Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > "Listy do M. 5" niebawem w kinach. Data premiery
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.10.2022 19:44

"Listy do M. 5" niebawem w kinach. Data premiery

listy do M
kadr, zwiastun "LISTY DO M5", https://www.youtube.com/tvnpl

Kiedy w 2011 roku do kin wszedł film "Listy do M" w reżyserii Mitji Okorna nikt nie przypuszczał, że nie tylko okaże się hitem, to jeszcze zapoczątkuje ulubioną serię Polaków. Już niedługo premiera piątej części cyklu, a w nim znajome twarze i nowe zwroty akcji.

"Listy do M. 5" są jednym z bardziej oczekiwanych filmów tego roku. Fanom serii nie przyszło długo czekać na nadchodzącą odsłonę. Premiera czwartej części, wyreżyserowana przez Patricka Yokę, miała miejsce w 2021 roku. Czego możemy spodziewać się w kolejnej produkcji?

"Listy do M. 5": kiedy premiera kinowa?

"Listy do M. 4" miały początkowo wejść do kin 4 listopada 2020 roku, jednak trwająca pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany filmowców i tytuł wycofano z dystrybucji kinowej, po czym przeniesiono go do internetu. Finalnie produkcja miała premierę w serwisie Player 1 lutego 2021 roku.

Teraz pojawi się piąta część cyklu. Pojawią się w niej nowi bohaterowie, ale nie zabraknie znanych już, ulubionych postaci. Szczepan i Karina będą kontynuować walkę o spadek, a ich relacje z rodziną bardzo się skomplikują. Mel zostanie ofiarą medialnej sensacji, a Wojciech pozna pewnego wigilijnego oszusta.

Wszystko to widzowie będą mogli zobaczyć w kinach już od 4 listopada, bo wtedy właśnie będzie miała miejsce premiera świątecznego tytułu. "Listy do M. to nie tylko kinowy hit o uznanej marce. To swoista bajka o ludziach – świąteczna, ale prawdziwa. Do jej realizacji podszedłem z radością i dużym entuzjazmem" mówi o tej produkcji sam reżyser, Łukasz Jaworski.

"Listy do M. 5" już od 4 listopada w kinach

Pierwsza część serii, luźno inspirowana brytyjską, świąteczną komedią romantyczną "To właśnie miłość" Richarda Curtisa z 2003 roku, opowiadała o grupie osób, których drogi splatają się w okolicy Bożego Narodzenia. Produkcja okazała się hitem, nic dziwnego zatem, że twórcy zdecydowali się na kolejne odsłony. W 2014 roku stacja TVN sprzedała prawa do emisji filmu telewizjom z Czech, Słowenii, Łotwy i Słowacji.

W obsadzie piątej części filmowego cyklu znalazły się takie gwiazdy, jak: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek i Bartłomiej Kotschedoff. Za reżyserię piątego filmu odpowiada Łukasz Jaworski. Scenariusz stworzyli Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski.

Listy do M. stały się nieodłącznym elementem naszych Świąt. Nieustająco bawią, ale też pokazują co tak naprawdę jest w życiu ważne. W nowej odsłonie filmu losy bohaterów skoncentrują się wokół poszukiwania bliskości. Piąta część naszej historii podkreśla, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy drugiej osoby u swojego boku – powiedziała Marta Grela-Gorostiza, dyrektorka działu fabularnego TVN.

Zobacz zwiastun:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Wielka radość w życiu znanej pary, w końcu spełniło się ich marzenie. Pokazali wnętrza nowej willi

  2. Sylwii Bombie puściły nerwy. Padło pytanie o córkę, nie wytrzymała. "Jakim trzeba być człowiekiem"

  3. Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.