Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Tylko u nas: Kolejne tornado w TVP. Prawie setka aktorów może stracić pracę!
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 10.04.2024 15:29

Tylko u nas: Kolejne tornado w TVP. Prawie setka aktorów może stracić pracę!

Leśniczówka, TVP
fot. KAPIF

W TVP szykuje się kolejna zmiana. Losy jednej z hitowych produkcji stanęły pod znakiem zapytania. O wszystkim opowiedziała Światu Gwiazd jedna z aktorek.

Co zmieniło się w TVP w 2024 roku?

W TVP prawdziwa rewolucja. Od drugiej połowy grudnia w stacji zmiana goni zmianę. Z ramówki usunięto “Wiadomości”, które zastąpił nowy serwis informacyjny – “19:30”. Sporym zaskoczeniem dla widzów były liczne zwolnienia w segmencie rozrywki. Z pracą w “Pytaniu na śniadanie” pożegnali się wszyscy prowadzący. Ich miejsca zajęły nowe gwiazdy.

Najwięcej kontrowersji wywołało zwolnienie ciężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej. Prezenterka tuż przed porodem dowiedziała się, że nie ma już dla niej miejsca w grafiku śniadaniówki:

Jestem oburzona zwolnieniem kobiety w ciąży! To od razu informuję, że bardzo mi się to nie podoba. Uważam, że ta sprawa jest sprawą brzydką. Nieprzyzwoitą wobec kobiety w ciąży – mówiła Światu Gwiazd Dorota Wellman.

Ida Nowakowska w wywiadzie dla “Wprost” ujawniła kulisy rozstania z pracodawcą. Przebiegło ono nie do końca tak, jak sobie wyobrażała to była gospodyni “Pytania”:

Pierwszy raz poczułam się dyskryminowana i że zastosowano wobec mnie odpowiedzialność zbiorową. To nie chodzi o to, że Kinga miała inną koncepcję na ludzi prowadzących, bo do tego każdy reżyser ma prawo. Zrobiła to ostentacyjnie, nie zastanawiając się, że wielu osobom może zrobić krzywdę - stwierdziła prezenterka.

Wiele twarzy “starego” TVP przeszło do TV Republika. To tam obecnie swoją działalność zawodową kontynuują Danuta Holecka i Anna Popek – dwie najbardziej rozpoznawalne prezenterki.

Kulisy interwencji ws. Conana. Pracownik Polsatu ujawnił nam, co Dagmara usłyszała od produkcji "TzG" Anna Popek narobiła problemów TV Republika. Wiemy co ze śniadaniówką i jej transferem

TVP ma zaległości finansowe

W mediach na początku roku pojawiła się wiadomość o problemach finansowych w TVP. Już od miesięcy aktorzy czołowych seriali nie dostają wypłat na czas, bo producenci nie dostają pieniędzy od TVP. 

Nasze wypłaty zawsze wpływały do 10. każdego miesiąca. To ogromna produkcja i nigdy nie było problemów. Niestety od stycznia nic nie dostajemy, wiem, że niektórzy z obsługi wynegocjowali sobie jakiś procent, by mieć na opłaty. Ja nie dostałam nic ani za styczeń, ani za luty — mówiła “Faktowi” aktorka z “Klanu”.

Teraz Świat Gwiazd dowiedział się, że ukochany serial Polaków zniknie z anteny. Z naszych ustaleń wynika, że hitowy serial ma nikłe szanse na to, żeby pozostać w ramówce. Pracę straci prawie setka aktorów – a przynajmniej tyle dotychczas przewinęło się na planie.

Który serial ma zniknąć z TVP?

Pod znakiem zapytania stanęły losy “Leśniczówki”. W serialu gra śmietanka polskiego aktorstwa. Arkadiusz Janiczek, Maria Pakulnis, Jolanta Fraszyńska, Beata Fido czy Marek Bukowski.

To dramatyczna sytuacja dla wielu aktorów, zwłaszcza że koszty życia w Polsce wzrastają. Już są podwyżki cen żywności, a za chwilę poszybują ceny za prąd. Wszyscy mamy rodziny i kredyty do spłacenia – mówi Światu Gwiazd aktorka, która prosi o zachowanie anonimowości.

Podobno ekipa nie dostała żadnych informacji na temat kontynuacji “Leśniczówki”. Zwykle o tej porze roku takie sytuacje nie miały miejsca:

Zdjęcia już się kończą i nikt nie wie, czy i kiedy zostaną wznowione – dodaje nasza rozmówczyni.

Żałujecie, że produkcja z piosenką Edyty Górniak w czołówce prawdopodobnie dobiegnie końca?

Jolanta Fraszyńska, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Jolanta Fraszyńska, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Marek Bukowski, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Marek Bukowski, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Arkadiusz Janiczek, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Arkadiusz Janiczek, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Edyta Górniak, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF
Edyta Górniak, ramówka TVP 2018 rok, fot. KAPIF