Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Jerzy Zelnik skrytykował jedną z najpopularniejszych produkcji TVP. "Pospolitość i bylejakość"
Karol Osiński
Karol Osiński 24.03.2022 09:16

Jerzy Zelnik skrytykował jedną z najpopularniejszych produkcji TVP. "Pospolitość i bylejakość"

Jerzy Zelnik skrytykował jedną z najpopularniejszych produkcji TVP. "Pospolitość i bylejakość"
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Jerzy Zelnik w krytycznych słowach wypowiedział się na temat "Klanu"

  • Barbara Bursztynowicz chce, by wrócił na plan produkcji

  • Aktor twierdzi, że jest to rozdział zamknięty w jego życiu i nie ma zamiaru do niego wracać.

Jerzy Zelnik wcielał się w "Klanie" w postać Krzysztofa Malickiego, pierwszą miłość jednej z najbardziej znanych i charakterystycznych postaci serialu, czyli Elżbiety. Aktor jest przekonany, że już nigdy nie wróci do projektu TVP, czemu stawia jasne i konkretne powody.

Jerzy Zelnik nie ma zamiaru wracać do "Klanu"

76-letni Jerzy Zelnik ma na swoim koncie niezliczoną ilość ról filmowych, serialowych oraz teatralnych. Niezwykle doświadczony aktor pojawiał się na planie "Klanu" w początkowych etapach jego powstania, a także nieco później, jednak wiele wskazuje na to, że nie wspomina dobrze tego okresu.

W wywiadzie dla "Faktu" artysta przekazał, że jest to dla niego rozdział zamknięty i nie ma zamiaru wracać do produkcji TVP. Jednak ma ku temu określone powody. Aktor w krytycznych słowach wypowiedział się na temat ciągłości telenoweli, która w jego opinii straciła na jakości:

- Mam za dużo innych ciekawych zajęć, by wchodzić w mało ambitną telenowelę, która nie ma końca. To już nie dla mnie. Ja jestem zwolennikiem piękna, a nie bylejakości i pospolitości, a taka jest teraz ta produkcja. „Klan" był w moim życiu i minął - powiedział dla tabloidu Jerzy Zelnik.

Artysta dodał, że w tym momencie zajmuje się głównie reżyserowaniem i tworzeniem sztuk. Co więcej, uznał, że w świetle dziesiątek ról i postaci, w które się wcielał "Klan" był jedynie marginalnym elementem jego kariery zawodowej. Jak twierdzi, to już nie jest jego bajka.

- A telenowela jak „Klan" to jednak rzecz na marginesie działań zawodowych. Gdy tam grałem, starałem się podnieść swoją grą rangę tego serialu. Nie wiem, czy mi się to udało, czy nie, ale on się w ostatnich latach skiepścił i to już nie to samo i nie moja bajka - czytamy.

Aktorzy "Klanu"

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że "Klan" istnieje od 1997 roku, czyli już niespełna ćwierć wieku. Od tamtej pory w produkcji pojawiło się mnóstwo znanych aktorów. Część z nich gra od początku produkcji do jej końca i bardzo często mają przypięte łatki jednej postaci.

Do takich aktorów można zaliczyć: Kaję Paschalską, Tomasza Stockingera, wcześniej wspomnianą Barbarę Bursztynowicz, Andrzeja Grabarczyka, Piotra Cyrwusa, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, czy Agnieszkę Kaczorowską.

Z powodu pandemii koronawirusa Telewizja Polska postanowiła tymczasowo zawiesić emisję serialu, jednak 15 kwietnia wszystko wróciło na swoje miejsce. Kilka dni temu fani dopatrzyli się ciekawego incydentu w jednej ze scen serialu, jednak wszystko zostało szybko zdementowane przez jego włodarzy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

undefined