Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Kamińska-Radomska nie przestaje pouczać. Mentorka z "Projekt Lady" pokazała, jak poprawnie jeść zupę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.04.2024 18:16

Kamińska-Radomska nie przestaje pouczać. Mentorka z "Projekt Lady" pokazała, jak poprawnie jeść zupę

Irena Kamińska-Radomska
Fot. YouTube @Julia Żugaj

Irena Kamińska-Radomska to mentorka z “Projekt Lady” oraz internetowa nauczycielka savoir-vivre'u. Jej porady, jak poprawnie jeść różne potrawy, odbiły się głośnym echem. Teraz uczy, jak jeść zupę. Znalazła sobie nie byle jaką uczennicę!

Kim jest Irena Kamińska-Radomska?

Irena Kamińska-Radomska zasłynęła w polskim show-biznesie jako ekspertka z zakresu etykiety, protokołu dyplomatycznego i dress code'u. Popularność przyniósł jej program TVN “Projekt Lady”, jakie jako mentorka, w towarzystwie Małgorzaty Rozenek i Tatiany Mindewicz-Puacz uczyła savoir-vivre'u młode uczestniczki.

Poza tym Irena założyła firmę szkoleniową The Protocol School of Poland. Wiedzę z międzynarodowego protokołu zdobyła w Waszyngtonie, ucząc się między innymi od szefa protokołu Białego Domu. W Polsce ma dość kontrowersyjny wizerunek: głośnym echem odbiły się zwłaszcza jej krytyczne uwagi o noszeniu krótkich spodni latem przez mężczyzn. To jednak nie wszystko. Teraz Kamińska-Radomska uczy Polaków, jak powinni prawidłowo spożywać różne potrawy. Czym zabłysła ostatnio?

Irena Kamińska-Radomska dała instrukcję jedzenia pączków. Ludzie nie wierzą w to, co widzą Widzowie "Mam talent!" miażdżą nowych prowadzących. Ostre opinie po pierwszym odcinku na żywo: "Ciężko się to ogląda"

Irena Kamińska-Radomska uczy Polaków, jak prawidłowo jeść

Kiedy “Projekt Lady” na kanale TVN dobiegł końca, Kamińska-Radomska zaczęła działać w mediach społecznościowych. Na swoim kanale pokazuje między innymi zasady odpowiedniego zachowania przy stole. Porady mentorki wywołuję często emocjonalne reakcje internautów, ze względu na drobiazgowe podejście do spożycia nawet najprostszych pokarmów.

To właśnie Irena zalecała, by jeść banana przy użyciu noża i widelca. Pokazywała też, jak elegancko spożyć pączka lub jajka. Tym razem postanowiła nauczyć jeść zupę, a jej uczennicą została – na własne życzenie – idolka nastolatek, czyli Julia Żugaj. Jak to się skończyło? Szczegóły poniżej.

Irena Kamińska-Radomska i Julia Żugaj uczą jedzenia zupy

Z tego co Pani pokazała, to widziałam ruch w tę stronę. A zupę jemy od siebie. Nie zagarniamy.

Na kanale Julii Żugaj na YouTube (gdzie ma 523 tysiące obserwujących) pojawiło się nagranie, na którym Kamińska-Radomska uczy ją, jak zostać damą. Na pierwszy ogień poszła nauka jedzenia zupy. Julia już w trakcie przyznawała, że z emocji trzęsą się jej ręce. Zasad było znacznie więcej niż podstawowa: nie siorbać.

Julia miała wiele pytań do mentorki, która na początku wyjaśniła, że łyżkę z zupą należy zagarniać od siebie, a nie ku sobie. Żugaj nie wiedziała jednak, czy później powinna się pochylić do łyżki, czy też unieść ją prosto do ust.

W żadnym wypadku, ale już to, co bym zrobiła, to przesunęła ten talerz bliżej. Bo jeżeli jest na środku stołu, to ciężko jest zjeść. I łokieć nie tak daleko. Łokcie przy sobie. Cały czas łokcie przy tułowiu. I teraz proszę. Od siebie. Pierwszy krok mamy za sobą. I teraz: łokcie przy sobie. Ale nie nachylamy się. Co to jest? Za chwilę włosy wylądują w zupie. Nie nachylamy się. Tylko cały czas postawa jest wyprostowana. Troszeczkę jest pani za daleko od blatu. Da pani radę się przysunąć. Bo odległość od krawędzi stołu to jest szerokość dłoni – strofowała swoją uczennicę Kamińska-Radomska.

A nawet nie przeszły wtedy jeszcze do ułożenia serwetki na kolanach…

Irena Kamińska-Radomska, jak jeść zupę, Julia Żugaj
Irena Kamińska-Radomska i Julia Żugaj, fot. YouTube @Julia Żugaj