Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Żona Mirosława Kropielnickiego też grała w "Pierwszej miłości". Widzowie nie mają pojęcia, że związał się z aktorką
Michał Fitz
Michał Fitz 30.05.2023 09:42

Żona Mirosława Kropielnickiego też grała w "Pierwszej miłości". Widzowie nie mają pojęcia, że związał się z aktorką

Mirosław Kropielnicki
fot. KAPiF

Mirosław Kropielnicki jest bardzo dobrze znany miłośnikom polskich seriali. W końcu od ponad dekady wciela się w postać Seweryna Krojewicza z “Pierwszej miłości”. Mało kto może jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na planie tego serialu pracowała także jego żona.

Ta również jest zawodową aktorką. Co ciekawe, odgrywała nawet ze swoim ukochanym serialowe małżeństwo.

Mirosław Kropielnicki - żona

Znany z polskich produkcji aktor jest już od wielu lat związany z jedną kobietą, Bożeną Borowską-Kropielnicką. Ta przyjęła po nim nazwisko w 1990 roku, gdy wspólnie stanęli na ślubnym kobiercu. 2 lata później świętowali już narodziny swojego pierwszego i jedynego dziecka, Kacpra.

Choć żona Kropielnickiego może być powszechnie nieco mniej rozpoznawalna od niego, wcale nie ma gorszego dorobku artystycznego. Również występowała w wielu popularnych, polskich produkcjach i spektaklach, chociażby w “M jak miłość”.

Małgorzata Foremniak straciła przytomność w pracy. Lekarz nie gryzł się w język, "aktorzy są nienormalni"

Mirosław Kropielnicki grał z żoną w serialu "Pierwsza miłość"

Kropielniccy w pewnym momencie widzieli się nie tylko w domu, ale również w pracy, na planie serialu. Podczas gdy Mirosław wcielał się w Seweryna w “Pierwszej miłości”, Bożena w tym samym serialu odgrywała postać Mirosławy Zielińskiej, matki Radka i Patrycji.

Jej postać została jednak włączona do fabuły kilka lat po tym, jak w serialu pojawił się jej mąż. Dziś już nie ma okazji widywać się z ukochanym na planie, bo nie wciela się w Zielińską już od 2018 roku.

Mirosław Kropielnicki i jego żona grali małżeństwo

Dziś mało kto może o tym pamiętać, bo mowa o epizodycznych postaciach sprzed prawie 20 lat, ale faktem jestem, że Kropielniccy, gdy sami już byli małżeństwem, odgrywali takowe w serialu. Co ciekawe, również w “Pierwszej miłości”, ale na lata przed wcieleniem się w poważniejsze postacie, więc nie było to problemem.

W okolicach 2005 roku odgrywali bowiem małżeństwo Sławoniów, które jednak nie było zbyt istotne dla całej fabuły serialu. Wówczas dłużej swoją postać także odgrywał Mirosław.

Zobacz zdjęcie: