Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Programy poranne > "Dzień dobry TVN". Ukraińskie kobiety opowiedziały o okrucieństwie wojny
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:56

"Dzień dobry TVN". Ukraińskie kobiety opowiedziały o okrucieństwie wojny

Dzień dobry TVN
fot. kadr / Dzień dobry TVN

Na kanapie "Dzień dobry TVN" zasiadły ukraińskie matki, które w naszym kraju znalazły schronienie przed wojną. Jedna z rozmówczyń, będąca w zaawansowanej ciąży, rozpłakała się na wizji pod wpływem wspomnień o ojczyźnie.

Poranny program TVN porusza aktualne tematy z kraju i ze świata, zapewniając widzom dawkę świeżych informacji. Nie sposób ukryć, że obecna sytuacja naszych wschodnich sąsiadów wywołuje najwięcej, które często trudno jest utrzymać na wodzy.

Podczas porannej emisji ukraińska matka, która była gościnią śniadaniówki, rozpłakała się na wizji. Wspomnienia o atakowanej ojczyźnie wciąż sprawiają wiele bólu jejh mieszkańcom.

Ukrainka nie potrafiła powstrzymać łez w "Dzień dobry TVN"

Prowadzącymi dzisiejszego wydania byli Marcin Prokop oraz Dorota Wellman, którzy rozmawiali z trzema kobietami uciekającymi z ogarniętych wojną terenów Ukrainy. Wraz z dziećmi dotarły do naszego kraju, gdzie otrzymały pierwszą pomoc.

Jednym z tematów rozmowy były wspomnienia dotyczące porzuconej ojczyzny. Kobiety wyznały, że tęsknią za normalnym życiem, które zostało im odebrane w przeciągu kilku dni. Z małoletnimi dziećmi porzuciły dom w poszukiwaniu schronienia przed okrutną wojną. Tęsknią za swoimi mężczyznami, dzielnie walczącymi z wrogimi rosyjskimi żołnierzami.

Aktualne wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów bardzo poruszyły kobiety, które są matkami. Świadomość utraty życia nie tylko żołnierzy, ale również i niewinnych dzieci sprawiła, że jedna z rozmówczyń nie potrafiła ukryć łez. W zaawansowanej ciąży mierzy się z okrucieństwem wymierzonym w jej rodaków.

Naród Ukrainy nie może uwierzyć w bezduszność Putina

Gospodarze "Dzień dobry TVN" poruszali również temat postawy Putina, który publicznie nie przyznaje się do popełnionych zbrodni w suwerennej Ukrainie. Przypomnijmy, że w rosyjskich mediacha za przekazywanie realnych informacji na temat konfliktu grożą poważne konsekwencje.

Dla obywateli naszych wschodnich sąsiadów niepojętym jest nie tylko zachowanie głowy rosyjskiego państwa, ale również sam atak, który poczuli na własnej skórze.

Kiedy zaczęły się ostrzały o 5 nad ranem, byliśmy tam – wspominała wydarzenia z 24 lutego jedna z rozmówczyń. Choć uchodźcy i uchodźczynie odnaleźli tymczasowe schronienie w naszym kraju, wielu nie może sobie poradzić w nowej sytuacji. Zwykły spacer po mieście wiążę się z ciągłym odczuwaniem trwogi. Pod koniec rozmowy Marcin Prokop zawrócił uwagę na niezwykłą solidarność naszych narodów. W obliczu wojny wykazaliśmy się życzliwością, którą okazałby każdy człowiek wrażliwy na ból innych. Prowadzący "Dzień dobry TVN" dodał, że gdyby sytuacja się odwróciła, naród ukraiński również pomógłby naszym rodakom.

Bracia i siostry tak mają – dodała optymistycznie Dorota Wellman.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Zobaczył zdjęcie Prokopa i nie wytrzymał, wspomniał o Ukrainie. Wybuchła afera

  2. Kolejna afera z udziałem Rodowicz, fani nie zostawili na niej suchej nitki. "Wstyd"

  3. Fani legendarnej gwiazdy zdruzgotani. Nie wytrzymała, nagle podjęła ostateczną decyzję

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].