Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Gabriel Seweryn był "polskim Versacem". Oryginalny też zmarł nagle w tragicznych okolicznościach
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.12.2023 21:14

Gabriel Seweryn był "polskim Versacem". Oryginalny też zmarł nagle w tragicznych okolicznościach

Gabriel Seweryn / Gianni Versace
Śmierć Gabriela Seweryna i Gianniego Versace fot. ABC News; KAPiF

Gabriel Seweryn już od czasów programu „Królowe życia” znany był jako „Versace z Głogowa”. Pseudonim pochodził oczywiście od kultowego założyciela włoskiego domu mody. Także Gianni Versace zginął tragicznie, niemal na oczach tłumów, w tragicznych okolicznościach.

Versace z Głogowa nie żyje. Jak umarł Gabriel Seweryn?

O śmierci gwiazdora „Królowych życia” mówią teraz wszyscy. I choć za życia Gabriel wzbudzał wiele kontrowersji, przede wszystkim z powodu wykorzystania futer naturalnych w swoich projektach, wszyscy zgadzają się, że okoliczności jego śmierci są wyjątkowo tragiczne. Nagranie z załamanym Sewerynem, wykonane niedługo przed jego odejściem, widziało tysiące osób.

Obecnie prokuratura zamierza skupić się na wykonaniu toksykologii oraz sekcji zwłok. Tymczasem w mediach coraz więcej jest komentarzy osób znanych oraz przyjaciół Seweryna, których zbulwersował film z karetką pogotowia. Sceny uwiecznione na chwilę przed śmiercią Versacego z Głogowa są bardzo niepokojące.

To, co napawa gorzką ironią, to fakt, że jego pierwowzór, legendarny założyciel domu mody Versace, także konał „publicznie”. Jego śmierć była wyjątkowo brutalna, poniżej szczegóły.

TYLKO U NAS: Edzia z "Królowych życia" komentuje film z błagającym o pomoc Gabrielem Sewerynem. Zwróciła uwagę na dwie rzeczy TYLKO U NAS. Wstrząśnięta znajoma Gabriela Seweryna przerywa milczenie po jego nagłej śmierci. Dramatyczne wyznanie: "Czuł, że umrze"

Jak zginął Gianni Versace? Zabójstwo projektanta

Gianni Versace, a właściwie Giovanni Maria Versace, to nie tylko projektant i założyciel domu mody. To także wizjoner i prekursor, który za życia bulwersował wielu. Jak widać, także i ta cecha łączyła Gabriela ze swoim imiennikiem. Gianni stosował w swoich projektach żywe kolory, odważne nadruki i niemal bezwstydne kroje. Swego czasu mówiło się, że Giorgio Armani ubiera żonę, a Versace – kochankę.

Butik w Mediolanie otworzył w 1972 roku, a w 1978 zaprezentował pierwszą kolekcję pod własną marką. Szybko usłyszał o nim cały świat, a Versace stał się jednym z najważniejszych domów mody. Wszystko gwałtownie skończyło się 15 lipca 1997 roku, na schodach jego posiadłości, kiedy Gianni wracał z codziennego spaceru. Został wtedy zastrzelony przez seryjnego mordercę.

Kim był zabójca Versacego? Już sama jego biografia może wywołać wiele skrajnych emocji, poniżej szczegóły.

Kim był zabójca Gianniego Versace?

Versace zginął przed wejściem do swojej posiadłości w Miami Beach. Jego zabójcą okazał się 27-letni Andrew Cunanan. Jeszcze przed zastrzeleniem projektanta był poszukiwany przez służby z powodu swoich wcześniejszych zabójstw. W środowisku wyższych sfer zaczął pojawiać się dzięki swojej profesji. Pracował jako luksusowy pracownik seksualny i spotykał się z zamożnymi, starszymi mężczyznami. Zanim udało mu się dotrzeć do Versacego, popełnił już cztery morderstwa.

W tamtym okresie Gianni był związany z Antonio D'Amico i nie ma dowodów na to, aby korzystał z usług Andrew. Podejrzewa się za to obsesję Cunanana na punkcie projektanta. Nigdy jednak nie poznamy jego prawdziwych motywacji, ponieważ zabójca zastrzelił się kilka dni później, zanim został ujęty przez policję.

O tej historii powstał serial „Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story”.

Andrew Cunanan
Zdjęcia FBI Andrew Cunanana, fot. Public domain, via Wikimedia Commons
Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn z nowym partnerem, fot. KAPiF
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPiF