Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Justyna Steczkowska chwali się piosenką na Eurowizję 2024, ale nie będzie łatwo. Pojawiła się poważna rywalka. Ich relacje są dość chłodne
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.12.2023 18:42

Justyna Steczkowska chwali się piosenką na Eurowizję 2024, ale nie będzie łatwo. Pojawiła się poważna rywalka. Ich relacje są dość chłodne

Justyna Steczkowska
Z kim będzie rywalizować Steczkowska do Eurowizji 2024?, fot. KAPiF

Justyna Steczkowska zaskoczyła wszystkich swoją propozycją na Eurowizję 2024. Tymczasem na horyzoncie pojawiła się potężna rywalka. Nasze źródła donoszą, że ich relacje są dość chłodne. Kto będzie reprezentował Polskę w konkursie?

Co wiadomo o Eurowizji 2024? Justyna Steczkowska zapowiedziała bombę

68. Konkurs Piosenki Eurowizji organizuje Szwecja, w związku ze zwycięstwem Loreen i piosenki „Tatoo”. Koncerty odbędą się w Malmö Arena, 7, 9 oraz 11 maja 2024 roku. Wciąż nie wiadomo, kto będzie reprezentować Polskę. Ostatnio media zelektryzowała wiadomość o przygotowaniach Justyny Steczkowskiej do tej roli.

Steczkowska reprezentowała Polskę na Eurowizji w 1995 roku. Z utworem „Sama” zajęła wtedy 18. miejsce. Tym razem piosenkarka szykuje coś wyjątkowego.

Na Eurowizję jest prawdziwa bomba. Mocny i wielowymiarowy utwór. Z orkiestrą, chórami i mocnym bitem – napisała Justyna na Instagramie.

Niedługo później zapowiedziała, że już niedługo zaprezentuje utwór, który stworzyła z Hotelem Torino do preselekcji na Eurowizję 2024. Z wywiadów z artystką wynika, że chce zgłosić swój numer bez względu na to, czy odbędą się publiczne preselekcje, czy też wybór będzie wewnętrzny.

Redakcja Świata Gwiazd dowiedziała się jednak, że wokalistka będzie mieć rywalkę. I to nie byle kogo, bo artystkę, z którą sama współpracowała. Poniżej szczegóły.

Eurowizja Junior 2023: Wygrała Francja! To historyczny wynik. Która Polska? Tego w historii Eurowizji jeszcze nie było! Media rozpisują się o rywalizacji Justyny Steczkowskiej z synem. Ona z Polski, a on?

Tylko u nas: Luna i Justyna Steczkowska konkurentkami do Eurowizji 2024?

Niedawno okazało się, że o reprezentowanie Polski na Eurowizji 2024 będzie też walczyć Luna, czyli Aleksandra Katarzyna Wielgomas. Także ona ma już gotowy utwór, z którym chce się zgłosić bez względu na to, jaki sposób selekcji wybierze TVP. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że artystka nie tak dawno nagrała ze Steczkowską singiel „Nie mój sen”.

Luna i Justyna nagrały duet, ale daleko im do przyjaciółek. Ich relacje nazwałabym chłodnymi. A teraz, gdy jeszcze przyjdzie im rywalizować o Eurowizję, to atmosfera na pewno zgęstnieje, zwłaszcza że piosenka Luny to mocne uderzenie i spora zmiana kierunku w jej twórczości. Szykuje też teledysk, który nagrywa na dniach w Pałacu Kultury i Nauki. Zaangażowała do niego znane twarze, w tym Helenę Norowicz – mówi Światu Gwiazd osoba z otoczenia piosenkarki.

Na razie brzmienie singla jest pilnie strzeżoną przez wytwórnie Universal tajemnicą, jednak nasza redakcja dotarła do kilku bardzo intrygujących informacji na jego temat. Szczegóły poniżej.

Tylko u nas: jak zostanie wybrany reprezentant Eurowizji 2024?

Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, piosenka Luny swoją premierę ma mieć w przyszłym tygodniu, a teledysk nie będzie należał do najtańszych. Koszt produkcji według ustaleń Świata Gwiazd ma wynosić ponad 100 tysięcy złotych.

Kiedy możemy liczyć na informacje o sposobie wyboru reprezentacji na Eurowizję 2024?

TVP nadal nie podjęła decyzji w kwestii wyboru reprezentanta Polski. Nadal rozważane są dwie opcje – albo wybór wewnętrzny tak jak w przypadku Tulii czy Moniki Kuszyńskiej, albo publiczne eliminacje jak rok temu. Decyzja ma zapaść już za chwilę. Jeszcze w pierwszej połowie grudnia dowiemy się, na jakich zasadach wybrany zostanie nasz reprezentant – mówi Światu Gwiazd osoba z Telewizji Polskiej.

Justyna Steczkowska
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Luna
Luna, fot. KAPiF
Justyna Steczkowska
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Luna, Aleksandra Wielgomas
Luna (Aleksandra Wielgomas), fot. KAPiF