Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Andrzej Grabowski ma znanych zięciów. Jeden jest aktorem "Pierwszej miłości", drugi jurorem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.03.2023 09:47

Andrzej Grabowski ma znanych zięciów. Jeden jest aktorem "Pierwszej miłości", drugi jurorem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Pierwsza miłość, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. KAPiF

Andrzej Grabowski dał się poznać fanom nie tylko jako aktor, ale i juror w programach rozrywkowych. Mało kto wie, że obie te profesje są dobrze znane także jego zięciom. Jeden zyskał popularność dzięki serialowi „Pierwsza miłość”, drugi został jurorem w „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Cała rodzina gwiazdora robi karierę w branży show-biznesowej. Wszystko zaczęło się od jego brata, a teraz drugie pokolenie kontynuuje tę tradycję. Aktor doczekał się też wnucząt, ale na ich decyzje zawodowe przyjdzie nam jeszcze poczekać.

„Pierwsza miłość” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: kim są zięciowie Andrzeja Grabowskiego?

Rodzice Andrzeja Grabowskiego – Łucja i Bolesław – na co dzień nie działali w branży artystycznej. Ojciec, pracownik zakładów chemicznych, pracował jednak jako statysta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W jego ślady poszedł najstarszy syn Mikołaj, który obecnie jest aktorem i reżyserem.

Kiedy Andrzej poszedł na studia na PWST, poznał tam swoją pierwszą żonę, Annę Tomaszewską. To ona urodziła mu dwie córki: Zuzannę i Katarzynę. Obie są już zamężne i same doczekały się dzieci, a ich ukochani, podobnie jak ojciec, pracują w branży rozrywkowej. Każdy z nich dał się jednak poznać fanom w całkiem innej dziedzinie.

Michał Wiśniewski jednym zdjęciem "skomentował" doniesienia o rozwodzie. "Kocham ją"

Andrzej Grabowski: rodzina, córki, związki

Grabowski rozwodził się dwukrotnie. Po rozstaniu z Anną Tomaszewską poślubił Anitę Kruszewską, charakteryzatorkę filmową. Jednak i ta relacja dobiegła końca w 2018 roku. Dwa lata później związał się z aktorką Aldoną Grochal. To, co jest stałe w jego życiu, to miłość do córek: urodzonej w 1983 roku Zuzanny i Katarzyny, która przyszła na świat w 1991.

Obie kobiety same zostały aktorkami. Zuzanna jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Debiutowała w spektaklu telewizyjnym swojego stryja „Mały lord”. Na co dzień pracuje w Teatrze na Woli. Mogliśmy zobaczyć ją w „Planecie singli” i „Rojst ’97”.

W 2013 roku poślubiła Pawła Domagałę, którego poznała na studiach aktorskich. Ten zaś nie od dziś pracuje w branży rozrywkowej. W 2019 roku podbił też scenę muzyczną hitem „Weź nie pytaj”. Ostatnio możemy oglądać go w roli jurora „TTBZ”. Z żoną doczekał się dwóch córek: Hani i Basi.

Kim są zięciowie Andrzeja Grabowskiego?

Także młodsza córka aktora ma wykształcenie aktorskie: ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Pojawiała się w produkcjach „Zakochani po uszy” i „Papiery na szczęście”. Podczas studiów poznała Damiana Kulca, który wkrótce został jej mężem. Doczekali się córeczki Jagody.

Drugi zięć Grabowskiego jest aktorem. W „Zakochanych po uszy”, gdzie na planie grał z własną żoną, wcielił się w Daniela Habrata. W „Pierwszej miłości” zobaczyliśmy go jako doktora Kacpra Nowaczyka. Ostatnio zaś pojawił się w „Gorzko, gorzko” i „Nieobecnych”.

Zobacz zdjęcia:

Pierwsza miłość, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Andrzej Grabowski, fot. KAPiF
Pierwsza miłość, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Andrzej Grabowski z córkami, fot. KAPiF
Pierwsza miłość, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Paweł Domagała, fot. KAPiF
Pierwsza miłość, Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Damian Kulec, fot. KAPiF