Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > "Matki, żony i kochanki": Jak dziś wyglądają gwiazdy serialu?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 01.02.2023 11:23

"Matki, żony i kochanki": Jak dziś wyglądają gwiazdy serialu?

Romantowska, Zającówna, Konwacka, Potocka
fot. KAPiF

Serial "Matki, żony i kochanki" był telewizyjnym hitem lat 90., który doczekał się ponad dwudziestu odcinków. Dzięki niemu sporą część obsady dziś można nazwać największymi gwiazdami polskiego show-biznesu. Co się stało z czołowymi aktorkami?

Gabriela Kownacka, Elżbieta Zającówna, Małgorzata Potocka oraz Anna Romantowska zostały obsadzone w rolach czterech przyjaciółek. Ich losy śledziło miliony widzów TVP, a po zakończeniu produkcji interesowano się także dziejami aktorek. Jak dziś wygląda ich życie?

"Matki, żony i kochanki": hit lat 90.

Produkcja TVP była emitowana w 1996 i 1998 roku, a za reżyserię odpowiadał znany oraz ceniony duet: Juliusz Machulski i Ryszard Zatorski. Już od pierwszych odcinków podejrzewano, że serial zostanie ciepło przyjęty przez widzów z powodu początkującej wtedy obsady aktorskiej.

Oprócz czwórki głównych bohaterek na ekranie mogliśmy zobaczyć największe gwiazd dzisiejszego formatu m.in.: Artura Żmijewskiego, Jana Englerta, Mateusza Damięckiego, Annę Muchę, Małgorzatę Foremniak czy Jana Nowickiego.

Losy czterech przyjaciółek, które poznały się w liceum medycznym, okazały się bliskie sercu wielu widzów. Każda zmagała się z problemami sercowymi i musiała podejmować niełatwe decyzje. Wszystko jednak zostało okraszone autentycznością postaci, którą pokochali widzowie.

Serial "Matki, żony i kochanki" otrzymał nawet w 1999 roku 3. miejsce w plebiscycie Telekamery w kategorii "Serial". Po zakończeniu produkcji obsada mogła liczyć na mnóstwo propozycji ze świata show-biznesu.

"Matki, żony i kochanki": Jak wygląda dziś życie bohaterek?

Elżbieta Zającówna

Aktorka wcieliła się w postać Hanki, która miała za sobą nieszczęśliwe małżeństwo, rozwód i romans z młodszym mężczyzną. Prywatnie Elżbieta Zającówna może pochwalić się nieco spokojniejszym życiem. Wraz z mężem, Krzysztofem Jaroszyńskim, doczekała się córki, Gabrieli.

Przez lata współtworzyła największe telewizyjne hity m.in.: "Samo życie" czy "Marzenia do spełnienia". Oprócz aktorskiego zamiłowania jest również współwłaścicielką firmy producenckiej "Gabi", a także zajmuje stanowisko wiceprezesa Fundacji Polsat.

Małgorzata Potocka

W serialu "Matki, żony i kochanki" widzowie poznali ją jako rezolutną Wandę, która musiała poradzić sobie ze zdradą męża. W życiu prywatnym układało jej się różnie. Była żoną Józefa Robakowskiego, a także wieloletnią partnerką Grzegorza Ciechowskiego. Doczekała się dwóch córek: Matyldy oraz Weroniki.

Życie zawodowe przebiega Małgorzacie Potockiej pod znakiem licznych sukcesów. Karierę aktorską rozwija do dziś, a jej ostatnim hitem okazała się Netflixowa produkcja "Gang zielonej rękawiczki". Objęła również posadę dyrektorki naczelnej i artystycznej Teatru Powszechnego w Radomiu. Rozdarte życie między stolicą a mniejszą miejscowością często przynosi jej wyzwania.

Anna Romantowska

Aktorka pod postacią Wiktorii przedstawiła widzom problemy samotnego macierzyństwa. W jej życiu nie zabrakło problemów i licznych sercowych rozterek. Prywatnie gwiazda ma za sobą dwa małżeństwa. Ze związku z aktorem Krzysztofem Kolbergerem doczekała się córki Julii, która karierę związała z reżyserią.

Anna Romantowska nadal jest aktywna zawodowo, a z jedną z koleżanek z serialu "Matki, żony i kochanki" miała nawet okazję ponownie spotkać się na planie. Wraz z Małgorzatą Potocką wzięła udział w serialu "Gang zielonej rękawiczki".

Gabriela Kownacka

Serialowa Dorota była pełna sprzeczności. Choć mogła cieszyć się szczęśliwym małżeństwem i macierzyństwem, nie odczuwała satysfakcji. Widzowie obserwowali jej romans z prawdziwym artystą. Prywatnie aktorka doczekała się syna Franciszka ze związku z Waldemarem Kownackim.

Po telewizyjnej przygodzie w "Matkach, żonach i kochankach" Gabriela Konwacka na długo zadomowiła się w branży filmowej. Serial TVP przyniósł jej rzeszę fanów, a jeszcze większą popularność zyskała dzięki "Rodzinie zastępczej". Niestety aktorka w 2004 roku usłyszała dramatyczną diagnozę: rak piersi. Choć podjęła wieloletnią walkę, odeszła w wieku 58 lat. Pogrzeb zgromadził tłumy przyjaciół z show-biznesu i sympatyków.

Zobacz zdjęcia:

Elżbieta Zającówna
fot. KAPiF (2008)
Małgorzata Potocka
fot. KAPiF (2008)
Anna Romantowska
fot. KAPiF (2009)
Gabriela Kownacka
fot. KAPiF (2004)

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Córka Małgorzaty Braunek też jest znaną aktorką, występuje w "Barwach szczęścia". Ma nietypowe imię

  3. Wszyscy się rozstają, a oni będą mieć dziecko. Uwielbiana wokalistka właśnie wszystko ogłosiła

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!