Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Maksim Chmerkovskiy musiał uciekać z Kijowa. Pokazał, jak wyglądała droga do Polski
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:53

Maksim Chmerkovskiy musiał uciekać z Kijowa. Pokazał, jak wyglądała droga do Polski

Maksim Chmerkovskiy
instagram.com/maksimc

Uczestnik amerykańskiego "Tańca z gwiazdami", Maksim Chmerkovskiy, musiał opuścić Kijów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Z Polski relacjonuje aktualną sytuację. Podziękował naszemu narodowi za okazane wsparcie.

Maksim Chmerkovskiy jest tancerzem, który od 2005 roku robi niesamowitą karierę w Stanach Zjednoczonych. Przez siedemnaście sezonów występował w amerykańskiej wersji show Taniec z gwiazdami. W 2014 roku, wraz z tancerką Meryl Davis, zwyciężył osiemnastą edycję tanecznego programu.

Artysta pochodzący z Ukrainy występował również w roli jurora podczas rodzimej wersji popularnego show. Choć na co dzień Maksim Chmerkovskiy wraz z żoną i synkiem mieszka w Stanach Zjednoczonych, znalazł się na terenie Kijowa podczas tragicznych wydarzeń minionego tygodnia. To właśnie z bombardowanego miasta tancerz musiał uciekać do Polski pociągiem.

Gwiazdor "Tańca z gwiazdami" bezpieczny w Polsce

Podczas czwartkowego napadu zbrojeniowego na miasta Ukrainy przez wojska rosyjskie ucierpiało wielu cywilów. Nasi wschodni sąsiedzi musieli ewakuować się z domostw w przerażeniu przed atakiem najeźdźcy. Wielu schroniło się w podziemnych bunkrach, inni wybrali migrację do krajów sąsiadujących, w tym Polski.

Polskie linie kolejowe zapewniły darmowy transport z terenów Ukrainy uciekającym mieszkańcom. Maksim Chmerkovskiy był jednym z podróżujących. W mediach społecznościowych tancerz pokazał, jak wyglądała jego przeprawa za polską granicę.

- Sytuacja na dworcu to jakieś szaleństwo. W tym wagonie zwykle jest do 30 osób, a powiedziano nam, że musi zmieścić się 135. Korytarze są zatłoczone, wszędzie są ludzie, jestem spocony, zaczynam mieć klaustrofobiętłumaczył sytuację uczestnik Tańca z gwiazdami.

Na szczęście wszystkim podróżującym udało się dotrzeć bezpiecznie do Warszawy. Maksim Chmerkovskiy znajduje się w hotelu, z którego nadaje do swoich obserwatorów na Instagramie. Gwiazda stara się na bieżąco przekazywać aktualną sytuację we Wschodniej Europie, ale prosi też o zachowanie spokoju w tych szczególnie trudnych czasach.

Tancerz "Tańca z gwiazdami" dziękuje Polakom za pomoc

Od zeszłego tygodnia na wschodniej granicy polsko-ukraińskiej gromadzą się tysiące Polaków gotowych okazać wsparcie i pomoc swoim cierpiącym sąsiadom. Ofiary wojny mogą liczyć na ciepły posiłek, czystą odzież, poradę psychologiczną oraz prawną, a także pomoc w organizacji transportu czy noclegu.

Ludzka życzliwość naszego społeczeństwa została doceniona przez kraje Europy. Maksim Chmerkovskiy korzystając z platformy mediów społecznych, podziękował obywatelom Polski za dotychczasowe wsparcie. W momentach bestialskich ataków wojsk rosyjskich, mieszkańcy Ukrainy mogą liczyć na pomoc naszych rodaków, a taki gest dobroci jest teraz na wagę złota.

- Muszę to powiedzieć: Polacy są niesamowici. Dziękuję Wam całym sercem — napisał w relacji na Instagramie.

Maksim Chmerkovskiy
https://www.instagram.com/maksimc/?hl=pl

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

2. Nowa, poruszająca wiadomość od pierwszej damy Ukrainy. "Słońce już widać przez dym z ostrzału"

3. Nagłe, niespodziewane wieści o Elżbiecie II. Ma już przemówienie, cały świat wstrzymał oddech

Źródło: Pudelek Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].