Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Gwiazdy pchają się do programu z polskim milionerem. Kim jest Kris Florek?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.04.2024 16:04

Gwiazdy pchają się do programu z polskim milionerem. Kim jest Kris Florek?

Kris Florek
mat. prasowe

Kris Florek na co dzień mieszka za granicą, ale przyjechał do Polski, by wziąć udział w uwielbianym programie. A polskie gwiazdy? Ustawiają się w kolejce, by wystąpić wraz z nim!

Kim jest Kris Florek?

Kris Florek od 20 lat mieszka w Holandii, ale pochodzi ze Zduńskiej Woli. Jest założycielem czterech firm, które prowadził z sukcesem. A zaczęło się od pomalowania jednego pokoju, a potem całego domu pewnemu Holendrowi. Po jakimś czasie sam zatrudniał ludzi i stał się rozpoznawalny. Sławę przyniósł mu udział w holenderskim show “Mijn gezin gaat failliet”, którego format zbliżony jest do naszego programu “Wolni od długów”. 

Florek znany jest jako specjalista od biznesu. W pierwszym odcinku programu pomagał rodzinie rozwiązać problem związany ze śmiercią syna, utratą pracy oraz depresją rodziców. Cała Holandia była żywo zainteresowana tym formatem i losem ich bohaterów. Polak okazał się świetnym terapeutą i doradcą biznesowym. Jest także docenianym przedsiębiorcą. Dwukrotnie nagrodzono go tytułem Polaka Roku w Holandii. Tam też wydał książkę pt. "Gunnen", w której opowiada historię swojego życia. Wydawca wysłał ją królowej Maksymie.

Jakie było moje zaskoczenie, kiedy listonosz przyniósł dla mnie list od niej. Pisała, że dziękuje mi za to, co robię w Holandii i że rozwijam biznes oraz uczę tego innych – opowiadał Kris.

Polak ma łatwość nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Tego na pewno nauczył się w Holandii, gdzie ludzie są bezpośredni, otwarci, przyjaźni. Poznał nawet premiera tego kraju.

Oczywiście, że mogę wszystko – zapewnia Kris. – Naszego premiera Holandii spotkałam kilka lat temu u tego samego fryzjera. Zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, że mamy dużo wspólnych spraw do omówienia. Gdy drugi raz spotkałem go na ulicy, bo on jeździ do pracy rowerem, stanął i przywitał się ze mną. Ucięliśmy sobie krótką pogawędkę. Od tego czasu widujemy się na przyjęciach, spotkaniach biznesowych – opowiada polski biznesmen.

Co wiadomo o jego życiu prywatnym? Sfera uczuciowa nie potoczyła się tak gładko, jak biznesowa.

Zofia Zborowska z dobrą radą dla mam. Co jej pomogło? Boki zrywać Eurowizja 2024. Kim jest Nemo ze Szwajcarii? Faworyt nie identyfikuje się z żadną płcią

Gdzie i kiedy emisja odcinka z Krisem Florkiem?

Florek sam wychowuje swojego syna. Wywalczył to w sądzie i nie wyobraża sobie, aby nie widzieć Maysona przez tygodnie. Opieka nad chłopcem jest współdzielona z byłą partnerką. Kiedy Mayson jest u niego, on pracuje z domu, bo chce poświęcić mu cały swój wolny czas. Na razie jest wolny i korzysta z tego, ćwicząc na siłowni. 

Kris jest lubiany w środowisku show-biznesowym i nie raz już zaliczył ściankę na imprezie. Wystąpił też w charytatywnej sesji do kalendarza z influencerką Sylwią Nowak. Kiedy wydał swoja drugą książkę pt. "Polak z wiatrakami", gdzie opisał najciekawsze miejsca w Holandii i zwyczaje tam panujące, zaprosił do nagrania audiobooka Aleksa Mackiewicza.

Teraz czas na następny polski program, w którym wystąpił z siostrą Elżbietą. Zamienił się domami. Oddał swój biednej rodzinie, a sam przeniósł się do nich na kilka dni. Sprawił im też kilka niespodzianek, z których rodzina bardzo się ucieszyła. Wszystko do zobaczenia podczas emisji. Kris Florek, polski biznesmen i gwiazda holenderskiej telewizji wystąpi w programie "Bogaty dom, biedny dom" w Polsat Cafe. Emisja 23 kwietnia o 21:00. 

Kto chce wystąpić w Polsat Cafe z polskim milionerem?

Kiedy Kris ogłosił, że wystąpi w programie Polsat Cafe, polskie gwiazdy zareagowały entuzjastycznie. Pojawiło się mnóstwo komentarzy od osób, które chciałyby wystąpić razem z nim.

  • Kris, super projekt! Następnym razem ja się zamieniam! – pisała Laura Breszka.
  • Brachu, było mówić, to wpadłbym potrzymać narzędzia za dobrą szamkę. Pozdro Mordeczko, będę oglądał – zapewniał Aleks Mackiewicz. 
  • Aleeeee jesteś, że nic nie mówiłeś! Wpadlibyśmy z moimi chłopakami na plan! – dodała Sylwia Nowak.
  • No super, będę oglądała [z przyjemnością i ja bym wpadła na plan] – napisała Angelika Głaczkowska.

Swoją opinię wrzuciła też radna Miasta Warszawy, Anna Auksel.

  • O super, będzie trzeba oglądać. A swoją drogą to było trzeba mówić wcześniej. Dołączyłabym do @fit__and__fly ( Angelika Głaczkowska).
  • Krisu! Szkoda, że nie dałeś znać, wpadłbym na plan albo bym poszedł z tobą do tego programu – dodał Jan Pyrek.
  • Łeeeeee A gdzie my?! Następny sezon nasz ! Ps. Będziemy oglądać, wariacie ! – żaliły się Dorota i Monika Szczepańskie.

A wy będziecie oglądać odcinek z Krisem?

Kris Florek, Bogaty dom, biedny dom, Polsat Cafe
Kris Florek w “Bogaty dom, biedny dom” Polsat Cafe, fot. materiały prasowe
Kris Florek, Bogaty dom, biedny dom, Polsat Cafe
Kris Florek w “Bogaty dom, biedny dom” Polsat Cafe, fot. materiały prasowe