Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > HBO zrobi serial o Harrym Potterze? Siedem książek stanie się siedmioma sezonami
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 05.04.2023 23:08

HBO zrobi serial o Harrym Potterze? Siedem książek stanie się siedmioma sezonami

Harry Potter
Kadr z filmu “Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”, reż. David Yates

Seria filmów o Harrym Potterze stała się punktem w popkulturze, który trwa z nami od ponad dwudziestu lat. HBO Max chce zachować magię jeszcze przez długi czas dzięki serialowi na podstawie słynnych książek. Na drodze może pojawić się mały problem.

Magiczny świat Hogwartu przez dekady inspirował twórców do pogłębienia czarodziejskiego świata. Przedstawiono mam już parki tematyczne, gry wideo, a teraz pojawiła się propozycja wielosezonowego serialu. Co stoi na drodze do spełnienia marzeń ambitnych twórców?

HBO Max chce stworzyć serial o Harrym Potterze

Platforma ma na koncie wiele popularnych produkcji, które zyskały uznanie wśród widzów na całym świecie. Teraz Warner Bros. Television chce przybliżyć odbiorcom historię o nastoletnim czarodzieju i jego przygodach.

Wstępny plan zakłada, że każda z książek otrzyma własny sezon, co gwarantuje fanom magicznego świata aż 7 odsłon losów Harry'ego Pottera i jego przyjaciół. Choć dla wielu z nas, którzy dorastali z ekranizacjami brzmi to jak przedłużenie czasów dzieciństwa, produkcja może napotkać drobny problem.

Te gwiazdy w Wielkanoc nie pojawią się w kościele. Lista zaskakuje, numer 4 szczególnie

Trwają rozmowy z autorką serii

W kwestii praw autorskich nad ekranizacją serii nadal czuwa Rowling. To od niej zależy w dużej mierze, czy serial o losach czarodzieja ujrzy światło dzienne. Dochodzą jednak słuchy, że rozpoczęto już pierwsze rozmowy w tej kwestii. Pisarka miałaby mieć większy udział w tworzeniu produkcji jako producentka.

Fani magicznego świata muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Jeśli HBO Max zacznie prace nad serialem, to od podjęcia decyzji do obejrzenia pierwszego odcinka może minąć ładnych parę lat.

Coś dla fanów magicznego świata

Fenomen ekranizacji słynnych powieści trwa nadal, zyskując fanów na całym świecie w różnych kategoriach wiekowych. W HBO Max możemy już teraz obejrzeć dokument, który przedstawia spotkanie aktorów po dwudziestu latach od premiery pierwszej części przygód o Harrym Potterze.

Wielu z nas dorastało wraz z ekranowymi bohaterami, a każda informacja o odejściu członka obsady rozdziera serca widzom na całym świecie. Zawsze jednak możemy powrócić do magicznego świata za sprawą popularnych ekranizacji.

Co więcej, HBO Max aktualnie pracuje nad serialem "Hogwarts Legacy" na podstawie gry RPG, która odniosła globalny sukces na początku tego roku. Jak widać świat Harry'ego Pottera ma jeszcze wiele do zaoferowania zarówno twórcom jak i widzom. Podróż do magicznej szkoły z pewnością wywoła nostalgię w wielu dorosłych odbiorcach, a także przedstawi niezwykły świat młodszemu pokoleniu.

Zobacz zdjęcia:

Harry Potter.jpg
Kadr z filmu “Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”, reż. David Yates
Harry Potter (2).jpg
Kadr z filmu “Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”, reż. David Yates
Harry Potter (3).jpg
Kadr z filmu “Harry Potter i Zakon Feniksa”, reż. David Yates

Źródło: wirtualnemedia.pl