Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zwolniony z TVP Krzysztof Ziemiec prosi widzów o pieniądze. Potrzebuje sporej sumy
Karolina Kurek
Karolina Kurek 09.07.2024 08:05

Zwolniony z TVP Krzysztof Ziemiec prosi widzów o pieniądze. Potrzebuje sporej sumy

Krzysztof Ziemiec
fot. KAPiF

Krzysztof Ziemiec po zwolnieniu z Telewizji Polskiej założył własny kanał na platformie YouTube. Teraz jednak zwrócił się prośbą do widzów o wsparcie finansowe. Na co zbiera?

Krzysztof Ziemiec zwolniony z TVP

Krzysztof Ziemiec to dziennikarz, który przez długie lata swojej kariery związany był z Telewizją Polską. Do stacji dołączył w 2004 roku. Prowadził wówczas “Wiadomości”, a kilka lat później był jednym z prezenterów głównego wydania “Panoramy”. Na przestrzeni kolejnych lat swojej kariery prowadził wiele formatów informacyjnych publicznego nadawcy. 

Jego kariera w TVP dobiegła jednak końca w grudniu 2023 roku, w wyniku zmiany władzy, do której doszło dwa miesiące wcześniej. Wówczas na Woronicza, gdzie mieści się siedziba Telewizji Polskiej, zapanowała rewolucja. 

Anna Popek wybudowała willę! Już wiadomo, że wydała na nią fortunę Oto kandydatki na Miss Polski 2024. To one zawalczą o koronę najpiękniejszej

Krzysztof Ziemiec otworzył kanał na YouTube

Prezenter po zakończeniu współpracy z Telewizją Polską postawił na inną ścieżkę kariery. Krzysztof Ziemiec zaskoczył wielu, gdyż nie przeszedł do żadnej z konkurencyjnych stacji, tylko skupił się na własnej marce, zakładając kanał na platformie YouTube. Nazwał go “Otwarta Konserwa”. 

W jednym z wywiadów opowiadał, że ta inicjatywa wyniknęła z chęci zapełnienia luki na rynku medialnym w kontekście mediów konserwatywnych, ale które szanują różnicę zdań. Ziemiec uważa, że konserwatyzm to szacunek do tradycji i odmiennych przekonań.

Zimiec prosi o wsparcie finansowe

Na ten moment kanał Krzysztofa Ziemca obserwuje ponad 34. tysięcy użytkowników. Dziennikarz niedawno zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe dla “Otwartej konserwy”. Chce dzięki temu przystąpić do rozwoju inicjatywy. 

Udało nam się umieścić na naszym kanale ponad 150 krótszych i dłuższych materiałów, do tego dochodzi kilka transmisji na żywo no i przede wszystkim nasz zespół powiększył się o kolejnego dziennikarza i kolejny nowy format - przekazał. 

Ziemiec obawia się jednak, że bez zaplecza finansowego on i jego ekipa nie będą w stanie zapewnić atrakcyjnych treści dla odbiorców. W opisie zbiórki pieniędzy można przeczytać, że twórcom kanału zależy na poszerzeniu oferty kanału.  

Pułapy prezentują się następująco: 1 tys. złotych to zapewnienie kosztów pracy studia, opłata transportu zapraszanych gości do formatu oraz kawa, 10 tysięcy złotych ma ulepszyć jakość produkcji i zapewnić więcej materiałów na żywo, 20 tysięcy złotych, to kwota, dzięki której dziennikarze “Otwartej konserwy” mieliby przemieszczać się po Polsce i mówić o problemach lokalnych społeczności. Ostatni pułap, 50 tysięcy złotych miałby zostać wykorzystany w celu budowy redakcji w pełni tego słowa znaczeniu. 

Krzysztof Ziemiec, fot. YouTube
Krzysztof Ziemiec, fot. YouTube
Krzysztof Ziemiec, fot. KAPiF
Krzysztof Ziemiec, fot. KAPiF