Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Gala Mistrzów Sportu 2024. Jakub Błaszczykowski cały we łzach o matce. Zginęła na jego oczach
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.01.2024 22:24

Gala Mistrzów Sportu 2024. Jakub Błaszczykowski cały we łzach o matce. Zginęła na jego oczach

Jakub Błaszczykowski Gala Mistrzów Sportu 2024
Jakub Błaszczykowski, Gala Mistrzów Sportu 2024

Jakub Błaszczykowski został właśnie wyróżniony prestiżowym wyróżnieniem. Dlaczego zatem rozpłakał się na Gali Mistrzów Sportu 2024? Co powiedział, odbierając nagrodę?

Jakub Błaszczykowski na Gali Mistrzów Sportu 2024

Błaszczykowski w 2023 roku przeżył wiele wzruszeń. Oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Polski w piłce nożnej, w której występował przez ponad 13 lat. Ostatni mecz w biało-czerwonych barwach zagrał 16 sierpnia podczas rozgrywki z Niemcami. W 16 minucie opuścił murawę, kłaniając się kibicom na trybunach. Odchodząc, przeszedł przez szpaler, jaki utworzyli członkowie obu drużyn i sztab.

Wtedy na boisku nie brakowało łez. Podobnie wzruszająco było 6 stycznia na Gali Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego”. Tym razem jednak były reprezentant płakał z zupełnie innego powodu. Wszystko wydarzyło się tuż po tym, jak minister sportu Sławomir Nitras ogłosił, że Jakub zdobył prestiżową statuetkę Superczempiona.

Czym jest to wyróżnienie? To nie sama nagroda tak poruszyła Błaszczykowskiego!

Gala Mistrzów Sportu 2024. "Wiem, że to nie jest w scenariuszu". Zalewski nagle przerwał transmisję. Zrobiło się niezręcznie Gala Mistrzów Sportu 2024. Gwiazdy olśniły kreacjami: Radwańska, Chylewska, Racewicz… [DUŻO ZDJĘĆ]

Jakub Błaszczykowski z nagrodą Superczempiona

Na Gali Mistrzów Sportu wręczanych jest wiele nagród. Superczempion to wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ otrzymuje się je nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale też za niezwykłą, godną pochwały postawę okazywaną poza boiskiem. Sławomir Nitras tak uzasadnił wybór Błaszczykowskiego:

Podziwiamy go za to, jak potrafił zwyciężać. Ale podziwiamy go jeszcze bardziej za to, jak potrafił powstawać po ciosach, kontuzjach, które go nie oszczędzamy. Kochamy go za to, jakim jest człowiekiem – mówił tuż przed wręczeniem nagrody.

Co na to odpowiedział Jakub? Głos załamał mu się pod sam koniec przemowy, cytujemy ją poniżej.

Jakub Błaszczykowski ze łzami w oczach

Z każdym kolejnym słowem łzy coraz mocniej napływały do oczu piłkarza:

Bardzo serdecznie dziękuję kapitule za takie wyróżnienie. Będąc zupełnie szczerym, jest tu wielu gości, którzy bardziej zasługują na takie wyróżnienie. Bo wiem, że nie osiągałem takich sukcesów, jak wielu z państwa. Korzystając z okazji, chciałem podziękować kibicom, którzy we mnie wierzyli i mnie wspierali. Nie tylko mnie, ale i naszą drużynę, choć nie zawsze nam wychodziło – zaczął swoje przemówienie Jakub.

Po chwili piłkarz wyraźnie zaczął walczyć z narastającymi emocjami. Kuba postanowił zadedykować nagrodę swojej mamie. 

Kobieta została zamordowana przez ojca Jakuba. Przyszły sportowiec miał wtedy zaledwie 11 lat. Wszystko wydarzyło się 13 sierpnia 1996 roku. Po tym, jak jego ojciec trafił do więzienia, opiekę nad Kubusiem i jego bratem przejęła babcia Felicja i wujek Jerzy Brzęczek.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pomogli mnie wychować. Mając teraz dzieci, wiem, że to nie taka prosta sprawa. Na sam koniec... Chciałem zadedykować tę nagrodę osobie, która nigdy nie widziała mnie na boisku, która nie widziała żadnego mojego meczu... mamo, to dla ciebie – powiedział na koniec Błaszczykowski.

Co jeszcze działo się na Gali Mistrzów Sportu? Przeczytacie o tym TUTAJ.

Całe przemówienie Jakuba Błaszczykowskiego na Gali Mistrzów Sportu 2024 poniżej:

Jakub Błaszczykowski płakał na gali
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy
Jakub Błaszczykowski płakał na gali
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy
Jakub Błaszczykowski płakał na gali, fot. YouTube @ Przegląd Sportowy

Redakcja Świata Gwiazd gratuluje!