Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Jelonek i Danilczuk dosadnie o słowach Jacka Kurskiego nt. par jednopłciowych w telewizji
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.08.2022 07:58

Jelonek i Danilczuk dosadnie o słowach Jacka Kurskiego nt. par jednopłciowych w telewizji

Jelonek, Kurski, Danilczuk
fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0/kadr z programu "Taniec z gwiazdami"

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk tańczą w pierwszej parze jednopłciowej w programie "Taniec z gwiazdami". Ich występ zrobił piorunujące wrażenie na jurorach i widzach. W nowym wywiadzie mężczyźni postanowili zadrwić z niesławnej wypowiedzi Jacka Kurskiego.

29 sierpnia wyemitowano pierwszy odcinek 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Panowie zatańczyli jive'a do utworu "Everybody needs somebody", a ich wykonanie przyniosło im prawdziwy zachwyt jurorów. Jacek Kurski byłby oburzony?

Jacek Kurski o parach jednopłciowych w TVP

Kiedy do mediów przedostała się informacja, że w programie "Taniec z gwiazdami" pojawi się jednopłciowa para, portal Plotek postanowił zapytać prezesa Telewizji Polskiej, czy w TVP byłoby gotowe na podobny ruch w swoich programach rozrywkowych.

Nie, TVP nie byłoby na to gotowe. Mamy jednoznaczne stwierdzenie w Ustawie o Radiofonii i Telewizji, które mówi, że nadawca publiczny jest zobowiązany do przestrzegania wartości chrześcijańskich. Rodzina, małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, nawet nie tylko w dekalogu, ale i konstytucji – stwierdził wtedy Kurski, nie precyzując jednak, co ma wspólny taniec do instytucji rodziny.

To nie jest już mruganie w tę stronę, taniec, siłą rzeczy, jest szczególnie dedykowany mężczyźnie i kobiecie, wtedy jest zawsze najpiękniejszy. Nie zapraszam par jednopłciowych do tańca w Telewizji Polskiej – zaznaczył twardo Kurski.

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk kpią z Jacka Kurskiego

W rozmowie z portalem Pudelek Danilczuk odniósł się do wspomnianych wyżej słów Kurskiego. Wytłumaczył, że płeć w tańcu nie ma żadnego znaczenia. Dodał też, że w przeszłości niektóre tańce były wręcz zarezerwowane tylko dla mężczyzn.

Nie jest to kurs kolizyjny, czy tańczą to dwie kobiety, czy dwóch mężczyzn. Jak dzisiaj udowodniliśmy, świetnie się bawiliśmy, wyglądało to smacznie, apetycznie, z energią i zabawą i myślę, że w punkt udowodniliśmy, że dwóch mężczyzn może zatańczyć i bawić się świetnie – wyznał tancerz.

W drugiej połowie XIX wieku tango argentyńskie tańczyli tylko mężczyźni, o czym pan prezes pewnie zapomniał albo jeszcze nie doczytał – dodał na koniec.

Prezes Telewizji Polskiej ma powody do wstydu?

Jelonek, Danilczuk
fot. kadr z programu "Taniec z gwiazdami"
Jelonek Danilczuk (1)
fot. kadr z programu "Taniec z gwiazdami"
Jelonek Danilczuk (2)
fot. kadr z programu "Taniec z gwiazdami"

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Maja Rutkowski prawie zemdlała, gdy mówiła o wybrykach męża. "Może będzie miał pretensje, ale trzeba o tym mówić"

  2. Aktor "Barw szczęścia" zaczepia Antka Królikowskiego. Rozmowa przekroczyła granice dobrego smaku

  3. Andrzej Piaseczny wyśmiał rozwód Cichopek i Hakiela w programie na żywo. Publiczność skonsternowana

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Plotek, Pudelek