Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Eurowizja Junior 2023: Tak wystąpiła Maja Krzyżewska. Wspaniały występ i wysokie miejsce Polki
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.11.2023 18:35

Eurowizja Junior 2023: Tak wystąpiła Maja Krzyżewska. Wspaniały występ i wysokie miejsce Polki

Maja Krzyżewska
Maja Krzyżewska na Eurowizji Junior 2023, fot.

26 listopada odbyły się finały 21. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Wśród 16 krajów, jakie brały udział, znalazła się Polska. W 2023 roku naszą reprezentantką została Maja Krzyżewska. Jaką piosenkę zaśpiewała i jakie zrobiła wrażenie? Znamy już wyniki!

Kto reprezentował Polskę w 2023 na Eurowizji Junior?

Polska w przeszłości odnosiła wielkie sukcesy na Eurowizji Junior. Po raz pierwszy w konkursie wygrała Roksana Węgiel w 2018 roku, z piosenką „Anyone I Want To Be”. Rok później jej sukces powtórzyła Viki Gabor z przebojem „Superhero”.

W tym roku emisja konkursu rozpoczęła się o godzinie 16:00. Wydarzenie było transmitowane z hali koncertowej w Nicei we Francji. W 2023 Polskę reprezentowała 12-letnia Maja Krzyżewska, z utworem „I Just Need a Friend”. Na scenie wystąpiła jako dziewiąta spośród szesnastu startujących krajów. Jak wypadła? Poniżej szczegóły.

TYLKO U NAS: Roksana Węgiel zwróciła się do Mai Krzyżewskiej przed Eurowizją Junior. Tak oceniła jej piosenkę TYLKO U NAS: Viki Gabor ocenia próbę Mai Krzyżewskiej na Eurowizji Junior. Zwróciła uwagę na trzy rzeczy

Maja Krzyżewska: piosenka i występ na Eurowizji Junior 2023

Krzyżewska znana jest już widzom szóstej edycji programu „The Voice Kids”. Występowała tam w drużynie Cleo. W odcinkach eliminacyjnych „Szansy na sukces” zaśpiewała utwór Adele „Set Fire To The Rain”, a potem „Photograph” Eda Sheerana. Choć od jurorów zdobyła najmniej punktów, udział w tegorocznej Eurowizji zapewniły jej wyniki głosowania widzów przez SMS.

Głównym motywem, jaki przewijał się podczas występu Mai w Nicei, były wspomnienia. Na telebimach, poza fragmentami tekstu śpiewanej piosenki, wyświetlającymi się w różnych językach, zobaczyliśmy prawdziwe zdjęcia z dzieciństwa Krzyżewskiej. Sama młoda wokalistka ubrana była w śliczną, zwiewną różową sukienkę i emanowała urokiem.

Wiemy już, ile otrzymała punktów, poniżej wszystkie szczegóły oraz nagranie z finału w Nicei.

Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023 (próby), fot. Corinne Cumming EBU

Polskie zwyciężczynie kibicowały Mai Krzyżewskiej, jaki otrzymała wynik?

Jeszcze przed konkursem w Nicei redakcja Świata Gwiazd miała okazję rozmawiać z Viki Gabor o występie Krzyżewskiej. Co o nim sądzi?

Widziałam jej próbę, świetnie zaśpiewała, stylówkę ma mega, a układ choreograficzny dopracowany jest w każdym detalu. Nie mogę się doczekać jej występu w najbliższą niedzielę, trzymam za Maję mocno kciuki. Wraz z całą rodziną zagłosujemy na Maję. Wierzę, że Wszyscy z Polski, Europy i całego świata również zagłosują na nią – wyznała nam Gabor.

Niestety w tym roku nasz kraj nie znalazł się na podium. W głosowaniu widzów Polska otrzymała 55 punktów, w sumie zaś zdobyła ich 124. Tym samym zajęliśmy 6. miejsce w ogólnym rankingu. W 2023 wygrała Francja.

Poniżej cały występ Mai Krzyżewskiej na finałach Eurowizji Junior 2023:

Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023 (próby), fot. Corinne Cumming EBU
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023 (próby), fot. Corinne Cumming EBU
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023
Maja Krzyżewska, Eurowizja Junior 2023 (próby), fot. Corinne Cumming EBU