Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Teresa Lipowska i produkcja "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. "Straszna strata". Tak przyjęli wiadomość na planie
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 17.11.2023 14:18

Teresa Lipowska i produkcja "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. "Straszna strata". Tak przyjęli wiadomość na planie

Maciej Damięcki nie żyje, fot. Instagram
Maciej Damięcki nie żyje, fot. Instagram

Maciej Damięcki nie żyje. Aktora pożegnała produkcja “M jak miłość”, która na Instagramie umieściła smutną wiadomość. Dzięki zlotascena.pl wiemy też, jak na wiadomość o jego śmierci zareagowała Teresa Lipowska.

Maciej Damięcki nie żyje

17 listopada Mateusz i Matylda Damięccy przekazali wiadomość o śmierci ojca. W wieku 79 lat zmarł Maciej Damięcki. Wybitny aktor, którego publiczność pokazała za liczne role. Jego filmografię zamyka produkcja “Uwierz w Mikołaja”, która niedawno trafiła do kin.

Wiadomość o śmierci Damięckiego poruszyła internautów i branżę. W internecie z każdą chwilą przybywa wpisów i komentarzy z wyrazami wsparcia dla rodziny aktora. Pożegnali go także producenci “M jak miłość”.

Maciej Damięcki nie żyje. Dzieci aktora przekazały smutne wieści: "Pa tatku" Dziesiątki gwiazd na pogrzebie Barbary Borys-Damięckiej. Poruszające, co rodzina wrzuciła do grobu

Kogo Maciej Damięcki grał w "M jak miłość"?

Maciej Damięcki w serialu “M jak miłość” wcielał się w epizodyczną postać proboszcza parafii w Grabinie. Twarz aktora można było oglądać co jakiś czas – gdy w życiu bohaterów produkcji dochodziło do trudnych zdarzeń.

Damięcki w “M jak miłość” grał w latach: 2001–2007, 2009–2010, 2013–2015. Od 2017 roku znów pojawiał się regularnie.

Maciej Damięcki w
Maciej Damięcki w "M jak miłość" grał księdza

Produkcja "M jak miłość" żegna Macieja Damięckiego

Gdy w mediach pojawiła się informacja o śmierci Macieja Damięckiego, produkcja “M jak miłość” opublikowała pożegnalny wpis opatrzony czarno-białym zdjęciem.

Z największym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Macieja Damięckiego, który od samego początku współtworzył nasz serial. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką nas zawsze otaczałeś. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje – napisano.

W smutku do wiadomości odnieśli się fani i aktorzy produkcji. Mikołaj Roznerski napisał symboliczne “RIP”, czyli “spoczywaj w pokoju”. 

Teresa Lipowska o śmierci Macieja Damięckiego

Damięckiego pożegnała także Teresa Lipowska, z którą miał okazję grać nie tylko w “M jak miłość”, ale także w swoim ostatnim filmie “Uwierz w Mikołaja”:

Jestem zaskoczona tą informacją. Właśnie wracam z planu „ M jak miłość”  i nic o tym nie wiedziałam. Do ostatniej chwili był aktywny na planie. Razem zagraliśmy w filmie „Uwierz w świętego Mikołaja”. Cudowny, dowcipny kolega, którego wszyscy na planie uwielbiali. Przyszedł do nas 15 lat temu i wspaniale nam się grało ze sobą. Z Maćkiem poznałam się na planie filmu „Rzeczpospolita babska”, gdzie razem z bratem grali bliźniaków. To było 54 lata temu. Straszna strata. Tyle osób z naszego pokolenia odchodzi. Przesyłam kondolencje dla rodziny – powiedziała aktorka w rozmowie z portalem zlotascena.pl.

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego gwiazdora.

Teresa Lipowska i Maciej Damięcki
Teresa Lipowska i Maciej Damięcki
Projekt bez nazwy - 2023-11-17T141607.014.png
Maciej Damięcki nie żyje, fot. KAPIF
Projekt bez nazwy - 2023-11-17T141553.649.png
Maciej Damięcki nie żyje, fot. KAPIF