. Dniem i nocą Polacy pomagają wschodnim sąsiadom w odnalezieniu się w tragicznej sytuacji. Mieszkańcy Ukrainy mogą liczyć na ciepły posiłek, transport, nocleg oraz pomoc lekarską, a także prawną. Działania naszych obywateli są doceniane za wschodnią granicą.

Mieszkanka Lwowa podziękowała Polakom na wizji Polsatu

Jednymi z najintensywniej pracujących ludzi w aktualnym okresie, oprócz wolontariuszy w punktach pomocy, są dziennikarze. Każdego dnia do sieci napływają informacje o realnym przebiegu wydarzeń za granicami naszego kraju. Wiele niesprawdzonych wiadomości może być błędna. Warto zachować rozsądek w tym intensywnym czasie natłoku danych.

Wzmożoną pracę rozpoczęli również dziennikarze stacji telewizyjnych, którzy podczas korespondencji na żywo informują, jak przebiegają działania antywojenne w kluczowych miastach Europy. Podczas jednego z wejść na antenę programu Polsat News doszło do nieoczekiwanego wydarzenia.

Do relacjonującego dziennikarza podeszła mieszkanka Lwowa. Kobieta ze łzami w oczach podziękowała Polsce za pomoc. Wzruszające wideo ściska za serce. Pomimo zatrważającej sytuacji mieszkanka ukraińskiego miasta zaproponowała reporterom nocleg.

Wsparcie okazywane przybywającym mieszkańcom Ukrainy trwa nadal. W wielu polskich miastach organizowane są zbiórki artykułów codziennego użytku. Liczni darczyńcy przynoszą do wyznaczonych punktów produkty takie jak m.in.: materace, koce, śpiwory, żywność, wodę butelkowaną czy produkty higieniczne.

Naszym wschodnim sąsiadom można pomagać również innymi sposobami. Wielu z przybyłych potrzebuje tymczasowego schronienia, transportu lub tłumacza ze względu na odmienność językową. W mediach społecznościowych można odnaleźć grupy, które sprawnie organizują potrzebną pomoc.

Rodzime gwiazdy również zaangażowały się w promowanie istotnych informacji. Za sprawą ich popularności i zasięgów w mediach społecznych, organizacja potrzebnej pomocy przebiega sprawniej.

Chętni darczyńcy mogą okazać darowiznę pieniężną na rzecz cierpiących obywateli. Każda, nawet najmniejsza, pomoc jest teraz dla cierpiących mieszkańców Ukrainy na wagę złota. Nasz wschodni sąsiad nadal dzielnie walczy o zachowanie suwerenności wobec rosyjskiego najeźdźcy.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

  2. Mąż Małgorzaty Opczowskiej w Ukrainie. Jacek Łęski jest korespondentem TVP

  3. Natalia Oreiro ma rosyjskie obywatelstwo. Teraz pokazała wymowną grafikę

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Polsat