Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > "Kogel-mogel 5" bez Ewy Kasprzyk, ale z... Katarzyną Łaniewską? Aktorka nie żyje od 2020 roku
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.11.2023 23:01

"Kogel-mogel 5" bez Ewy Kasprzyk, ale z... Katarzyną Łaniewską? Aktorka nie żyje od 2020 roku

Kogel-mogel / Katarzyna Łaniewska
Katarzyna Łaniewska w 5. części "Kogla-mogla", fot. "Kogel-mogel 3" (2019)

Katarzyna Łaniewska była niekwestionowaną gwiazdą serii „Kogel-mogel” już od pierwszego filmu. Zmarła tuż przed premierą czwartej części, w której zagrała pomimo pogarszającego się zdrowia. Teraz pojawiła się informacja, że aktorka powróci w 5. filmie „Baby boom, czyli kogel-mogel 5”. Jak to możliwe?

Katarzyna Łaniewska w serii "Kogel-mogel" grała do końca, Ewa Kasprzyk odpuściła

Polscy widzowie znają Łaniewską z roli Heleny Małek w „Klanie” i babci Józi w „Plebanii”. Jej najbardziej kultową kreacją pozostanie jednak Solska, matka Katarzyny Zawady i babcia Marcina. Dwie pierwsze części cyklu, w reżyserii Romana Załuskiego, wyszły pod koniec lat 80. Trzecia powstała dużo później, bo dopiero w 2019 roku. Zdrowie Łaniewskiej już wtedy nie było w najlepszym stanie. Mimo to aktorka zdecydowała się nawet na pracę przy czwartym filmie.

Po „czwórce” poddała się za to Ewa Kasprzyk. Teraz wiemy już, czemu aktorka nie zamierza występować w "Koglu-moglu 5".

Miałam wrażenie, że wypadłam z jakichś szyn, że wypadłam z tamtej lekkości i z tamtej postaci i że to było coś kompletnie obok. Roman Załuski był naprawdę świetnym reżyserem. Miał to coś, to poczucie  i w zestawieniu z Iloną Łepkowską to gdzieś jeszcze rezonowało, a  później... W czwartej części zostałam pozbawiona wszystkiego, bo zesłano  mnie do klasztoru, razem z moim psem Szakirą, która biedna musiała  wytrzymać te dymy – wyznała w podcaście "Wojewódzki/Kędzierski".

Co wiadomo o piątej części serii? Najnowsze doniesienia o Łaniewskiej wyciskają łzy z oczu, poniżej szczegóły.

Ewa Kasprzyk
Ewa Kasprzyk z psem na premierze “Kogel-mogel 3”, fot. KAPiF
Katarzyna Łaniewska była gwiazdą filmu „Kogel-mogel”. Dziś obchodziłaby urodziny Co stało się z Jerzym Turkiem? Widzowie pokochali go za rolę w "koglu-moglu"

Katarzyna Łaniewska nie dożyła premiery „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”

Łaniewska narzekała, że w trzeciej części cyklu okrojono jej rolę i wycięto wiele scen. Mimo to zdecydowała się zagrać w czwartym epizodzie. Zdrowie mocno jej już wtedy dokuczało. Okres zdjęciowy trwał od 14 lipca do 22 sierpnia 2020 roku. Zaledwie kilka miesięcy później aktorka zmarła.

Dwa tygodnie przed śmiercią miała przejść zabieg w szpitalu, związany z bólami nóg, jednak postanowiła go przełożyć. Została zatem wypisana do domu. Odeszła 7 grudnia 2020 roku, w swoim domu w Warszawie. Jej pogrzeb odbył się 17 grudnia 2020. Łaniewska została pochowana w grobie rodzinnym na nowym cmentarzu na Służewie w stolicy.

Teraz wiadomo już, kiedy będzie premiera 5. części „Kogla-mogla”. Prasa donosi też, że babcia Solska powróci. W jaki sposób? Dowiecie się tego poniżej.

Kiedy premiera „Baby boom, czyli kogel-mogel 5”?

Wiadomo już, że 5. część serii „Kogel-mogel” będzie mieć premierę kinową 26 stycznia 2024 roku. Tytuł związany jest z nowymi wydarzeniami w życiu bohaterów. W piątym filmie Piotr Wolański, grany przez Macieja Zakościelnego, zostanie ojcem. To jednak nie wszystkie nowiny o filmie.

Za reżyserię odpowiada tym razem Anna Wieczur. Scenariusz stworzyli Doman Nowakowski i Joanna Jakubowska. Portal Jastrząb Post informuje, że twórcy filmu postanowili uhonorować Łaniewską i niejako umożliwić jej „zagranie” we wszystkich częściach cyklu.

Marcin, wnuk Solskiej, grany przez Nikodema Rozbickiego, podobno w jednej ze scen pojawi się na cmentarzu. Przyjdzie na grób swoich dziadków. Nazwiska na nagrobku będą jasno pokazywać, czyje miejsce pochówku odwiedza bohater. Scena ma być niezwykle wzruszająca.

Katarzyna Łaniewska
Katarzyna Łaniewska w serialu “Plebania” w 2001 roku, fot. KAPiF
Katarzyna Łaniewska
Katarzyna Łaniewska, fot. KAPiF
Katarzyna Łaniewska
Katarzyna Łaniewska, fot. KAPiF
Nikodem Rozbicki
Nikodem Rozbicki, fot. KAPiF

Źródło: Jastrząb Post