Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Honorata Witańska apeluje do Polaków, by nie bali się prosić o pomoc. "Wystarczy jeden krok"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.04.2022 14:06

Honorata Witańska apeluje do Polaków, by nie bali się prosić o pomoc. "Wystarczy jeden krok"

Pilne ŚG do art
youtube.com/ Świat Gwiazd

Ostatnio odbyła się sesja zdjęciowa do drugiej odsłony kampanii "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie". Na planie udało nam się porozmawiać z jedną z ambasadorek, gwiazdą Polsatu, Honoratą Witańską, która wystosowała ważny apel dla wszystkich Polaków.

Polska projektantka, Marta Banaszek, w zeszłym roku wyszła z inicjatywą stworzenia kampanii społecznej dotyczącej samoakceptacji kobiet, która okazała się niezwykłym sukcesem. Podczas pierwszej odsłony zaproszono 19 niezwykłych bohaterek, które pokazały swoją różnorodność i sukces zawodowy, pomimo tego, że wielokrotnie spotykały się ze stwierdzeniem, że nie będą wystarczające.

W tym roku projektantka ponownie wraca z kampanią, aby uświadomić Polaków o ich wyjątkowości. Udało nam się porozmawiać z jedną z ambasadorek, które wzięły udział w ostatniej sesji. Honorata Witańska opowiedziała nam o tym jak ważna jest samoakceptacja i gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

Gwiazda Polsatu, Honotara Witańska, szczerze o niesprawiedliwych doświadczeniach

Telewidzowie obdarzyli sympatią aktorkę za sprawą jej roli pani pedagog w popularnym serialu "Pierwsza miłość". Artystkę można oglądać również na żywo podczas spektakli w radomskim Teatrze Powszechnym. Do kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" dołączyła, ponieważ doskonale wie, jak ważna jest samoakceptacja w rozwoju osobistym i zawodowym.

Podczas rozmowy zapytaliśmy ambasadorkę o to, jak społeczeństwo może wesprzeć kobiety, które zmagają się z dyskryminacją oraz nierównością ze względu na swoją płeć nie tylko na szczeblach zawodowych, ale również w życiu prywatnym.

Honorata Witańska słusznie zauważyła, że najważniejsze dla osób zmagających się z takim problemem jest poczucie bezpieczeństwa. Aktorka podkreśliła ważność kampanii, która nie ogranicza się do jednej dziedziny życia, a ukazuje, że wszędzie możliwy jest problem dyskryminacji i nie są to odosobnione przypadki. — Każda z nas niezależnie od tego, w jakim pracuje środowisku. [...] Każda z nas mierzy się dokładnie z tymi samymi problemami tylko trochę inaczej opakowanymi i w trochę innych środowiskach — podkreślała w wywiadzie dla Świata Gwiazd.

Aktorka wyznała, że w przeszłości nieraz musiała się mierzyć z problemami związanymi z własnym wyglądem czy płcią. Gwiazda Polsatu podkreśla, że zawód aktora i edukacja filmowa bardzo często wiążę się z ciągłym uczuciem presji oraz wrażeniem wiecznego oceniania przez innych. W przypadku Honoraty Witańskiej zbawienna okazała się porada specjalisty, która pomogła dokonać artystce osobistego rozwoju.

Honorata Witańska wystosowała apel do Polaków

Choć kampania społeczna "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" za odbiorczynie stawia sobie przede wszystkim kobiety, aktorka w rozmowie z nami podkreślała, że dyskryminacja i krzywdzące komentarze mogą dotyczyć również mężczyzn. — Wystarczy ten jeden mały krok: teflon zaufania, niebieska linia, gdziekolwiek nie zadzwonicie, jeżeli się wstydzicie, to pamiętajcie, że te wszystkie linie są otoczone specjalistami, a rozmowy są anonimowe oraz darmowe. Wystarczy tylko ten jeden maleńki krok, a obiecuję Wam, że ludzi dobrych i chcących nieść pomoc jest bardzo dużo i oni na pewno będą wiedzieli jak wam dalej pomóc — apelowała Honorata Witańska w rozmowie z nami.

Kampania społeczna Marty Banaszek jest wspaniałą inicjatywą pozwalającą ukazać kobietom, które na co dzień mierzą się ze słowami nienawiści wymierzonymi w ich stronę i dyskryminacją, że nie muszą czuć się osamotnione. W Polsce działa mnóstwo organizacji, w których specjaliści niosą wsparcie i radę zagubionym osobom.

Wystarczy odrobina odwagi, by zmierzyć w lepszym kierunku z pomocą innych. Jeśli kiedykolwiek czułaś, bądź czułeś się przytłoczony z powodu kłopotów zawodowych lub prywatnych, nie wahaj się.

Niebieska linia: 800 120 002

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Telefon Zaufania dla dorosłych: 116 123

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Porażające zdjęcie Joanny Koroniewskiej ze szpitala, fani są wstrząśnięci

  2. Fani "M jak miłość" zaleją się łzami. Właśnie przekazano niepokojące wieści ws. uwielbianej gwiazdy

  3. Niebywałe, co pokazała Justyna Żyła. Nie pozostawiła złudzeń, fani od dawna podejrzewali

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Polsat