Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego. Wspólne zdjęcia i krótki wpis łamią serce
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.11.2023 09:18

Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego. Wspólne zdjęcia i krótki wpis łamią serce

Kasia Cichopek, Maciej Damięcki
Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego, fot. KAPiF/instagram.com/katarzynacichopek/

Wieści o śmierci Macieja Damięckiego pogrążyły w żałobie wiele gwiazd. Aktor zapisał się na kartach show-biznesu jako wyśmienity artysta filmowy i teatralny. Swoimi słowami pożegnania podzieliła się także Kasia Cichopek. Duet znał się doskonale z planu serialu "M jak miłość", jednak ich znajomość wybiegała poza telewizyjny kadr.

Maciej Damięcki w serialu "M jak miłość"

Aktor pierwsze kroki w zawodzie stawiał w latach 60. na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Największą rozpoznawalność zapewniły mu jednak role telewizyjne i kinowe, a wśród nich postać proboszcza z Grabiny w popularnej produkcji TVP, "M jak miłość".

Maciej Damięcki dołączył do obsady serialu w 2001 roku, a jego ostatnie sceny mogliśmy zobaczyć jeszcze w tym roku. Wspólnie spędzony czas na planach zdjęciowych bardzo przybliżył do siebie gwiazdy projektu.

Niestety w ostatnim czasie 79-latek stał się kolejnym aktorem, który odszedł na zawsze z ekranu. Dla pozostałej części ekipy to ogromny cios. Bliscy Macieja Damięckiego otrzymali liczne kondolencje.

Niezwykła historia braci Damięckich. Brano ich za bliźniaków, a dziś Damian pogrążony jest w żałobie Zrozpaczone gwiazdy żegnają Macieja Damięckiego, a tu takie zdjęcie! Aktorka "M jak miłość" szybko usunęła wpis, ale mamy screen

Kto z "M jak Miłość" nie żyje?

W ostatnim czasie produkcja serialu co rusz musi informować o kolejnym odejściu gwiazdy. Jeszcze niecały rok temu widzowie przeżywali śmierć Emiliana Kamińskiego, który w "M jak miłość" wcielał się w Marszałka. 

Później pożegnano Andrzeja Precigsa, który latami odgrywał rolę ojca Kingi (Kasia Cichopek). Scenarzyści musieli mocno się napracować, żeby wypełnić luki po ważnych bohaterach. Teraz nadszedł kolejny cios dla widzów i członków obsady "M jak miłość". 

Śmierć Macieja Damięckiego pozostawiła w szoku wiele gwiazd. Na temat zdolnego artysty zdążyła wypowiedzieć się już jego serialowa koleżanka, Teresa Lipowska. Nagła strata była dla niej poważnym ciosem.

Jestem zaskoczona tą informacją. Właśnie wracam z planu „ M jak miłość”  i nic o tym nie wiedziałam. Do ostatniej chwili był aktywny na planie. […] Cudowny, dowcipny kolega, którego wszyscy na planie uwielbiali. Przyszedł do nas 15 lat temu i wspaniale nam się grało ze sobą. Z Maćkiem poznałam się na planie filmu „Rzeczpospolita babska”, gdzie razem z bratem grali bliźniaków. To było 54 lata temu. Straszna strata. Tyle osób z naszego pokolenia odchodzi. Przesyłam kondolencje dla rodziny - powiedziała portalowi zlotascena.pl.

Swoimi wspomnieniami podzieliła się także inna gwiazda "M jak miłość". Kasia Cichopek zamieściła poruszający wpis w mediach społecznościowych. Teraz wiadomo, jak bliskie relacje łączyły aktorski duet.

Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego

Gwiazda TVP oprócz występów w serialu ma także mnóstwo dodatkowych obowiązków. Widzowie często obserwują ją w programie "Pytanie na śniadanie", gdzie występuje w duecie z partnerem Maciejem Kurzajewskim. Co więcej, aktorka chętnie angażuje się w teatralne spektakle. 

To właśnie na deskach teatrów miała okazję bliżej współpracować z Maciejem Damięckim. W upamiętniającym go wpisie pokazała obserwatorom kilka zakulisowych kadrów oraz fragmenty spektakli. Wzruszające, jak uhonorowała zmarłego.

Panie Maćku, granie z Panem to było dla mnie ogromne wyróżnienie i niezwykła przyjemność. Dziękuję za wszystkie wspólne chwile na scenie w teatrze, w serialu "M jak Miłość" i podczas podróży ze spektaklami. Pana profesjonalizm i talent były dla mnie inspiracją. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.

W komentarzach internauci współczuli Kasi Cichopek i łączyli się w bólu z bliskimi Macieja Damięckiego. Aktor na długo zapadł w pamięci milionom widzów Telewizji Polskiej.

Kasia Cichopek
Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Kasia Cichopek pożegnała Macieja Damięckiego, fot. KAPiF